Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morog a páromra a kutya. Mit...

Morog a páromra a kutya. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Amikor eszik morog rá, rám sosem morog még ha a szájába nyulok sem.Mit csináljak?
2013. febr. 19. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Most ne nevess! Tedd le a párod tálját valamilyen finom falattal, a párod feküdjön mellé, és morogja meg, ha közelít.

Vagy harapja meg a kutyát. Onnantól kezdve, lehet, hogy a kutyád elfogadja falkavezérnek.

2013. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Komolyan ?Hát megprobalhatjuk
2013. febr. 19. 19:33
 3/7 A kérdező kommentje:
Rám miért nem morog akkor?
2013. febr. 19. 19:35
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

A párod a rangsorban lejjebb áll a kutyánál,ezért az elzavarja az ételétől,a kutya szabhatja a feltételeket,és ha a párod nem engedelmeskedik,akkor bizony morog,figyelmeztet,hovatovább meg is kaphatja.Mindkettőtöknek be kell vezetni a szabályokat és azokat keményen betartani,gondolok itt arra,hogy ami meg van tiltva,az tényleg meg legyen és EGYETLEN alkalom se képezzen ezalól kivételt.

Előbb mindig ti egyetek(és olyankor nem adtok a kajátokból,akárhogy kuncsorog)az ajtón,kapun is előbb ti mentek ki,sétánál a kutya lábnál vagy mögöttetek jön és nem elől,vezetve titeket.A játéknak akkor van vége(hiába játszana még tovább!)mikor ti akarjátok,simogatásnál nem ti mentek a kutyához,hanem őt hívjátok,simi is akkor és addig van,amikor a gazdi akarja és nem fordítva.Hazaéréskor nem rögtön és főleg nem előbb a kutyát üdvözöljük,ő az utolsó(nak kell lennie)a rangsorban,ő marad utoljára,s amíg le nem nyugszik,stb.Ilyen és ehhez hasonló szabályok betartásával fogjátok kivívni a tiszteletét,illetve ha erős,tiszteletet parancsoló,de szeretetteljes vezetők vagytok,lesztek a szemében.Én nem egy kutyámnál eljátszottam,hogy mielőtt a saját ételét odaadtam volna,úgy csináltam,mintha ettem volna belőle,és már csak mint,,maradékot"adtam oda neki,ezzel is azt jelezve,én vagyok a főnök,előbb én eszek,azután a lejjebb álló.Sokan jönnek itt a,,falkavezérséggel",de ha utánaolvasol,valóban megoldást jelent,hiszen ha egy kutya tudja a helyét és tiszteli a gazdáját,akkor ilyen probléma nem,vagy más okból fordul elő(problémás előélet,pl)

2013. febr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
eljátszották a párommal ezt a morgós dolgot, de a kutya nem akarja elfogadni, hogy az a tál nem az övé és morog a páromra igy is....
2013. febr. 19. 19:39
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Az lemaradt,hogy amit az első válaszoló írt,érdemes kipróbálni.A párod a főnök,nem a kutya,neki kell előbb enni,a közeledő kutyát morgással figyelmeztetni.Mondjuk én a harapást nem ajánlanám,ne adj'Isten visszaharap(mert nem csak ennyitől változik meg hipp-hopp a rangsor,és amíg a kutyának kételyei vannak a helyét,pozícióját illetően,visszaharaphat,ha a párod figyelmeztetésként harapással nekitámad)tehát lehet erőszakmentesen is.Fő a határozottság és az sem árt,ha pl a kajája odaadása előtt(persze csak miután ti ettetek,a szeme láttára!)az ételét csak bizonyos dolog jutalmazásaként kapja,én gyakran leültetem előtte,s mikor szépen leült,akkor kapja meg.
2013. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szidjátok le,ha kicsi termetű akkor fogjátok meg a grabancánál,és rakjátok ki a szobából,megvetően nézzetek rá,és mondjatok neki olyan tiltószavakat,amiket már régóta ismer(pl.:fujj!;nem szabad!;rossz kutya!)

Lehet,hogy be fog válni.

Vagy amikor a párod eszik akkor valami nagyon fonom,jó illatú kaja legyen a tányérjában,és amikor a kutya megy kunyerálni, akkor adjon le neki a párod valami olyan ételt,amit a kutyád utál(pl.:zöldségek).

Sok sikert:)

2013. febr. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!