Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kinek szólnátok a helyemben...

Ti kinek szólnátok a helyemben? Aggódok egy kutyáért.

Figyelt kérdés
Az lenne a történek, hogy a kutyus jól van tartva (enni, inni kap) viszont nem foglalkoznak vele, és egyfolytában kint randalírozik a lakótelepen. Ezzel megkeseríti a kutyások életét, mindig hozzá verődik kutyásokhoz, és megy velük sétálni, többször szóltak már közterületesek, hogy fogjuk meg a kutyánkat, hiába mondtuk, hogy nem a miénk. A gazdája tudja miket csinál, de nem érdekli. Azért aggódom mert múltkor fél órán belül 4 autó ütötte el majdnem. Megfogni, hazavinni nem tudjuk mert emberektől nagyon fél. Kinek lehet ilyen esetben szólni?

2013. febr. 21. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha tudjátok hogy a kutya hol lakik akkor annak a közteresnek aki szólt, hogy nem a tiéd de tudod hol lakik és ki a gazdája..
2013. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag most már vannak állatvédők akik kijárnak bejelentések miatt. Szerintem guglizz rá, próbáld őket felkeresni. Mert ez így nem felelősségteljes nevelés... csóri kutyának sem jó, nektek sem... senkinek sem. :(

Külföldön ilyen esetben azonnal elvennék a drága gazditól a kutyát... itt Magyarországon nem tudom hogy megy, mennyi idő.. de egy próbát megér.

2013. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Állítólag most már vannak állatvédők akik kijárnak bejelentések miatt" - ezt hogy érted? Eddig nem voltak vagy mi? :o


Ilyen esetekkel az állatvédőknek nemigen van kapacitásuk foglalkozni. Ha tudni, hogy van gazdája a kutyának, nem valószínű, hogy befogják. Én is vittem már haza állandóan kóborló kutyát, a menhely is mondta nekik, hogy tartsák bezárva, azóta is kóborol. Teljesen felesleges. Esetleg ha meg tudod fogni vagy ha tudod, hogy hol lakik, csalogasd haza és mondd el a gazdájának hogy könnyen palacsinta vagy kutyatáp lehet a kutyájából ha így folytatja.

2013. febr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értem, hogy nem rég (1-2 hónapja hallottam), hogy van olyan állatvédő szervezet Magyarországon, akik nem csak mondjuk fajtamentést szerveznek, hanem ha teszel valamilyen ügyben bejelentést, akkor kimennek megnézni a dolgot.

Pár éve a mi környékünkön is volt egy hasonló eset de akkor hiába keresgélt mindenki, senki nem jött ki megnézni a kutyát, vagy elvinni (nem sintérhez). Tipikus dolog, hogy mindenki csak dobálgatta az ügyet mondván, hogy "nem az én dolgom".

Azért írtam így. :)

2013. febr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2012. évi II. törvény

193. § (1) Aki a felügyelete alatt álló kutyát

a) a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja,

b) természeti és védett természeti területen, vagy vadászterületen – a vadászkutya kivételével – póráz nélkül elengedi, vagy kóborolni hagyja,

c) szájkosár és póráz nélkül közforgalmú közlekedési eszközön – vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével – szállítja,

d) élelmiszer-elárusító üzletbe, közfürdő területére vagy játszótérre – vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével – beenged, illetőleg bevisz,

szabálysértést követ el.

(2) Aki harapós kutyáját nem zárt helyen tartja, vagy nem helyez el a ház (lakás) bejáratán a harapós kutyára utaló megfelelő figyelmeztető táblát, szabálysértést követ el.

(3) Az (1) és (2) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő, természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr is szabhat ki helyszíni bírságot.


Szóval

a.) a közterület-felügyelőt elkapod amikor ott van, megmondod kié a kutya, hol lakik, hogy vigye haza és bírságolja csak meg a gazdáját

b.) fénykép és/vagy videófelvétel, hozzá írásban egy levél a járási hivatalnak, amit aláírtok kutyások, hogy veszélyeztetés kutyával szabálysértés miatt feljelentést akartok tenni. Te, + 2 tanú kell legalább, az lenne jó, ha minél többen aláírnátok ezt a levelet. Számítani kell rá, hogy meghallgatást fognak tartani, ha nem vállaljátok, hogy elmentek rá, akkor elkezdeni sincs értelme.

2013. febr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!