Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Előfordulhat, hogy a 8 hónapos...

Előfordulhat, hogy a 8 hónapos spicc kutyusom a táptól sántít?

Figyelt kérdés

Kb. másfél hete vettem észre, hogy az egyik hátsó lábát felhúzza, ritkán használja. Elvittük állatorvoshoz, aki azt mondta biztos rándulás, kapott rá gyógyszert.

Két napig nem láttam sántikálni, aztán reggeli után nem sokkal megint felhúzta a kis lábát. Most három napja nem adok neki se tápot, se konzervet, és rendesen használja a lábát. Létezik az, hogy a táp vagy a konzerv ráhúzódhat a lábára? Bocsi ha hülyeséget kérdeztem, de másra nem tudok gondolni.

Mit adhatnék neki enni, hogy ne terheljem le a gyomrát és a szervezetét? Mit készítsek neki?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2009. szept. 9. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
De azért remélem nem éheztetted 3 napig?
2009. szept. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 1 hétig adj neki valamilyen jobb minőségű tápot, pl. Acana, Royal Canin, Orijen stb. azoktól biztos nem fog sántítani és ha még mindig sántít, akkor nem a táptól van.
2009. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jaj dehogy éheztettem. :) Addig házi kosztot kapott.

A Hill's tápot kapja, Junior konzervbe meg Pedigree-t.

Amióta házikosztot kap nem sántít.


Köszönöm szépen, hogy írtatok!

2009. szept. 9. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nem a táptól van spicc "betegség"

spiccem an nekem is, és a doki szerint 10 spiccből 8 nak ez a problémája. enyémnek is de évek óta, hol jobb hol rosszabb

2009. szept. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ebben a cipőben jártunk, a gyógyszertől jobb lett, aztán megint rosszabb, kértük a dysplasia vizsgálatot, a doki helyeselte, és kiderült hogy dp-s. Próbáljatok neki, valamilyen más minőségi tápot adni, abban talán még is több a kutyának kellő tápanyag mint a házikosztban, aztán ha nem javul irány a doki, és kérjetek egy röntgent!
2009. szept. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tényleg spicc betegség? Szegények!!! Ezt nem is tudtam. :(

Most mióta nem kapja a tápot nem sántít, nem tudom van e összefüggés, de majd megpróbálok neki fokozatosan kevés tápot adni, aztán meglátjuk mi lesz. Ha nem javul, doki és röntgen.


Köszönöm szépen, hogy írtatok!

2009. szept. 10. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!