Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 15 hónapos kan németjuhászom...

A 15 hónapos kan németjuhászom aportírozáskor nem engedi el az aportfát. De bármi mást kaparint meg azt nem engedi el csak ha ő úgy gondolja. Próbálom jutalmazni de nem érdekli. Segítséget kérek, hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 26. 12:55
 1/6 szacsiga ***** válasza:

Mivel próbálod jutalmazni? Esetleg labdával próbáltad? Van az apport fa/dummy stb. = munka és van egy madzagos labda, ami = jutalom. (és van a játszós csipogós gumi csirke, kolbász). Próbáljátok meg szétválasztani a játékot a munkától. Más hang, más helyszín, más munkaeszköz. Sok sok sok ereszd vezényszó.


Esetleg klikkerrel is lehet gyakorolni.

2013. febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
68%

Korábban kellett volna arra szoktatni, hogy átadja a fát, így már nagyon nehéz lesz megtanítani rá, de nem lehetetlen. Lényeg, hogy mindig ugyanazokat a vezényszavakat használd, és hát a legfontosabb az lenne (ilyen korban nem kis fizikai erőt igényel), hogy soha ne add át neki a fát, ha egyszer te megfogod utána el kell kerülni, hogy ő "kaparintsa" meg. Nála az a győzelem jelképe, ha meg tudja tartani a fát, így előrébb érzi magát a falka rangsorban nálad, és nem fogja önszántából átadni. Ha többször is te "győzöl", akkor már kezdhetsz reménykedni. A jutalmazás ne úgy történjen, hogy átadás előtt próbálod ezzel rábírni, csakis kizárólag akkor adj neki egy jutalomfalatot, ha már nálad a fa. Kombinálhatod leültetéssel.

Leírom mi hogyan szoktuk: Fa eldobás, vezényszó: keres, ha megtalálta, vezényszó: hozzad, ha visszahozta, vezényszó: ül, végül vezényszó: kérem, és csak ezután jutalomfalat.

Mi már pár hetesen elkezdtük a kiképzését.

2013. febr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ő hozza oda neked, az már egész jó! De utána tartsd fel a jutit és mond, hogy "ereszd/kérem". Mivel nagyobb ingert kéne, hogy keltsen benne a juti látványa, el kell engednie a fát.


Azért próbálj ki több módszert is.


Egyébként szerintem ha nem adja oda, és még rángatja is a kezedből, akkor nem tisztel téged eléggé. Mert ha tisztelne, akkor elengedné, mivel te diktálsz.

2013. febr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én az enyémnek úgy tanítottam hogy "add oda" és ez automatikusan így is megy ilyenkor kap is jutit, minden, viszont ha az volt a helyzet hogy akármit magának megkaparintott akkor rászóltam hogy "hagyd". ritkán bepróbálkozik hogy nekem sem akarja átadni, ilyenkor rámordulok (néha már vicces mert olyan vagyok mint a kocsis székely a lovával) hogy hagyd és azonnal odaadja, ezért viszont csak szóban dicsérem de azt is olyan hangnemben mintha azt mondanám "szerencséd hogy odadtad". ilyenkor azért nem akarom dicsérni, főleg nem jutival mert egyltalán nem voltam elégedett a viselkedésével, legalábbis semmiképpen sem olyan szinten ahogyan akkor lennék ha minden flottul működik. volt egyszer hogy elszaladt én meg odaléptem hozzá mondtam hogy hagyja ő meg teljesen ráfeküdt és kis cukin nézett rám, no ekkor nő létemre a kemény 47 kilómmal úgy felszívtam magam mint egy kétajtos szekrény (száttárod a karodat mintha a hónod alatt dinnyék lennének) és marha mérges morgós hangon rámordultam hogy "HAGYD!". már ment is el onnét, a párom meg a hasát fogta úgy röhögött. szóval valami ilyesmit kellene neked is csinálni.
2013. febr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
feloltom a villanyt mert már megint értelmesen írok úgy látom :S. szóval amikor elfutott akkor egy általa szerzett zsákmánnyal futott el hogy nah akkor az az övé. a többi remélem azért még így is érthető :)
2013. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
még annyit hozzátennék hogy ilyenkor lehetőleg ne meredj pontosan a szemébe mert könnyen balul is sülhet el a dolog. hacsak nem flottul megy a szemmel verés.
2013. febr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!