Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire viseli meg a kutyákat...

Mennyire viseli meg a kutyákat szeretett gazdájuk hónapokig tartó távolléte?

Figyelt kérdés
Mennyire viselné meg a kutyáimat, ha 5 hónapra itthagynám őket? Addig a barátom vigyázna rájuk. Ezalatt az idő alatt egyáltalán nem látnám őket. Van hasonló tapasztalatotok?
2013. febr. 22. 16:57
1 2
 1/11 Kutyabolond25 ***** válasza:
0%
Igen van és nagyon megviselné őket :( ha tudod mindenképp látogasd meg őket legalább hetente.Azt fogják hinni már nem szereted őket, nekik nem lehet elmagyarázni hogy visszajössz.
2013. febr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Ezt általában mindekinek fáj hallania, de igen gyorsan túl lépnek a gazda váltáson. Ez annak tudható be hogy gyorsan alkalmazkodnak.

Ha foglalkozva lesz velük rendesen akkor nem igazán szokott probléma lenni. Az időérzékük meg ilyen szinten nem működik, nekik mindegy hogy 1hét vagy 5hónap.

2013. febr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Akkor lehet baj ha utyuliputyulizás van mielőtt elmész.. ha te növeled bennük a streszt előtte akkor lehet. Ha csak fogod átviszed és otthagyod 3-4nap alatt megszokja az új helyét. Mint a többi dolgot ezt se szabad túlspilázni
2013. febr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A barátommal (vagyis inkább élettársam) együtt lakunk, így csak annyi lenne, hogy kilépek az ajtón, és visszajövök 5 hónap múlva. Ő is szokott velük foglalkozni, de sokkal ritkábban, mint én. És inkább rám hallgatnak. Meglátogatni meg nem tudom őket, lévén 2500 km-re tervezek utazni.
2013. febr. 22. 17:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Én egyszer három hónapra hagytam itthon a kutyámat, nem igazán viselte meg, engem annál inkább. Akkor megfogadtam, hogy többet nem megyek nélküle sehova.

Annyi volt a gáz, hogy a nevelést kb. előlről kellett kezdenem, de persze sokkal gyorsabban mint elsőre :) Csak nagyon meglátszott rajta, hogy nem úgy foglalkoztak vele, mint én.

2013. febr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is a neveléstől parázok, elég sok munkám van bennük, félek, mennyit változnak a gyengébb kezű kedvesem felügyelete alatt. Én tuti kész leszek nélkülük, de az már megnyugtat, ha ők jól ellesznek.
2013. febr. 22. 17:25
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

Látva, hogy a kutyák számukra teljesen új, ismeretlen környezetbe is beilleszkednek néhány nap alatt, nem gondolom, hogy megviselné őket az, hogy a családjukból valaki nincs már velük. Nálunk sajnos úgy alakult, hogy édesanyám halála után a 16 éves törpe pincserét örökbe kellett adnunk. Most Németországban él, nagyon jól érzi magát, nem tört össze.


Egyébként az enyémmel is pont ez fog történni, külföldi munkavállalás miatt kb. fél évre a testvéremhez kell hogy költözzön. Ő első találkozáskor is nagyon örül mindenkinek, szóval kizárt, hogy búskomorságba süllyedjen emiatt.


Jól szocializált, gazdájától nem függő, nem szorongó, egészséges kutyákat nem visel meg egy ilyen változás - vagy legalábbis kétlem, hogy jobban fognak szenvedni a párodnál. :)

2013. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Arra már gondolni sem merek, hogy a párommal mi lesz...Mindenesetre a válaszod megnyugtatott, csak azért parázok, mert az egyikük mentett kutya, és nem teljesen 'egészséges' mentálisan, tehát én vagyok neki, de senki mást nem fogad el igazán.
2013. febr. 22. 17:34
 9/11 anonim ***** válasza:
A egyik távoli állatmentő ismerősömnek van egy mentett kutyája, aki nonstop vele kell, hogy legyen, se otthon hagyni, se másra bízni nem tudja. Hogy mit csinál olyankor a kutya, azt nem tudom, csak azt, hogy még feltételezni is képtelenség hogy ne legyenek együtt. Gondolom nálatok fordult már elő olyan helyzet, amikor csak a párod volt a kutyákkal, nem? Ha eszik, sétál, akkor nagy baj nem lehet, sőt, még akár az előnyére is válhat a helyzet, mert biztosan szorosabbá válik köztük a kapcsolat, megtanul mást is elfogadni rajtad kívül.
2013. febr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, eszik, sétál, volt hogy barátom öccse felügyelt rájuk 4 napig, teljesen jól elvolt a problémás kutya is. Szóval azt hiszem, nem lesz gond. Csak én fogok szenvedni nélkülük, de az meg már az én bajom:)
2013. febr. 22. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!