Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem látjátok az ellentmondást?

Nem látjátok az ellentmondást?

Figyelt kérdés
Vannak, akik szerint állatkínzás lakásban tartani a kutyát, de semmi rosszat nem látnak abban, ha a kutya egész életében ki sem mehet a lakással egyező méretű kertből, kennelből. Vannak, akik elítélik az ivartalanítást, de az eutanáziát nem tartják állatkínzásnak. Én sem tartom annak, de az ivartalanítás megelőz egy csomó betegséget, kevésbé lesz szökős, viszont az ellenzői szerint ezzel megcsonkítjuk a kutyát. Ebből a szemszögből viszont az eutanázia gyilkosság.
2009. nov. 22. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Én csak annyit mondok, hogy már nagyon unom, hogy a szegéééény kinti kutyák.... Kint is ugyanolyan jól lehet élni, sőt jobban is. Ez csak a gazdától függ. Aki kint láncon tartja az bent sem bánna vele jobban.

Akik meg csonkításnak tartják az ivartalanítást, azok szűklátókörűek és tudatlanok. Szerintem nem érdemes kínlódni velük. Jobban fel kéne világosítani az embereket.

2009. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kerben és lakában is lehet úgy is kutyát tartani hogy jól érezze magát, meg úgy is hogy ne. Ha a kutya kertben van, és a gazda annyit foglakozik vele hogy kaját ad neki, akkor az nem jó a kutyának, viszont ha kertben van, és foglalkoznak vele, sétáltatják, játszanak vele napi szinten, esetleg suliba járnak vele, akkor szerintem az úgy teljesen normális. Ha lakásban van, és megfelelően van mozgatva, eleget sétál, akkor az is normális, és a kutya többet van a gazdival mint a kertes kutyák. Viszont amikor valaki elindul dolgozni mondjuk reggel 6kor, és este 6ra ér haza, leviszi 10 percre hogy elvégezze a dolgát, az már állatkínzás, nem hiszem hogy az így tartott kutya jól érezné magát. Az a lényeg hogy egy kutyával foglalkozni kell, szeretni kell, mozgatni kell minden nap, és akkor egy boldog kutyánk lesz, tök mindegy hogy kertben vagy lakásban tartjuk.

Az ivartalanítást én nem ítélem el, sőt! Én úgy gondolom hogy ha egy kutyát nem akarunk tenyészti, vagy az a kutya keverék, esteleg csak hobby kutyának tartjuk, akkor nagyon jó dolog, és sok bosszúságtól megóvja a gazdit, és a kutyust is néhány elég komoly betegségtől. És még balesetek se csúsznak be.

Az eutanázia szerintem egy elég kényes kérdés. Nyilván vannak olyan esetek amikor támogatom, vannak amikor nem. A családban volt régebben egy spániel kutyus, 13 éves korára gennyes méhgyulladása lett (ami megelőzhető lett volna ivartalanítással), kivették a méhét, aztán beteg lett, nagyon nagy fájdalmai voltak. Mondta az orvos hogy tud adni napi 4ezerért olyan gyógyszert, amitől a kutya 8 órán át jól van, nincsenek fájdalmai, de a maradék 16 órában szenvedett volna. Elaltatták a kutyust. Minek kínozni? Mindenki nagyon sírt az altatásnál, de így volt neki a legjobb.

2009. nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok olyan ember van akinek megrögzött (gyakran hülye) elveik vannak és nem látják be hogy nem minden csak fehér és fekete. Kertben és lakásban is lehet ugyan úgy jól tartani kutyát. Hozzáállás kérdése. Az eutanázia és az ivartalanítás is lehet jó döntés, ha a helyzet megkívánja. Mindenkinél mást jelent ez a bizonyos helyzet. Szóval úgyszintén hozzáállás kérdése.
2009. nov. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Elsőnek: nem írtam, hogy szegény kinti kutyák, félreérted, csak azt, hogy miért nagyobb kínzás lakásban tartani napi 3 sétával, mint séta nélkül kertben.
2009. nov. 23. 20:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt úgy értettem, hogy általában ezt mondják.
2009. nov. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!