Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kiskutya problémák?

Kölyök kiskutya problémák?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 5 hónapos csivava szuka kutyánk. Az utóbbi időben borzasztóan rossz. A virágokat szétrágja, a virágföldet kitúrja, mindent szétszakít-széttép...(papírzsepi, még a párna fekhelyét is).Persze már elraktunk mindent, olyan helyre ahol nem éri el. Vannak játékai is, kötél, csont stb... azokkal annyira nem játszik. Ráadásul még pofátlan is lett nagyon, evés közbe nem hagy enni minket, ugrál és kiszedi a tányérból a kaját, és még az ágyba is feljön, hol ott tiltjuk neki...amit persze össze is piszkít. Ilyenkor azonnal rászólunk, vagy leszidjuk, és a helyére vonul, és ott lapít. És jön a takarítás!! Pelenkája van. A szobatisztaság nem mindig sikerül neki, mert párszor összepiszkítja a padlót, aminek nagyon nem örülünk. Főleg amikor nem vesszük észre és belelépünk... továbbá örömébe rendszerint bepisil. A szőnyegeket már mind felszedtük, mert amíg fent voltak, azok kaptak. A bajom nekem csak annyi, hogy most várjuk az első babánkat és mihamarabb szeretnénk, ha a kutya ezekről leszokna, mert nem túl higiénikus a ház, az állandó ürülék, és vizelet miatt. Valaki valami ötlet, tanács, segítség? Hogy mit tegyünk, hogy leszokjon ezekről a dolgokról mihamarabb...Köszönöm a segítséget!
2013. febr. 21. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Nevelés!

Azért mert kicsi, igenis rá kell szólni és következetesen tiltani a nem kívánatos dolgoktól.

A szobatisztaságot pedig rendszeres sétával lehet megtanítani neki (nem fog megfagyni, többször kell keveset kivinni).

2013. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Igen nevelés, csak amikor dolgozunk, és egyedül van, akkor sajnos hiába...káosz fogad minket! Rendszeresen rászólunk, leszidjuk...de nem mindig használ, pár percig a helyén is marad, lapít... majd perceken belül mintha mi sem történt volna...ugyanúgy rosszalkodik, azokat csinálja amiért, a leszidást kapja.
2013. febr. 21. 15:17
 3/9 sippara ***** válasza:
Hány órára mentek el otthonról? Szobakennel beszerzése gyors megoldás lenne, de tulajdonképpen tipikus "kiskutyás gazda" eset, rá kéne jönni, hogy ő is KUTYA, nevelni, szocializálni, kutyaiskolába (!!!!!!) járni vele. Ha kettőnél több alkalommal büntetted valamiért, és továbbra is csinálja, sz@rt sem ér a büntetés -> meg kell tanulnotok büntetni, dicsérni, nevelni -> újra: kutyaiskola
2013. febr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mindenesetre érdekes döntés volt kibaba érkezése előtt csivavát vásárolni. nem tudom amúgy mennyit foglalkoztok vele, ha mindig csak leszidjátok, az sokat nem fog érni, kell neki valami motiváció is. Honnan van amúgy a kutyus? Mert ha esetleg szaporítós, az igen gázos, lehet csivaváknál hatványozottan.
2013. febr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólókkal :) amúgy ezt nézd meg, sokat segíthet: www.egyikkutyamasiknem.hu itt adások, és Hajrá!
2013. febr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem csak szidjuk, persze szeretgetjük meg játszunk vele, meg ilyenek. a kutya tenyésztőtől van. órákra megyünk el, 4-6 órákra.

a kutya megérkezése után csúszott be a baba.

minden esetre köszönöm a tippeket!

2013. febr. 21. 17:22
 7/9 sippara ***** válasza:

Négy órát bármilyen kutya kibír kb. 15-16 hetes korától. Benti ürítésnél ha rajtakapjátok (éppen akkor tojik/csurgat a szőnyegre), lehet tiltani (amennyiben érti a kutya a tiltást), ha utólag találjátok meg, szó nélkül fel kell takarítani. Két óránként vigyétek le, ha lent produkál bármit, dicséret, simogatás, esetleg falat. Ha elmentek, szobakennel. Nyilván valamivel többször kell levinni, mint egy "normál méretű" kutyát, de én nem tudnék úgy szülésre készülni, pláne kisbabát nevelni, hogy a kutyám a sarokba sz@rik.

Nektek is hasznos lehet: Cesar Millan (könyvek, weboldal, videók - főleg az "Emberképzés kutyákhoz" című), Jan Fennel Kutyapszichológia című könyve, Korom Gábor (weboldalak, "Neked ugatok!" című könyv, www.kutyasuli.hu , www.egyikkutyamasiknem.hu ), Vámosi-Nagy Nóra ("Klikk!" című könyv, www.klikker.hu)

2013. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valamennyi nagyon hasznos információt...

a kennel meg jó ötlet, köszönöm!

Remélem változás fog bekövetkezni!


Bocsánat! Egyébként meg nem azt kérdeztem, hogy véleményezzétek, a baba nevelését vagy érkezését...(A kérdésem nem így tettem fel...)csak segítséget kértem, ötleteket, tippeket a kutyával kapcsolatban...

Nyilván én sem azt akarom, hogy a kutya ürülékében játszadozzon majd a gyerek...

2013. febr. 22. 14:22
 9/9 anonim válasza:

Első körben tudnám ajánlani neked a Neked ugatok! című könyvet. Ha ezt átolvastátok, akkor pedig a környéketeken lévő kutyaóvodába el kellene járnotok. Hetente egyszer szombatonként van általában. Ott sokat tudtok tanulni egymásról is, és a kutya szocializációja is könnyebb lesz. Ott segítenek abban is, hogy a kutyátok személyiségéhez milyen nevelési módszer a célravezető.


Attól, mert kevés az időtök, attól még lehet jól nevelt egy kutya. Az oktatók is azt mondják, hogy napi 20-30 perc intenzív, minőségi idő elég a kutyáknak, csak akkor annak olyannak kell lennie.


Sok sikert nektek hozzá! És örömteli babavárást.

2013. febr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!