Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam ehet friss aloe verát?

A kutyam ehet friss aloe verát?

Figyelt kérdés
Csont regenerálásra gondoltam. hogy segit e neki.

2013. febr. 18. 20:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%

Igen, egyeseknek az én nemvem alapból lepontozást ér, írhatok én bármit :D Már megszoktam :)

Ha a pontozás nagyon érdekelne, akkor nem is jönnék.

2013. febr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:

Valóban "hatástalan" az aloe vera a csontképződésben azért ajánlotta az orvosunk is, hogy igyon a gyerek aloe-t amikor eltört a keze. Meg persze semmi tudományos alapja nincs ennek, ahogy ez a vizsgálat sem azt mutatja, hogy az aloe növelné a csontképződést.

[link]

2013. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

Nincs benne kálcium? Akkor ez mi?

[link]

[link]

[link]


Érdekes, hogy mindenhol szerepel a "calcium".

Olyan "jó" amikor valakik így okoskodnak a hozzáértés teljes hiánya mellett.

2013. febr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

D-vitamin nélkül akár a saját hajára is kenheti, nem épül be....

Sokkal, de sokkal hatásosabb, ha ad húst és májat vagy halat a kutyának.


És elmondom mégegyszer: nem mindegyik aloe vera jó. 300 fajta aloe van, abból párnak van csak gyógyászati hatása. Kutyáknál lehet tőle hasmenés, hányás, veseprobléma.

És milyen "fura", h az aloe fel van tüntetve a mérgező növények listáján is. Nagyon nem mindegy, h melyik rászét és hogyan használják fel.

2013. febr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

Igen az aloe vera az konkrétan gyógyhatású és van ami nem, de azt nem is aloe veranak hívják hanem valami más szerepel az aloe után. Viszont az egyéb fajtákat nem is nagyon lehet kapni.


Amúgy meg biztos azok az orvosok tudják rosszul akik ezzel foglalkoznak és te jobban tudod, hogy mi a hatásos és mi nem.

[link]


Itt is bizonyára csak poénból ajánlják az aloe verát kifejezetten kutyáknak.

[link]

2013. febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Aloe barbadensis miller.

[link]


Nem pöttyös. Nálunk nagyon ritka, akkorára nem is nevelhető, mint a képen (és az a jó), mert trópusi éghajlat kell neki. Itt az nincs.

A boltokban kapható aloe-ra csak annyi van írva, h aloe vera, nem tudják maguk a forgalmazók sem, h melyik alfaja a 300ból. Nekem is van itthon, nevelgetem mert jól néz ki, de ennyi. Nem kenném shová és nem enném meg. Vannak nálunk is "csodaszerek", ugyanúgy gyógynövények, mint az aloe.

Fekete nadálytőnek hívják (és nem ő az egyetlen), népeis nevén forrasztófű. Szerinted miért az a neve? És megterem itt is, nem kell hozzá semmi hókuszpókusz.


De jó is lenne, ha az emberek megismernék a gyógynövényeket. Amit az emberek gaznak hisznek, annak 90%-a kincset ér.

2013. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

A Fekete nadálytő az nem veszélyes. Nem ám. Nem ez az egyetlen oldal ami ezt leírja.


"A fekete nadálytőnek bizonyítottan van terápiás értéke enyhe zúzódások és ficamok külsőleg végzett kezelésében. A toxicitás kockázata miatt azonban a fekete nadálytő mindenféle belső használata indokolatlan és veszélyes."


[link]


Csak tudnám, hogy miért utálod ennyire az aloe verát. Mert, hogy valami bajod van vele az tuti.

2013. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A fekete nadálytövet soha nem is lehetett belsőleg használni....Külsőleg kell. Tudod, azért van belőle kenőcs és nem tea.....
2013. febr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem utálom, semmi bajom sincs vele. Azzal van bajom, h mindenféle tudás nélkül sztárolják. Azt se tudjuk, h a kérdezőnek milyen aloe növénye van és tudja-e hogy hogyan kell megtisztítani precízen, hogy ne legyen belőle komoly baj.

Sokkal egyszerűbb egy olyan növényt alkalmazni, amiből egy van, csak olyan állapotban lehet kapni kereskedelemben, ami veszélytelen (krém a levélből, így nem fogod egenni, illetve tea a gyökérből, ami szintén veszélytelen), és megtalálható nálunk is, nem kell hozzá hókuszpókusz.

2013. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
A családombam Ehető virágokkal gyögynövényekkel foglalkoznak. Mi rendszeres fogyasztunk aloe verat és még nem haltunk meg. ezáltal tudjuk,hogyan kell fogyasztani.Igazándiból csak azt nem tudtam,hogy a kutyakra hogy hat még ha nem is veszélyesen de lehet feleslegesen adtam volna be a blökinek.Bár a kérdés már hálisten nem aktuális ma hívott minket az állatorvos,hogy megkonzultálták a dolgot és nem kell megműteni a kutyánkat 99% valószínűséggel összefog forni magától csak akkor azt nem értem minek ijeszgettek minket horribilis dolgokkal és össszegekkel .. azért nagyon szépen köszi mindenkinek a válaszokat biztos ami biztos a kutya nem kap aloe verát :)
2013. febr. 21. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!