Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elütöttem véletlenül a szomszé...

Elütöttem véletlenül a szomszédot átszökött kutyáját az udvaromban! Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

A kutyája szökős volt és most kivételesen átszökött hozzánk.Tolattam ki a garázsból az autómmal,ami egy magas terepjáró és nem láttam a tükörben sem a mögöttem lévő kutyát (kistestű).

Sajnálom,ami történt,már bocsánatot kértem,de a szomszédok nagyon haragszanak rám.A kutya sajnos elpusztult (megsérült a feje).


2013. febr. 7. 17:18
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

A kutya nem pusztult el rögtön,állatorvos altatta el,de meg is műtötték,sajnos hiába.


Most a szomszéd horribilis költségeket követel rajtam.

(Nem vagyok rossz ember,de ennyi erővel én is követelhetném rajta a kocsiban keletkezett kárt.)

2013. febr. 7. 17:20
 2/34 A kérdező kommentje:
Bocsi és a kérdésben a KUTYÁT ütöttem el és nem a szomszédot...
2013. febr. 7. 17:21
 3/34 anonim ***** válasza:
91%
Milyen jogon haragszanak?Azt a kutyát nem te ölted meg,hanem ők.Ha kutyát tartok,az a minimum,hogy tudjam mikor,merre jár.
2013. febr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
91%
Semmi jogalapja nincsen rajtad barmit is kovetelni miutan az o kutyaja volt a te kertedben, nem pedig te hajtottal be kocsival az o kertjebe.
2013. febr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
+ egyedül élek,szóval senki sem tudott volna szólni hogy álljá' meg mer' kutya van a kocsi mögött a holttérben!
2013. febr. 7. 17:23
 6/34 anonim ***** válasza:
91%
Tartsák ők a kerítésen belül a kutyájukat
2013. febr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a kutya gazdájának feladata, hogy a szökést megakadályozza. Ha kell akkor kerítést kell javítani, erősíteni, szóval szerintem nem a te hibád. Elhiszem, hogy baromira fáj a szomszédoknak a kutyus elvesztése, de nekik kellett volna megelőzni, hogy a kertedben mászkáljon.
2013. febr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Semmit! Az a Te jóindulatod, hogy beszállsz esetleg az állatorvosi költségekbe, de tudnod kell, hogy ez nem kötelességed. A gazda a felelős azért, hogyha az állat ki tud menni az ingatlanból, ahol lakik. Ennyi.


(neked több jogalapod lenne kártérítést kérni, ha keletkezett károd)

2013. febr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Én leülnék a szomszéddal beszélgetni, hogy értse, hogy az eset nem szándékos volt.
2013. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
10%
jogalap..figyelmetlenségből egy 3-5 év körüli gyereket is elcsaphattál volna mint ahogy a közelmúltban sajnálatos példák is voltak erre..de szerencsére nem ez történt a kutyát mint vagyontárgyat lehet forintositani ha tetszik hanem elméletben anyagi kárt okoztál nekik.erre hivatkozva perelhetne.birtokvédelem állatokra nem vonatkozhat tehát hogy ott volt és hogyan került oda azzal nem védekezhetsz..ha az éen kutyám lett volna tutira szerzek valakit aki látta hogy telefonod gps rádió stb matatsz és közben tolattál plusz egy zokogó kisgyermek már rántanálak is le milliókra:)
2013. febr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!