Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A labradornak (most 1 éves)...

A labradornak (most 1 éves) meddig kell napi 2x adni enni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 19. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Már nyugodtan elhagyhatod az egyik étkezést.
2013. febr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom pontosan. Mi ezt úgy megérzésből csináljuk.


Jelzi ha éhes és akkor adunk neki.

2013. febr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha egy labradornak akkor adsz enni, amikor éhes, akkor egész nap etetheted, és akkora lesz, mint egy viziló. A labradort munkavégzésre tenyésztették igen cudar és hideg körülmények között, így genetikailag is arra készül, hogy hihetetlen nagy energiát vigyen be a szervezetébe, amivel el tudja látni a feladatát. Labradoros gazdaként javaslom, hogy legyél nagyon szigorú...
2013. febr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Elméletben lehetne már naponta 1× etetni. Gyakorlatban minden kutyának (illetve az emésztő rendszerének) sokkal jobb, ha felnőtt korban is 2× kap enni. Különösen azoknál a kutyáknál, akik nagytestűek, mint ő is: a gyomorcsavar veszélye miatt.
2013. febr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Én megmaradok az enyémnél a napi 2-nél, ahogy az előző kifejtette. :)
2013. febr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekünk sok kutyánk volt az évek alatt, de mi is mindig kétszer adtunk nekik. Reggel és este, így a legoptimálisabb. Így nem is éheztek, reggel kaptak enni estig nyugalomban voltak, este is kaptak így nem randalíroztak éjjel (nekünk erőteljesen jelezték, ha éhesek voltak, ugattak, kaparták az ajtót, ablakon be akartak jönni, fellöktek mindent padot, hordókat stb. - kaptak rendesen enni, megfelelő minőségű és mennyiségű ételt, csak egy nagytestű sokat mozgó kutyának egyszerűen nem elég ha napi egyszer eszik, sőt az sem tesz jót, ha olyankor már annyira éhes, hogy gyorsan bezabál).


Reggel ha nincs sok időd kiöntesz neki munka előtt egy kis száraz tápot, ellenőrzöd van-e vize, aztán este kapja a vacsorát. Tökéletesen kivitelezhető.

2013. febr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából nehezen tudtam elképzelni hogy ezt az adagot csak egyszerre paja meg, úgyhogy szerintem mi is megtartjuk a napi 2-őt. Itthon vagyok vele egész nap, mert itthonról dolozom. Nem magányos :)
2013. febr. 19. 19:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Ajjajj, meg sem merem kérdezni, hány kiló! Ismerősöm labija kevesebb kaját kap, mint ami rá van írva a zacsira és még mindig dundi...
2013. febr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A mi labink 1,5 éves, és 2x kap enni. Ez nagyon jónak is bizonyul, mert pillanatok alatt befalja az adag kaját, belegondolni is rossz, hogy mi lenne vel, ha ennek a kétszeresét nyomná be ilyen rövid idő alatt. A labik közismerten falánk jószágok, jobb nekik, ha napi 2 adagra el van osztva a kajájuk.
2013. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A miénk is kevesebbet kap mint ami a tápra van írva, és így pont jó a testalkata. A meagott adagtól egy minimális plusz volt rajta (max. 5%).
2013. febr. 20. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!