Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon rosszul tettem, hogy...

Vajon rosszul tettem, hogy nem vettem figyelembe a német juhász kutyám egyre dühödtebb morgását?

Figyelt kérdés
A kutyámmal játszottam, a játszó labdáját a kötelénél fogva húztam, míg a labda a kutya szájába volt. A játék egyre nagyobb erőkifejtést igényelt mindkettőnk részéről, a kutyám egyre nagyobbakat szusszant. Aztán oda jött a kis papillon keverékünk, és hátulról ráugrott, és közösülő mozdulatokat tett. Persze ez nem tetszett a német juhásznak, mivel ő elsősorban a zsákmányt megtestesítő labdára akart6 összpontosítani, ezért egyre dühösebb morgásba kezdett. Egyszer aztán elpattant a húr, a labdát elengedte, és a fejével meglegyintette e kis papillon keveréket. Szóval a kérdés az: jól tettem, hogy ennyire bíztam a kutyámban? (Hogy engem úgysem harap meg)

2013. febr. 25. 10:19
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
A kérdező nem tudott reagálni, mivel kórházban volt: megharapta a német juhász kutyája játék közben.
2013. febr. 28. 08:36
 22/22 A kérdező kommentje:

Szóval a viccet félretéve: Köszönöm a válaszaitokat. Igazatok volt abban, hogy a papillont kellett kézben tartani, ami egyébként elég könnyű. Csak egy határozott "nem"-et kell mondani, és már nem jön oda hozzánk, csak távolabb sündörög.


Egyébként a német juhászomban szinte vakon megbízok. Amikor még őrző-védőre jártunk, akkor az egyik segédre különösen dühös volt, olyannyira, hogy nem csak akkor lépett fel támadólag, amikor a segéd be volt öltözve, és provokálta, hanem már a segéd puszta jelenléte is dühöt, mi több támadási szándékot váltott ki. Egy ilyen alkalommal nyúltam bele az ugató szájba, és az alsó állkapcsát átfogva csillapítottam, ami ugye teljesen szabálytalan, de egy valamiről meggyőződtem: a legnagyobb düh közben sem harapja meg a gazdit, valahogy működik a kontroll.

Egyébként a kutya a családdal végtelenül jámbor, tisztában van vele, hogy ami a családhoz tartozik, azt nem bánthatja, sőt védenie kell (pl. újszülött kiscica), viszont ami nem tartozik a családhoz (pl. verebek, vakond, sün,stb.) az retteghet.


Amikor a telepünkre látogatót engedek be, szépen megszagolja (egy rendőr erre mondta, hogy "beírta a noteszbe") és teljes nyugalomban van. De olykor elfelejtkezek arról, hogy a látogatót egyedül ne engedjem ki, és ilyenkor volt már popóba csípés is, itt a látogató popójára gondolok.

Egy hölgy, aki szintén kíséret nélkül ment volna ki, pedig attól rémült halálra, hogy a kutya előtte arc magasságba felugrott, de egyáltalán nem bántotta a hölgyet. Viszont ezt követően a hölgynek nyugtató levendula teát kellet főznöm, hogy autót vezethessen.

Összegezve: Valóban igen engedékeny vagyok a kutyáimmal, ebben a helyzetben jól jöttek a tanácsaitok.

2013. febr. 28. 09:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!