Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csirke allergiás a kutyám?

Csirke allergiás a kutyám?

Figyelt kérdés
Orvos a tünetek alapján csirke allergiára gyanakszik, diétás tápot kezdtünk el adni a kutyának (Eukanuba Eukanuba Dermatosis FP Response Formula). Kb 2 hete diétáztatjuk, 3-4 napig kapott csak rizst és répát, amíg meg nem érkezett ez a táp. És tegnap óta újra vakarózik. Nem bolhás. Lehetséges egyetlen magyarázat, hogy talán itthon valami kicsi keksz darabot felnyalhatott, amit esetleg valamelyik gyerek elmorzsált. Ennyitől is visszajöhetnek a tünetek???? Akinek van tapasztalata, kíváncsi lennék, hogy ilyen esetben mennyi idő alatt múlik el újra a vakarózás? Ugye nem hetek múlva megint?
2013. febr. 25. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

a tüneteket az orvos allergiavizsgálattal tudja alátámasztani!

Nem hinném, hogy egy kis kekszmorzsától visszajönne a vakarózás....

A kutyák általában nem a csirke fehérjére allergiásak hanem amit a csirke kap gyors növesztő szarokra.... Nekem is van allergiás kutyám de a tanyasi csirkétől semmi baja nincs!

Nem kell a legdrágább tápokat megvenni amit az állatorvos mond én eukanubával és Royal c.vel már nem etetném a kutyámat, többek között royalt kapott amikor előjöttek az allergiás tünetek! vegyél bárányos -rizses tápot ha a csirkétől van akkor 2 hét alatt rendbe jön... Mennyire vakarózik? Milyen fajta? Vedlési időszak is van ekkor jobban vakaróznak...

2013. febr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát pár morzsától nem valószínű, de ha olyan súlyos akkor még az is lehet. Ugye ennek is vannak fokozatai.


Azért én a helyetekben átgondolnám ezt a eukanuba tápot(leginkább az ára miatt) és váltanék egy akármilyen bárányos-rizses tápra. Persze ez csak próba jellegel elsőre, mert van hogy nem is a csirke allergia hanem fehérjével van baja.. de ez is ritka.


Zoofast.hu-> brit care pl.


Mikor kiderült egyébként az enyémről hogy allergiás elkezdtem BARF-ozni ott pontosan tudom hogy mit kap a kutya.. és olcsóbb is csak kis idő ráfordítás kell, meg meg kell keresni jó húsbeszerző helyeket.

2013. febr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nekem az orvos nem mondott olyan lehetőséget, hogy volna allergiavizsgálat! :o érdekes... A táp, amit eszik, drágább a Royan caninnál. Viszont amit mondasz bárányos-rizses táp, az nem jó, mert van pl a brit care, és sajnos van benne csirkezsír!!! Kapott egy szurit úgy 2 hete, amitől el is múlt a vakarózása. Létezik, hogy 2 hétig tartott volna a hatása?

Igen azt már hallottam, hogy a gyári csirkéktől, antibiotikumozott állatoktól lesz a tünet. Én már nem merem etetni, és megőrülök, ha ez a dermatrosis táp sem jó! Az viszont rossz hír, hogy egy kis keksztől nem jöhet vissza, akkor mi a jó ég miatt vakarózhat??? Mondjuk a dokinő azt mondta, 2-12 hét alatt múlik el a tünet...

2013. febr. 25. 09:41
 4/12 anonim ***** válasza:
jah azt nem is néztem.. keksz morzsától nem hiszem.. csirkehúsos morzsára gondoltam ^^
2013. febr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hogy mennyire vakarózik, kb ugyan annyira, mint mikor elvittem már dokihoz,mert nem bírtam nézni. Álló helyzetben csomószor vakarja az oldalát, valamint rágja a lábát!

Ja és ő nem vedlik most, lakáskutya, és most nem hullik a szőre. NÉmetjuhász amúgy és 1 éves.

2013. febr. 25. 09:43
 6/12 A kérdező kommentje:

Diesel, abban is van csirkezsír, a bárány-rizsesben...

Tudom rohadt drága, ezért is vagyok marha ideges most, mert 2 zsákkal is vettünk!

A barfon már én is komolyan kezdek elgondolkodni. De akkor ahhoz kell egy fagyasztóládát is venni. FEHÉRJE ALLERGIA? Jesszus! De akkor ugye nem minden fehérjére??? Hát úgy hogy lehet élni? Na ne! Érdekes amúgy, hogy mikor a 4 napig rizst krumplit és répát evett főve, akkor alig vakarózott. De lehet, hogy a szuri hatása is közrejátszott...

2013. febr. 25. 09:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom akkor ezek a speckó tápok abban különböznek hogy finomítva van a fehérje nem értek hozzá a doki mondott valami hasonlót. Ha a csirke zsírra is allergiás akkor valszeg tényleg csirke allergia.


Mondjuk hozzá tenném hogy allergia vizsgálat nélkül ez közel se biztos hogy produkálna tőle bármi tünetet mármint a csirke zsírtól. Olyan is van hogy allergiát a csirkehúsban lévő "nővesztő" szer okozza ha jól tudom.


Nekem a kutya sebesre vakkarta magát a mert én hülye csirkés tápot vettem neki.. Utána kéthónapig evett brit care-t és helyre jött mikor a doki közölte hogy olyan 60.000be kerülne a kutya etetése abból a tápból amit ő ajánl inkább megpróbáltam :D. Azért mondtam hogy kipróbálni nem árt.


Ha a csirke zsír is bajt okoz akkor meg ruházzatok be vatérán egy használt fagyasztóládára. 1-2 eukanubás táp árából megvan kb.. ami elég szomorú

2013. febr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Valletta ***** válasza:

Biztos, hogy nem a keksztől vakarózik.


Szerintem készülj fel vagy az allergiavizsgálatra, vagy arra, hogy jó pár tápot ki kell még próbálnotok, szóval kezdj el nézelődni, vagy pedig gondold át a BARF étrendet.


Én is csirkés tápra váltottam (Brit P), amikor elkezdett veszettül vakarózni a kutyám, szinte sokkot kaptam, hogy allergiás, de kiderült, hogy a bűzmirigye nem ürült (főleg hogy a táptól hígabb is lett a széklete). Kinyomták, megszűnt a probléma. Persze tápot is váltottunk, Pro Plan Sensitive-re, ezt is allergiás kutyák számára fejlesztették ki, talán érdemes lenne megpróbálni, amennyiben számít a táp ára.

2013. febr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a sok jó tanácsot! Persze, hogy számít a táp ára. És emiatt is tényleg kellene egy allergia vizsgálat, mert ha meg áttérnék a barf etetésre, akkor is tudnom kellene, mit nem ehet. Hogy csak a csirke, vagy az összes szárnyas... de ezt nem álmodtam, hogy egy ilyen drága táp se jó, sírni tudnék!!! Most azt találtam ki, hogy nem adom neki ezt az Eukanubát sem pár napig. Mondjuk hétvégéig. És HA feltűnően enyhülne a vakarózás, akkor tutkó a táp a ludas. Addig is elkezdek nyomozni, hol és mennyiért lehet allergia vizsgálatot csinálni. Azt tudja esetleg vmelyikőtök? Ja és a bűzmirigye kb havi szinten van kinyomva.
2013. febr. 25. 12:58
 10/12 A kérdező kommentje:
Ebben, amit eszik, hal van. Arra is lehet allergiás?
2013. febr. 25. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!