Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fojtóláncot vegyek?

Milyen fojtóláncot vegyek?

Figyelt kérdés

Van egy törzskönyves rotim,és szeretném kiállításra vinni. Már suliban felkészítették rá,és ott mondták,hogy vegyek neki fojtóláncot,azzal szépen fog mutatni. Mivel a városban nincs kisállatbolt,csak nagyáruházakban tudom megvenni. Mindenképpen egysorosat szeretnék,milyen kell neki? Milyen vastagságú,hány centis?

Előre is köszi!


2009. szept. 10. 17:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Kiállításon retriever pórázzal szokták vinni a kutyákat
2009. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

Az a kiképző, egy őrült! A fojtólánctól egyáltalán nem fog gyorsabban tanulni, és komoly egészségügyi károkat okoz a légcsövekben.


A fojtólánc vad, nevelhetetlen, komoly viselkedési problémákkal kűzdő kutyákra kell.

A te kutyád ilyen?

Vegyél neki szép fém nyakörvet, azzal is kiválóan fog mutatni. Ha elmész egy fresnapfba, találsz bőven választékot, vidd magaddal a rotidat is és próbáljátok föl. (Stop shopos, nem épületben levő fresnapfokba lehet kutyát is vinni.)

2009. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem a tanulás végett mondta.A kiállításon biztos nem fogom tanítani :) Amúgy is kezelhető. Azt mondta,hogy abba a szembe kell belerakni a pórázt,amivel nem fojt. Nah,keresek egy képet:

[link]

Mondjuk ez ilyen vastagszemű lánc,ami nekem személy szerint nem jön be. Retviever pórázom már van,de a kiképző mondta,hogy a lánc szebb rá. Csak nem tudott segíteni,milyen vastag kell rá.

2009. szept. 10. 17:42
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Nem azért, de minek fojtólánc a kutyádnak, ha amúgy engedelmes, jólnevelt és hallgat a gazdájára? Ha meg nem engedelmes, nem jólnevelt és nem hallgat, akkor kutyaiskola kellene neki (azaz inkább kettőtöknek), nem fojtólánc.
2009. szept. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hányszor mondjam,hogy kiállításra viszem,és azért teszem majd rá,mert a legtöbb kutyán ez lesz,hogy kiemeljék a nyak formáját :) Különben elvinném a hámba :P de azzal nem vezethetném fel :D ezen kívül nem lenne rajta,hogy ezen mit kell ennyit lovagolni. És melyik Fressnapf üzletekbe lehet bevinni(konkrét helységnév).
2009. szept. 10. 17:59
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Igaza van megnéztem egy Rotis kiállítás képeit és mindegyik rotin az volt de én akkor se díjjaznám! Ezért kiállításra se vinném el a rotim! =) Nekem nem kell, hogy kiállításra elvigyem hátha nyerek. Úgy fogadom el ahogy van!=) Nekem maga a kutyus a nyeremény!
2009. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Bármelyikbe, amelyiknek nem benső helyéségből (plázára gondolok) nyílik az ajtaja. Innentől már te is rá kereshesz a neten, gondolom autós vagy nem hiszem, hogy ne lenne a közeletekben vagy 30 stop shop, auchan, tescó park az egyikben fresnapf is lesz külső bejárattal.


Ha nyakát akarnám kiemelni, valami szép nyakörvet vennék, vastagat, sűrű lánszemekkel, nem kell ragaszkodni a fojtóhoz.

2009. szept. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem várom el,hogy megértsd,miért viszem el kiállításra :D

Utolsónak: milyenre gondoltál? Tudnál képet mutatni? Mert eddig csak a kiképzőm véleményét hallottam,meg természetesen ezernyi kiállításon voltam(kutya nélkül). Eddig csak hámuk,bőrpórázunk,retriever pórázunk és bőr nyakörvünk van. Szóval szerintetek a fojtó nem mutatna szépen rajta,mert szerintem ad egy kis pluszt.

Csak dobermannos képet találtam:

[link]

Rajta sincs fojtóra állítva,vagy az mindegy? [csak azért kérzem,mert még sosem volt ilyen nyakörvünk,de ha tényleg ilyen veszélyes,ahogy leírtátok,akkor valami mást nézek]

2009. szept. 10. 18:27
 9/15 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Szia!

Én kiállításozok, nekem dogjaim vannak és nekik is olyan láncuk van, mint a dobinak.

A rotin tényleg az egysoros hosszú szemű fojtó mutat jól, főleg réz/arany színben.

Rotit nem vezetnek fel retriver pórázzal, jobb ha tőlem tudjátok.

A kiállításon nem vezetheted fel a kutyádat bőr nyakörvvel, mert egyrészt nem mutat, másrészt a bírók megjegyzik, hogy ez nem ide való.

Mivel a rotit nem "felakasztják" hanem hosszú pórázon kiengedik maguk elé a felvezetők, ezért az átlagnál hosszabb felvezető pórázra van szükség.

Fojtóláncot illik mindenképp a nyakába tenni, de nem kapcsolhatod fojtóra, mert azért rádszólnak, sőt ki is zárhatnak.

Már egy jó ideje kiállításozok, ha van valami kérdésed szívesen segítek(vagy legalább is megpróbálok).

Üdv: A Nagy kutyás csaj

2009. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom van kifejezetten felvezető poráz, de lehet rotinak nem való az.
2009. szept. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!