Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 42 darab bullmasztiff...

A 42 darab bullmasztiff kennelből melyiket vagy mi alapján válasszak? Az eredmények alapján? Szűrési eredményeket egyik oldalon se láttam fönt csak a törzskönyveket.

Figyelt kérdés

2013. febr. 25. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd úgy, hogy amelyik kennel kutyái jobban tetszenek, aztán én pl. nem választanék olyan kennelt, ahol 7-8 kutyánál több van. Már csak azért is, mert sok kutyánál a figyelem is megoszlik. Hallottam már olyan kennelről is (más fajtánál), ahol sok kutya volt, nem figyelt eléggé a tenyésztő, h melyik kutya lett féreghajtva vagy éppen nem köpte-e ki (csúnya vége lett az egyik tőle származó kölyöknél). A kiállítási eredmények (számomra) akkor lenne fontos, ha nem hobbi célra kéne, egyébként nem.

Akik fennmaradnak a rostán, velük vedd fel a kapcsolatot, kérd el a szűrési papírokat.

Csak mentes szülők jöhetnének szóba nálam. Ha még mindig sok fennmarad a rostán, szóbajöhet az is, hogy mikorra terveznek almot.

Akik szintén bent maradnak, őket érdemes személyesen is meglátogatni, mielőtt döntenél!

2013. febr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hovarju ***** válasza:
100%

Hát attól függ mit szeretnél.

Tenyészteni?, kiállításra járni?, vagy "csak" házi kedvencnek?

Én az alapján keresgélnék, hogy a szülők a fajta jellemző betegségeire szűrtek és mentesek legyenek, legyen tenyésztésre alkalmas minősítésük. Természetesen legyen törzskönyvük a kölyköknek is.

Számítana a már meglévő kutyák fényképei. Hogy néznek ki, mennyire tetszenek. A tartási körülmények.

Ha ezek alapján szűkülne a kör, akkor a fennmaradtak közül levelet írnék a tenyésztőknek. Megírnám miért az adott fajtát választottam, milyen helyre, milyen körülmények közé vinném a kölyköt.

A válaszok alapján megint lehetne kicsit szűkíteni, aztán ha lehetséges meglátogatnám a tenyésztőt és megnézném élőben a nála élő kutyákat. Fontos lehet az is mennyire vagyunk szimpatikusnak egymásnak a tenyésztővel. Megkérdezném milyen eredményeket értek el a tőle származó kölykök, egyáltalán mit tud a korábbi almok/alom sorsáról.


Hát nagyjából ennyi ami eszembe jutott. Remélem tudtam segíteni. Jó választást kívánok!

2013. febr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!