Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Cavalier Charles King...

Egy Cavalier Charles King kutyának milyen betegségei lehetnek és mennyire gyakoriak? A látásukkal lehet-e baj később?

Figyelt kérdés

Olvastam szívzörej problémáról a túltenyésztés végett, nem tudom ez mennyire jellemző ezekre a kutyákra.

A látást azért kérdezem, mert sok képen, olyan mintha enyhén ködös, homályos szemük lenne (felnőtt kutyáknál!), de remélem, hogy az aggodalmam alaptalan...Eddig csak keverék kutyám volt, és azt hallottam, hogy a fajtiszta kutyák sokkal gyengébbek genetikailag a beltenyésztés végett, ezáltal már fiatal korukban betegségeket produkálhatnak. Nem tudom mi tévő legyek..Keverék vagy fajtiszta?


2013. febr. 25. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
A Cavaliereknek elég sok betegsége van, így mindenképp érdemes jó tenyésztőtől kiskutyát vásárolni. A szívproblémák igen gyakoriak, emellett van még egy syringomyelia betegség, ami állítólag elég elterjedt. Interneten találsz róla adatokat, elég szörnyű egy betegség, azzal jár, hogy a kutya agya nagyobb, mint a koponyája, emiatt folyamatosan nyomja a koponyacsontot belülről, ezzel borzasztó szenvedést okozva a kutyának.
2013. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok cavalierem volt,de még egyikkel sem találkoztam.Még parvós sem volt egy sem.Pedig akadt rossz helyről mentett oltatlan kutya is köztük.Biztos előfordul,mert ugye nem zörög a haraszt...De egyáltalán nem beteges fajta.Gyógyítottam otthon csúnya nyílt váladékkal teli sebet betadinnal.Pár kezelés után szinte nyomtalanul eltünt.A fülük az kényes.10 kutyából 9-nek legalább egyszer begyullad élete során.Még odafigyelés mellett is.De könnyen ki lehet kezelni.Talán még a bolha-allergia a jellemző,meg ismertem egy epilepsziás cavit is.
2013. febr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 dev9 ***** válasza:
Szia ! Az én Cavalierem szívbeteg volt több orvosnál is voltunk rosszabodott neki akármilyen gyógyszert kapott,végén már olyan rossz volt a szíve hogy az orvos azt mondta ilyen szívhangot életébe nem hallott sajnos mire hazaértem megvárt (elköszönt tőlem,a gazdájától) és örökre elaludt :( agyvérzést kapott :( nagyon gyászoljuk :(
2016. júl. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!