Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a vélemétek a tacskóról?

Mi a vélemétek a tacskóról?

Figyelt kérdés
Lesz 1 tacsi keverékem!Mit gondoltok a fajátrájukról?
2009. szept. 8. 18:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%
Hmm, hát a tacskó köztudottan a legagresszívabb kutyafajta, de ettől függetlenül van köztük nagyon aranyos is. Csak hát a vérükben van az erőszakosság.
2009. szept. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem a világ legrondább faja!
2009. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

nekem is tacsi-keverékem volt, imádtam, vele nőttem fel:) anyukája tacskó volt, apa ismeretlen:)

hihetetlenül aranyos, de önfejű, nagyon okos kutyus, és óriási egyéniség! elképesztően szereti a gazdit és mindig felvidított, annyira jófej. 17 és fél évet élt, sokáig sirattam, családtag volt.

nagyon sok örömöd lesz benne!

2009. szept. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Mamámnak is tacsija van (asszem abban is van valami keverék) és nagyon okos, béketűrő jószág. A szomszédunknak szintén az van, az sem agresszív, és az egyik ismerősünké is nagyon aranyos. Soha nem mutatták az agresszivitás jeleit.

Egyébként új kutatások szerint, ahol kutyatámadásokat vizsgáltak, a legagresszívebbek a cocker spánielek, rottweilerek, boxerek, yorkiek, és a német juhászok. Persze attól, hogy ez a statisztika, még nem igaz minden egyedre az adott fajból.

Itt a cikk, ha érdekel: [link]

2009. szept. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
Hmm, hát akkor azt mondanám, hogy nevelés dolga. Én eddig csak tök aranyos, és szelíd német juhászokat, spánieleket és boxereket ismerek, szóval velük kapcsolatban nincs rossz tapasztalatom.
2009. szept. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%
Nem tetszik a kinézete, mert nem arányos, és ez neki is rossz. De amúgy bajom nincs vele. Itt a környéken elég ritka. Én is hallottam, hogy sokszor agresszív, meg lekergeti a fotelból a családot stb. Hát az szerintem azért van a mert a cuki, kicsi kutyáknat nem veszik komolyan és nincsenek megnevelve. Bár tény, hogy más kutyákkal szinte nevelés nélkül el lehet fogadtatni, hogy ki a főnök.
2009. szept. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ez nem igaz, hogy rossz a tacskóknak, mert nem arányos a testük. Unokatesómék tacskója is 15+ évet élt és egész életében rohangált, soha semmi baja nem volt a termetéből adódóan, a másik kutyájuknak, aki "arányos" annak meg öreg korára ízületi gyulladásos lett a lába, mozogni alig tudott. Szerintem nagyon jófej kutyák a tacsik, bár elég makacsak.
2009. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
5%
Nem? Akkor nézz utána a fajta jellemző betegségeinek (gerincbántalmat stb fogsz találni) Szerinted könnyű az élet aprócska lábakon és hosszú gerinccel? Azért mert van egy kutya aki nem volt beteg, még nem lesz az egész fajta mentes... Szerintem ha ezt a tacskknál megjegyzik, akkor így is van... Attól, hogy 15 évet élt, még nem biztos, hogy könnyű volt neki ilyen testtel...
2009. szept. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%
Én ismerek egy jó pár tacskót,és nem tudom h fajtából eredően,de sztem inkább a gazdák hibája is de elggé agresszívek és más kutyákkal dominánsak is mint a legtöbb kistestű társaik! mellesleg nekem nagyon nem tetszik,én a kistestű kutyákért nem rajgok sőt... alapból mert kicsik és nem szeretem,meg mind agressziv,idegroncs... persze az én tapasztalataim alapján és ugye az ember a tapasztalatai alapján alkot véleményt a dolgokról és mivel nekem rossz élményeim vanank velük így a véleményem is igen negatív! és ezért pontozhattok sz@rásig mert az álvagányságból ezen az oldalom mindig ez megy de én speciel k..vára lesz@rom
2009. szept. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt nem mondanám, hogy minden kistestű kutya idegroncs. Azok, amiket agyontenyésztenek, azok igen, de például ott van a Pumi nevű magyar kutyus, amiről köztudott, hogy egész életében játékos, és életvidám kutya, mindemellett nagyon aranyos.
2009. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!