Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csúnya, gonosz nagykutya?!

A csúnya, gonosz nagykutya?!

Figyelt kérdés

Felháborodtam, bár tudom megint feleslegesen, hiszen semmire nem megyek vele. Attól, hogy én ezt ide megírom, az emberek nem fognak máshogy állni sem a harci kutyákhoz, sem magához a felelős állattartáshoz, de mégis jól esik leírni.

Ma megkérdezte tőlem az utcán egy hölgy, hogy a kutyám nem bántja-e a gyerekeket, és közben jó nagy ívben került ki bennünket, hozzátéve még, hogy ő utálja az ilyen nagy kutyákat. Tette mindezt úgy, hogy a kutya a bal oldalamon jött lábnál, pórázon, a 2,5 éves kislányom meg a jobb oldalamon, és fogta a kezem.

Először arra gondoltam, hogy azt mondom neki, hogy de, az én gyerekemnek is minden reggel kitépi a kezét, de amint látszik, nagyon hamar visszanő neki, ezért nem foglalkozunk a dologgal, sőt így még a kutyakaján is spórolunk. Meg esténként amúgy is el szoktam engedni, hogy elmenjen nyugdíjas vadászatra, ha sikerrel jár, akkor megint pár napi elesége megvan, mert mindig kiporciózom a zsákmányt, és lefagyasztom.

Aztán eszembe jutott, hogy mi van, ha elhiszi, úgyhogy inkább felvettem az 5$-os bájvigyoromat, és mondtam neki, hogy nem is nagy a kutya, csak 30 kiló, különben meg nem vagyok hülye, hogy olyan kutyát tartsak, ami veszélyes lehet rám, vagy a gyerekemre. Erre már csak egy halk mormogás volt a válasz. Sokszor ért már támadás a kutya miatt az utcán, kezdve azzal, hogy hülye vagyok, mert gyerek mellett harci kutyát tartok, egészen a kitalált történetekig, amik arról szóltak, hogy hány embert támadott meg, és tépett már szét a vérengző fenevadunk. (Pedig én meg tudom mondani pontosan, hogy hány embert támadott meg, csak soha nem kérdeznek meg róla. 4-et pontosan, és mindannyiszor nagyon meg is dicsértük utána, ugyanis mind a 4 ember kutyakiképző volt…)

Eleinte még felháborodtam ezeken a történeteken, de mostanra már annyit hallottam belőlük, hogy csak nevetek rajta, és esetleg még tovább is fűzöm. Eluntam már, hogy olyan embereknek bizonygassam az igazam, akiknek a felelős állattartás egyenlő azzal, hogy egy elhagyott putriban, jó esetben 1,5 méteres láncra kikötve tartják a kutyát, és napi egyszer visznek neki enni, meg inni. Nem vagyok hajlandó olyan emberekkel vitázni, akik a játszótéren etetik a 60 kilós kóbor, és támadásra hajlamos kutyát, és mikor meglátják az én kutyámat, akkor még a kóbor állat miatt aggódnak, mert a miénk az nagyon veszélyes.

Azokkal sem, akik 5 macskát tartanak egy másfél szobás lakásban, és a játszótérre engedik őket a dolgukat intézni, és azokkal sem, akiknek az első kötelező veszettség elleni oltásig van kutyájuk, mert inkább agyonütik, minthogy kifizessék rá a nyomorult 3000 forintot. Szereznek helyette másikat, az megint jó lesz egy évig.

Ezek után még én vagyok az, aki felelőtlen, holott az én kutyámnak minden oltása megvan, 3 havonta féregtelenítve van, kutyaiskolába járt, és a környékbeli gyerekek akár a farkánál fogva is húzgálhatják, maximum arrébb megy, ha már unja, vagy ha fáj neki valami, akkor nyüszít egyet. Nem odakap, nem morog a nagy harci kutya, sír, vagy menekül.

Most is rajta áll a kutyán a gyerekem, ez a bolond meg még örül is neki, hogy valaki játszik vele.

Egyébként a hölgy, aki ilyen okosat kérdezett tőlem, pont előtte mondta egy pincsifélére - akit a gazdája felvett, mikor mi arra mentünk, és ezáltal majdnem sikeresen meg is haraptatta magát a saját kutyájával, mert amint meglátott minket a kiskutya, egyből megőrült, és meg akart támadni minket - hogy „jaj, milyen kis méregzsák, de cukiii!”. Kíváncsi lennék, hogy akkor is ezt mondaná-e, ha az ő lábának ugrana neki ilyen lelkesen az a kiskutya…

Nem szeretem az ostoba embereket, akik bármilyen tény ismerete nélkül véleményt alkotnak, kinyilatkoztatnak, és ítélnek. Bármilyen kutya lehet veszélyes, ha nem nevelik, és olyan helyzetbe kerül, ahol védenie kell magát.

Viszont a legnagyobb, és legvérengzőbb kinézetű eb is lehet a legkiegyensúlyozottabb, és szeretetteljesebb családi kedvenc.

Minden nevelés kérdése, csak sokan nem tudják, mit is jelent a nevelés egy kutyánál.


2013. febr. 22. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Bonyolult dolog.. az emberek a médiából tájékozódnak. Az aktívban volt kutyás súlyhúzásról szó. Mi volt a kérdés hozzá? Ön szerint állatkínzás ? :D

Nem tudom mi lett a válasz nem is érdekel.. A média a kormánnyal együtt jelenleg a normális kutyatartók ellen van.


Amúgy találkozni lehet kivételekkel is. Montanába tök büszke vagyok mikor megdicsérik a kutyákat hogy milyen ügyesek és okosak.. és meglepetésemre egyre gyakrabban fordul elő ^^ Ezekre kell odafigyelni akik hülyék azokkal meg nem kell foglalkozni kigyógyítani úgy se lehet őket a hülyeségből :D

2013. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos a probléma felvetésed. A nő is hülyeségeket mondott, de a kiskutya felkapkodás még rosszabb, mert ezzel azt érik el, hogy tényleg baj lesz belőle a végén. Ráadásul a kicsi kutyák, általában agresszívak mint a nagyok, mert a legtöbben nem megfelelően nevelik őket, ezért nem is szeretem a kicsi kutyásokat. Természetesen tisztelet a kivételnek. És mondom mindezt úgy, hogy nekem egy törpe uszkárom van! Az a helyzet, hogy nagy kutyákkal sokkal szívesebben engedem össze, mert többnyire sokkal szebben játszanak vele.

Azon szoktam röhögni, hogy ha egy nagy kutya megindul felénk, a gazdája, már ezerrel kéri a bocsánatokat és hívja el. És teljesen meglepődnek amikor azt mondom hogy semmi baj, hagy ismerkedjenek. :)

Sokan elfelejtik, hogy egy kutya a méretétől függetlenül is csak egy kutya. Ha az én törpe uszim vadulna meg, egy kisgyerekben bizony ő is kárt tudna tenni. De ezt nem veszik tudomásul, és sokszor a megkérdezésem nélkül ráküldik a gyereket a kutyámra. "Menjél, simogasd meg." Holott ha csak egy kicsit értenének a témához tudnák, hogy ez is veszélyes lehet, mert attól hogy kicsi, ugyan úgy lehet harapós.

2013. febr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Na igen ez a másik véglet..

Nekem kutya kutya ha kicsi ha nagy én mindegyiktől el tudok olvadni igazából,de eléggé idegesít pl engem meg "ezek a pincsifélék de idegbetegek téma."

Szóval azt mondom van másik véglet is hogy meglátják a pincsikeverék kutyámat hogy rögtön hogy agresszív,oldalon itt is többször láttam már hogy de undorítóak meg hogy ugatnak,buták,agresszívek. Közbe meg pont ellentétje a kutyám,túl barátságos,hihetetlenül gyorsan tanul egész életében,szófogadó,hatalmas szíve van..

Hidd el ugyanolyan atrocitás éri a kicsi kutyákat ugyanúgy tesznek rá megjegyzéseket mint a nagyobbakra.

Sajnos én is sokszor általánosítok,mert pl yorkshire terrierek a környékünkön tényleg rettentő agresszívek,dominánsak. Ezért előfordul hogy egy kalap alá veszem az összeset, ahogy egy kalap alá veszik az emberek az én kutyámat vagy a tiedet.

Nem kell vele foglalkozni,engedd el a füled mellett,te tudod milyen a kutyád,ha valakinek nem tetszik nézze levegőnek akkor ennyi.

2013. febr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek ostobák. Tisztelet a kivételnek. Elhisznek mindent amit a tv ömleszt, közben a feles sem igaz. Ahhoz is lusták hogy a dolgok mögé nézzenek. Én simán beadtam volna a hölgyikének a karletépős sztorit. :)
2013. febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%

Kedves Kérdező!


A leírtak alapján gondolom valamilyen (nem toy) terrier fajtájú kutyát tartatok.


Lehet hogy a tied különösen szelíd, de azért a genetikai hátterük miatt ott van bennük a vadász és harci kutya reflexe.


Pl. unokatesóm foxija is tök barátságos a gyerekekkel, de volt már rá példa, hogy a kutya refelexből megharapta gyereküket akkor, amikor hátulról kezdte el cibálni a kutyát.


Vagy nagyapám vadkacsázásra használt vizslája egyszer a hátsó baromfiudvarba beszabadult és ott legyilkolta az összes kacsát, majd szép sorban az első udvarban a fűre kiterítette és várta nagyapámtól a dicséretet (meg lett bocsátva neki). A nyáj terelésére használt puli viszont kiválóan rendet tud tartani a baromfiudvarban is.

2013. febr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

maximálisan megértem a kérdezőt. nekem pitbull kutyám van és eddig két atrocitás ért engemet ami bizony nagyon rosszul esett nekem is. az egyik amikor az utolsó oltására vittük és felkaptak ott is rögtön egy collie-t kézbe nehogy az enyém megvacsorázza vagy tudom is én. én erre nem is figyeltem akkor még fel mert mentünk az orvos után. akkor pislogtam nagyokat amikor két oltás között az aszisztens nő hozta be azt a kiskutyát és letette az enyém mellé aki meg elkezdte nyalogatni mire az aszisztens odaszólt a halálspadt riadt gazdinak hogy "látod csak megpuszilta". ekkor lestem rá a páromra hogy mi volt ez és miután elmentünk ő mondta el hogy hát riadtan felkapkodták az állataikat az emberek ahogy beléptünk.

a másik hogy a nővére kislánya mindig visítva rohant el ha csak meglátta a kutyámat, borzasztóan sajnáltam mert ő iszonyú barátságos, ráadásul a nagy röhej hogy a nagyi tökéletesen elvan ezzel a brutális szörnyeteggel sőt imádja. szóval a lényeg hogy én naív azt gondoltam hogy a lány általánosságban a kutyáktól fél, nem is erőltettem rá a kutyámat. egészen addig mígnem az unokatestvér frissen utcáról befogadott kutyájával nem láttam az erkélyről. ráadásul amikor hátulról a lány a fenekéhez ért hogy megsimogassa a kutya oda is kapott neki, persze jelképesen, nem harapás volt hanem amikor a szája odaér a kezéhez. a lány el is kapta a kezét. hát kérdeztem a páromat hogy akkor ez most mi, mire közölte velem hogy csak az enyémtől fél mert hát nézzek már rá az enyém hogy néz ki míg a befogadott keverék hogy. erre közöltem vele hogy ez engem nagyon megbántott és gratula hogy az én kutyám amelyik szocializált attól félnek míg az ismeretlen kóbor kutya aki se nem olyan izmos se nem tigriscsíkos borzadály az még oda is kaphat a gyerek kezének nem probléma tuti ártalmatlan. én nem kívánok senkinek rosszat de százszor előbb lesz a kóborral gond főleg hogy nem is igen van még mostanság se foglalkozva vele mint az enyémmel.

azon meg már csak röhögök amikor az utca túloldalára mennek át akik meglátnak minket. én megértem ha egy olyan típusú ember kezében látnak ilyen kutyát megilyednek. én sem feltételeznék túl sok jót a kleorbőrű kutyájáról amelyik vontatja a gazdáját, de ez persze fajtától független. de engem 27 évesen, kemény 47 kilósan laza pórázon sétálva ne skatujázzanak már be kérem szépen a megnevelt szocializált kutyámmal. de hát mit tegyünk ilyen agyatlanok az emberek.

amúgy mikor ideköltöztem a páromhoz, az egész családja jött nekem papolni hogy a pitbull öl, ha megnő engem megesz stb. mondom minden nevelés kérdése. erre rohant be a párom unokahúga a telefonján mutatott egy képet valami pitféle kutyáról egy méteres láncon körülötte a nagy semmi szó szerint, mint egy kietlen sivatag volt és mondta hogy de hát ez is tiszta idegbeteg. nah mondom gratula neked is.

2013. febr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azért azt ne felejtsétek el, az ember se tudja szabályozni, hogy mitől fél. Igen, lehet ebben sztereotípia is, de sokszor tényleg valós rossz tapasztalat van mögötte. Amúgy engem már harapott meg kis kutya, és az az igazság, csak itthon vettem észre, kék folt, fognyomok, minden, mégse fájt. Szóval a kis kutya még ha meg is harap, semmi gond. Egy nagy kutya, ha annyira megharap, mint az a kicsi, akkor mehettem volna kórházba, az tuti.
2013. febr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
azt aláírom hogy egy nagytestű kutya értelemszerűen nagyobb kárt képes okozni. de azt már nem hogy egy totálisan, láthatóan jól nevelt "szörnyeteg" mellett ott egy gyermek halál nyugiban és pusztán a fajtája miatt ítélkeznek. ez nagyon gáz. ílyen erővel akkor én is félelemmel élhetném le az életemet mert teli az internet brutálisan véres videókkal (az egyiknél még a vér is meghűlt az ereimben bevallom őszintén), plusz tisztában is vagyok azzal hogy a kutyám nem kis erővel és igen "mutatós" álkapoccsal rendlkezik, lazán megehetne, ennek ellenére mégsem félek tőle. és a többitől sem fogok amelyik láthatóan jó kezekben van. MERT MINDEN A NEVELÉSEN MÚLIK. ráadásul a tetejében ezeket a kutyákat nem csak a kistestűek elé helyezik hanem az összes bármelyik kutya elé, hogy azok jobbak, nem ennének meg stb. pedig a legnagyobb röhej még a tetejében az hogy ezeket a kutyákat még nyúzni is jobban lehet mert valahogy egyszerűen meg sem érzik , tehát pl. pont egy gyerek akik nyúzzák a kutyákat nagyobb biztonságban van egy ilyen mellett. olyanokat szoktam én is játék közben markolni a kutyámba amilyet soha egyetlen másik fajtával nem tettem meg mert az már fájt a blökinek. no persze mint már írtam egy nevelt szocializált kutyáról beszélünk és nem a gazsi láncrakötött agyament keverékéről. amúgy egy rakás videót meg lehet nézni hogy ezek a brutális harci kutyák milyenek a gyerekekkel. láttam olyat is amelyiken még lovagoltak is ugy hogy a füleibe kapaszkodtak a kutya meg vígan bandukolt mintha mi sem történt volna. tudok neked olyat is mutatni ahol a pit körül egy rakás állatka van, nyuszi kiskacsa tudom is én még mi és halál nyugi van. sőt a legviccesebb hogy ezeknek a normális gazdiknak a pitjeik mellett egészen kis gyerekeik vannak. ha annyira igaz lenne hogy a fajta a hibás és nem a gazda illetve a nevelés, akkor nyilván nem is tudnál ilyeneket látni. egyébként egy rakás ősrégi kép is létezik az interneten ahol ezek a harci kutyák szintén kisgyermekes családok tagjai voltak. rendőrök, katonák kutyái! ha tényleg akkora vadállatok lennének alapból mert a fajta meg a vér meg tudom is én akkor egyértelműen nem lenne rendőr kutya se. sőt, semmit nem tudnál találni róluk ami pozitív nemde? azért mert a tizenéves cé gyerek egy antiszoc keverék kutyával ijeszti a népet nem kellene normális embereket és kutyákat ilyen szinten beskatulyázni. bár ez szerintem már az illető agyatlanságáról és tudatlanságáról tanusítvány ami szerintem iszonyú ciki.
2013. febr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

hát, kedves kérdező. nekem nincs se nagy behemót dögöm, se rémisztő tudomisén hogy mim... nekem egy husky-m van, aki még csak nem is nagy, és még "kölyök"(9 hó-s). Kicsikora óta kutyasuli, nagyon sok trükk, hihetetlenül okos, és a huskyról alkotott sztereotípiák közül EGY SEM igaz rá.

Egy tökéletes kis kutya.

Amikor sétálunk, mindenki azt hiszi, hogy farkas...:/ és van, hogy ordibálnak velem, hogy fel leszek jelentve, mert veszélyes állatot nem tarthatok.

Na, te erre mit mondanál? én úgy megdöbbentem, hogy nyikkanni se tudtam.

Mindenki fél tőle, holott kedves játékos, ha meglát egy kisgyereket, egyből pucsít, és hívja játszani.

Mivel magyarázzák? Hogy kék a szeme és ijesztő.

könyörgöm....nagyon nagyon sok eszméletlenül hülye ember van. Döbbenetes.

és, aki azért ismeri a husky-t mint fajtát, az igazán tudhatja, hogy egy kifejezetten jámbor fajta, nem agresszív stb.

Mégis, az öregek szerint farkas, közveszélyes, meg sorolhatnám.

Úgy, hogy ne aggódj, nem csak a staff-ok, meg a hozzájuk hasonló fajták vannak kereszttűzben.

2013. febr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Áh szerintem nyugodtan lehet ilyen helyzetben hülyeségeket mondani (ez a kar visszanövős nagyon jó :D) Így is van egy idióta elképzelése, amit pár perces találkozáskor nem lehet eltüntetni és ilyenkor szerintem egyoldalú beszélgetés folyik a részéről,mert meghallja, de fel sem fogja mit mond az ember, csak fújja a hülyeséget.

Legalább te szórakozzál rajta.

Egyébként a pozitív találkozásokra kell koncentrálni,mert nálam bevált és ritkán akad hülye a közelembe.Bár pont ma összefutottam egy idiótával én is.

Konkrétan ami kiütötte a biztosítékot,hogy azt mondta: amúgy sem jó ha a kutyák összeszagolnak, mert elkaphatnak egymástól baktériumokat és az enyém olyan ápolatlannak tűnik. De ,hogy ezek az emberek fel sem fogják és észre sem veszik,hogy akkor vált vérengzővé a padló cirkáló,amikor rántott egy óriásit a kutyán,hogy gyere innen. Nem is tudom miért kell az ilyennek kutya, ha nem is figyeli a reakcióit.Csak tudnám,hogy nevel akkor gyereket :S

2013. febr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!