Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hany orakor legyen az utolso...

Hany orakor legyen az utolso etetese a kiskutyamnak?

Figyelt kérdés

Este 9-10korul megetetem,es hajnal2-3-4ora korul felebred kakilni,utana meg ugral kb.2orahosszat.Ez igy pont nem jo,mert en ejfel korul alszom eles szeretnek csak 7-korul ebredni.Hogy csinaljuk?

Meg 2honapos,de nagyon tanulekony,mar ez is jo,hogy kb.5orat vegigalszik,de valahogy tovabb kellene huznunk.

Hogy kell etetni,hogy nekiis jo legyen?

Tapot eszik,reggel es este kap meg pici kecsketejet melle.


2013. febr. 22. 23:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Én korábban adnék neki mindenképpen. Már akár 6 körül is, így pont akkor kel, mielőtt te lefeküdnél, avagy vacsi után még szórakoztasd kicsit, hogy minél jobban kiüsse utána magát. :)
2013. febr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó vacsora. :D
2013. febr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
vacsi után nem szabad mozgatni a kutyust. azonkívűl egy két hónapos kutyinak napi 3x kellene ennie és nem kétszer. de egyépként jól írta az első válaszoló, etesd korábban , vagy épp később, tehát annyival told ki amennyi még a reggel hét órához szükségeltetik. bár ezt ilyen szinten még egy ilyen pici kutyánál nem fogod tudni szabályozni. ő pedig még nem fogja tudni visszatartani. az egyetlen lehetséges megoldás ha pontosan kiszámolod az emésztési idejét és asszerint adsz neki enni.
2013. febr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Totanka válasza:

Érdemes hozzászoktatni egy napi ritmushoz. Elmondom, mi hogy csináljuk, hátha tudsz meríteni (3 éves Bordeauxi dog kan).


Aki délelőttös, azzal 4 körül lemegy egy körre (fél órával korábban kelés, de belefér).

A délutános fél 8-kor felkel, 8-10 -ig leviszi.

Kap egy kevés tápot.

A délelőttös fél 3-ra hazaér, 4-ig leviszi.

Ezután delelőttös 6-8-ig egy séta, mert akkor vannak lent haverjai, kifárad.

Ezután vacsora, nagy adag, de hagyom pihenni (sajnos a fajta érzékeny a bélcsavarodásra).

Délutános fél 11-re hazaér, leviszi egy körre.


Ezáltal vacsora után van egy éjszakai séta a délutánossal, meg egy hajnali séta a délelőttössel, de kakilni általában csak a reggel 8-asnál szokott, mert ezt szokta meg.

2013. febr. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jaj,tapot 4xeszik,ill. reggel es este plusz kecsketej.
2013. febr. 23. 05:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Mivel ilyen kicsi,tobbszor megehezik,es kis adagokban 4x etetem..6oras az emesztese.szoval mindenfelekepp varnom kell,hogy nojon es akkor majd jobb lesz.az a baj,hogy most meg nincs meg az oltas,nem vihetem ki es kozben szobatisztasagra nevelem.pisi rendben van,a kakinal muszaj jelen lennem,mert az nem virithat egesz ejjel itt,iszonyat budi.
2013. febr. 23. 05:08
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Igen, 4x kell etetni. Csak néhány hétig kell kibírnod ezt az életritmust, ahogy nő a kutyus egyre inkább felveszi a ti ritmusotokat. Viszont amíg kölyök, addig hajnali 5 körül ő is ébredni fog. Ez is a kölyök kutyával jár. A kölykök örömet is adnak meg a kényelmetlenségből is kijut a gazdinak. Vígasztaljon az, hogy ez nem marad így sokáig.
2013. febr. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az enyém most 4 hónapos, én két óránként viszem ki, éjszakát úgy oldom meg, hogy mivel rossz alvó vagyok, ezért hajnali fél2-2-ig fent vagyok, akkor kiviszem, utána párom kel 5kor, akkor kiviszi ő. Viszont, ha elalszok előbb, akár csak 1 órával is, akkor reggelre ott a kaki, szegény elindul az ajtóhoz, csak hát nem tud kimenni, ezért odakakil. Be szoktam állítani az ébresztőt hajnali 2re, ha el is alszok, akkor is így már ki tudom vinni, az enyém gyorsan kiszalad, kaki pisi, nem telik bele 5 percbe aztán már áll az ajtóban, jön vissza és alszik, mire én beérek addigra ő már fekszik a helyén.
2013. febr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy két hónapos kutya még későn fekszik és korán kell, ezt el kell fogadni. Elvileg 4-szer kellene enni adni neki naponta. Nekünk, mikor 2 hónapos volt a kutyánk, akkor reggel 5-6 között, 11-12 között, 16-17 között és este pedig 20-21 óra között kapott enni. Napközben pedig általában 1-2 óra ébrenlét, játék, stb. után 1-2 óra alvás jött.

Aztán, ahogy növekednek úgy kelnek egyre később, egyre többet vannak ébren, érdeklődőbbek. Majd 3 hónaposan már csak 3-szor kapnak enni.

Szerintem azért nem alszik jól a kutyád, illetve "ugrál" két órahosszat, ahogy írtad, mert nagy ügyet csinálsz a dologból. Mikor felkel, kiviszed, hogy elvégezze a dolgát, aztán pici játék, esetleg kaja és alvás tovább. Nem kell vele órákig fenn lenni, meg játszani, csak pár percet. Ennyi.

2013. febr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hat igen,hasonlokeppen etetem en is.hajnali ebredeskor,amikor kakil,mar en sem alszok vissza konnyen,es mivel o ezt latja,o is jatszana.bar mar inkabb ugy foglalom le magam,hogy o ne lassa,es tegnap ejjel marvnem is volt ugra-bugra,hanem o visszafekudt.alkalmazkodunk,kicsit kolcsonosen,aztan varom,hogy nojon:)koszi a tanacsokat
2013. febr. 23. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!