Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki kutyáját elütik,...

Ha valaki kutyáját elütik, még miért ő akarja beperelni az autóst?

Figyelt kérdés

Mert velem sajnos ez történt...elütöttem egy ebet és még a gazda felháborodva.

(A kutyát persze sajnálom)


2013. febr. 20. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Mert könnyű mindig a másikat hibáztatni. Remélem ha javítani kell a kocsit, azt a gazdiból vasalod ki. HA már volt ilyen felelőtlen, akkor egye is meg, amit főzött.

Ha elütnék a kutyámat az én hibámból, akkor én kérnék elnézést, és megkérdezném, h mivel tartozom és nem járna a pofám.

2013. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hacsak nem úgy történik az eset, hogy pórázon sétáltatott kutyát a járdán/gyalogátkelőn üt el az autós, akkor mindenképpen a gazda felelőtlensége miatt történik ez szegény kutyával.

Jellemző az emberekre, hogy felháborodnak, ez nagy divat manapság - hátha a másik fél megfeledkezik a dolgok valódi állásáról. Ne foglalkozz vele, a pert meg úgyse kockáztatja meg, hisz tudja ő is, hogy nagyot bukna rajta.

2013. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Hogy miért? Mert ostoba. Ne foglalkozz vele, semmilyen úton nem fog tudni semmit behajtatni rajtad.
2013. febr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Mert más a jog és mások az érzelmek. Jogilag igazad van, de ha bármilyen módon meg tudod akadályozni, hogy egy élőlény meghaljon, akkor megteszed, és ha van szíved, akkor minimum szarul érzed magad, miután megtörtént, mert mégiscsak miattad halt meg az az állat. Én attól is kiborulok, ha éjjel az autóúton véletlen elütünk egy sünit. Nemhogy egy kutyát...
2013. febr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sippara ***** válasza:
100%
Azért nagyon sokat számítanak a körülmények (arról nem is beszélve, hogy valószínűleg első pillanatban mindenki az autóst hibáztatná). Ha a kutyám kirohanna eléd az útra, nem látnád és elütnéd, nyilván én kérnék elnézést és fizetném a károkat. Ha viszont gyalogátkelőn ütné el valaki, úgy, hogy szabályosan közlekedtünk... hát akkor engem vádolnának súlyos testi sértéssel.
2013. febr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem tudok olyan helyzetet elképzelni, hogy szabályosan közlekedek a kutyámmal, s őt elütik, engem meg nem. Nyilván mondjuk azért sem, mert mi sima pórázzal sétálunk többnyire egymás mellett... xD
2013. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!