Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyásként : Staffordshi...

Kezdő kutyásként : Staffordshire bullterrier, amerikai bulldog, Bullmasztiff, Német juhászkutya ezek közül melyiket célszerűbb meg vennem? Saját kutyám még nem volt Így saját kutyás tapasztalatom nincs.

Figyelt kérdés
Olyant szeretnék ami szeret mozogni és azért biztonságba érezzem magamat mellette. Kertbe tartanám de házba is bejöhet a kutyát úgy kb másfél év múlva venném meg naponta olyan 3-4 órát tudnék vele foglalkozni kutya iskolába óvodába vinném.

2013. febr. 13. 22:25
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
47%
Kezdőkutyának sz.tem németjuhász. Staffi elég erős lenne kezdésnek.
2013. febr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
8%

A staffordshire szerintem tökéletes lenne neked. Főleg a Blue Nose, szerintem gyönyörű. Engedelmes kutya válik belőle, de azért mindig állj a sarkadra. Ne dicsérd agyon, mert akkor átveheti az irányítást, és agresszív lehet. Remélem nincsenek olyan dolgaid a kertben amit nagyon féltesz, számíthatsz pár ásott lyukra, főleg amíg kölyök, de megfog mindent tanulni. Nagyon szereti ha foglalkoznak vele, a gyerekeket imádja. Téged bármikor megvédene.

Szóval: Staffordshire Blue Nose-ra szavazok!!

2013. febr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
73%
A staffi,és a bull, teljes embert kíván. A gazdi az Isten számukra. A gazdája nélkül lelki beteg. Nem lehet nélkülük elutazni, nem lehet kizárni a házból, vagy szobából ahol alszik a gazdi. A nevelésnél nagyon következetesnek kell lenni. Szeretetéhségük óriási, de többszörösen viszonozzák.
2013. febr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
82%
Tulajdonképpen megfelelő nevelés és foglalkozás mellett bármelyik fajta szóba jöhet, szóval vedd azt, amelyik a legszimpatikusabb. A tenyésztőt majd kérd meg, hogy mivel első kutyás vagy egy könnyebben kezelhető, kevésbé domináns kiskutyát segítsen kiválasztani az alomból.
2013. febr. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

azoknak a paramétereknek amit leírtál mindegyik felsorolt fajta megfelel, illetve az ő igényeiknek is megfelel amit te nyújtanál. viszont elég eltérő jellemű fajtákat soroltál fel... konkretizáld az elképzeléseidet, mert helyetted nem dönthetünk.

van még másfél éved, ez tökéletes arra, hogy tanulj, informálódj a témában, ha teheted menj el rendezvényekre, beszélgess a fajtát tartó, tenyésztő emberekkel. ezzel egyben felméred a magyar állományt is, kiválaszthatod adott fajtán belül melyik típus tetszik, és ha eljön az ideje könnyebben tudsz párosítást választani. plusz ez idő alatt tudsz gyűjtögetni a vételárra.

2013. febr. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%

Kezdő kutyásnak egyiket sem ajánlom. Az amstaff, ambull agyatlanná válhat rossz kézben, a bullmaci pedig veszélyessé. Ha már a 4 közül akarsz mindenképpen, akkor küllemvonalas NJ-t válassz, bár kinézetre többnyire borzasztóan csúnyák, de ez ízlés dolga.


A bullmaci még a mozgás miatt is kiesik, ők azért ha nem akarnak, akkor nem is fognak veled mozogni, viszonylag lomha állatok, főleg a másik 3 fajtához képest.

2013. febr. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%

utolsó, amstaff az honnan jött? az előző válaszokat olvasva is úgy éreztem, hogy néhányan nem nagyon olvasnak, vagy nem ismerik a fajtákat...

a kérdező staffordshire BULLterrierről beszél. azok kifejezetten mókás, bohókás állatok. makacs terrierek ugyan, de gond nélkül tudja tartani (egy kellően elhivatott) első kutyás is. (bár szerintem egy nyugisabb amstaffot is, főleg kutyasuli mellett)

2013. febr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 MrHard ***** válasza:
100%
Egyet kell értsek az előttem szólóval! Senki nem olvassa el rendesen a kérdést??!!! Teljesen más az Amstaff, mint a Staffordshire Bullterrier! Ez a kis szeretetre méltó kutyus abszolút alkalmatlan a házőrzésre (már volt, úgyhogy tudom miről beszélek), de még az Amstaff sem éppen egy kimondott házőrző kutyus (ilyen is volt, úgyhogy tapasztalat)! A felsoroltak közül én is a Német Juhászt ajánlanám, talán valamivel könnyebb kezelni, mint a többi felsorolt fajtát, azonban nagyon ki kell mozgatni és agyilag lefárasztani, máskülönben szökdösőssé válik! A hideget is ez a fajta bírja a legjobban a négy említett fajta közül!
2013. febr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Igazatok van, bocsánat, valóban felületesen olvastam és csak a Staffordshire-t láttam meg így korán reggel.


Ezek alapján leginkább ezt a kutyát ajánlom a kérdezőnek, valóban egy bohókás kiskutya.

2013. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Bár ugye ha valóban biztonságban akarja magát érezni, akkor arra alkalmatlan.
2013. febr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!