Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon rosszul tettem, hogy...

Vajon rosszul tettem, hogy nem vettem figyelembe a német juhász kutyám egyre dühödtebb morgását?

Figyelt kérdés
A kutyámmal játszottam, a játszó labdáját a kötelénél fogva húztam, míg a labda a kutya szájába volt. A játék egyre nagyobb erőkifejtést igényelt mindkettőnk részéről, a kutyám egyre nagyobbakat szusszant. Aztán oda jött a kis papillon keverékünk, és hátulról ráugrott, és közösülő mozdulatokat tett. Persze ez nem tetszett a német juhásznak, mivel ő elsősorban a zsákmányt megtestesítő labdára akart6 összpontosítani, ezért egyre dühösebb morgásba kezdett. Egyszer aztán elpattant a húr, a labdát elengedte, és a fejével meglegyintette e kis papillon keveréket. Szóval a kérdés az: jól tettem, hogy ennyire bíztam a kutyámban? (Hogy engem úgysem harap meg)

2013. febr. 25. 10:19
1 2 3
 11/22 zsuzsabazsa ***** válasza:
17%

Igen látom.

Akkor meg nem gondolkodik a gazdájuk. A pappilon féltékeny, hogy kimaradt valamiből.

Ha a Német juhásszal huzavonázik akkor közben a kicsinek is dobjon el valami szart, amivel lefoglalja magát vagy visszahozza. Egyértelmű, hogy ő is részt akar venni a játékban. Egyik kézzel huzavonázzon a másiknak meg dobáljon el valamit.

2013. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
Hülyeséget beszélsz.
2013. febr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Valletta ***** válasza:
100%
Szóval szerinted arra kellene, hogy ránevelje a kutyáját, hogy egy percet se bírjon ki odaadó figyelem nélkül, máskülönben teljesen jogos a kutya részéről, ha a gazda tekintélyét megsemmisítően ledominálja azt a kutyát, amelyikkel játszik, mert "féltékeny"??
2013. febr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
Konkrétan ki nem sz@arja le, hogy a másik kutya mit akar? Amikor az egyik kutyámmal foglalkozom, akkor a másik takarodjon a búsba, mert semmi köze a mi kettőnk játékához! Majd ha akarok vele is játszani, akkor oda hívom. Én! És nem ő pofátlankodik oda!
2013. febr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez alap, hogy a másik kutya tudja, hogy míg az egyikkel foglalkozik a gazda, ne jöjjön oda pofátlankodni, mert nem kívánatos a jelenléte. Kellenek közös játékok is, de szerintem egy jólnevelt kutya tiszteletben tartja, ha a gazdája épp nem vele akar foglalkozni.
2013. febr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 zsuzsabazsa ***** válasza:

Itt épp arról van szó, hogy a másik kutya nem fegyelmezett.

Ha az volna akkor le tudná fektetni addig míg a Német juhászával játszik.

Nem beszélek hülyeséget. Addig ne játsszon a kutyával, míg a másik kutyát helyben maradásra nem fegyelmezi. Ez időbe telik neki. Nem megy egyik napról a másikra.

A jelen időben ez a megoldás addig míg tovább nem lép.

2013. febr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
56%
Azzal tanítsa meg a nyugalomra, h a két kutyával egyszerre játszik? "okos" vagy....
2013. febr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 zsuzsabazsa ***** válasza:

Más a munka ás más a játék.

Ha az egyik kutyával dolgozom, addig a másikat kifektetem.

Ha játszom az egyikkel, akkor én személy szerint a másikat is bevonom a játékba.

2013. febr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem helybenmaradás, nem kell a másik kutyának helybenmaradnia, csak tartsa tisztelebe, hogy éppen nem vele van foglalkozva. Élsz az egyik kiváltságoddal, és eldöntöd, hogy az a te dolgod, amiben nem vehet részt.
2013. febr. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 zsuzsabazsa ***** válasza:
Érdekes, hogy a kérdező egy válaszra sem reagál.
2013. febr. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!