Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava, Uszkár, Yorki melyik...

Csivava, Uszkár, Yorki melyik a legnyugodtabb, legcsendesebb?

Figyelt kérdés

2013. febr. 27. 08:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, te nagyon hülye vagy, az uszkár a második legokosabb kutyafajta közvetlenül a Border collie után...

Nekem törpe uszkárom van, ő nagyon nyugodt és csendes, szinte sosem ugat. A lakásban még csak fel sem vakkantott soha. Mindemellett imád sétálni és játszani, sosem unja meg. Viszont amikor otthon vagyunk, és nyugi van, akkor csak fekszik a foteljában és pihen. :)

A többi fajtával nincs tapasztalatom, de ha azt vesszük, hogy a yorki valójában egy terrier (amit sokan hajlamosak elfelejteni), akkor ők biztosan nem nyugodtak, hisz a terrierek híresen pörgősek.

Csivaváról nem tudok nyilatkozni.

2013. febr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Ja, és nagyon jól el van egyedül. Egyszer direkt figyeltem webkamerán meló közben. Egész nap aludt, néha felkelt, ivott egy kis vizet, aztán aludt tovább. :) Ő is felnőtten került hozzám, a fajtamentőktől.

Ha felnőtt kutyust szeretnél befogadni, akkor keresd őket: [link]

Rengeteg kutyus van most náluk, teljesen beteltek, nem tudnak újat fogadni, így igazán nagy segítség lenne ha tőlük választanál. Van több kis törpe is, akik most várnak gazdira. Facebook-on nem biztos, hogy fent van minden gazdi keresőjük, érdemes felhívni Kovács Marcsit, és tőle érdeklődni.

Nekem Buborék uszkár nagyon tetszik, nézd meg. :)

2013. febr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nekem csivavám van és egyáltalán nem idegbeteg 'kedves' első!!! Ahogy már többen írták ez valóban csak nevelés kérdése, bár nyilván hevesebb vérmérsékletű kutya, mint egy uszkár, de ha foglalkozol vele ebből nem lehet gond. Amit az enyémnél tapasztalok, hogy a házban egyáltalán nem aktív, szépen eljátszik a játékaival és rengeteget alszik. Ha itthon hagyom egyedül, akkor pontosan ott fekszik ahol hagytam, soha semmit nem rongált meg, és nem is ugat olyankor. Ha kimegyünk az az igazi öröm neki, olyankor aztán mindent szimatol, rohangál... Szóval fontos, hogy elég időd legyen arra, hogy kint játszhasson. Télen persze , ha nagyon hideg van a hosszabb séták bajosak lehetnek, (az enyém elég pici), de ehhez a néhány naphoz is alkalmazkodik, olyankor olyan mint egy kis mackó és csak horpaszt egész nap. Yorki és Uszkár is van a környezetünkbe, mindegyik nagyon okos, értelmes kutyus. Azt már Neked kell megítélned, hogy mennyire vagy képes kezelni a csivava vérmérsékletét, mert nevelés hiányában könnyen átveszi a falkavezérséget, és valóban egy kis mérágzsák lehet belőle, ami hosszú távon se neked se neki nem jó. Bármelyik fajta mellett döntesz is, az biztos, hogy hosszú boldog éveket fogtok együtt eltölteni!
2013. febr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 ivilicious ***** válasza:

első vagyok, van kutyám, labrador ,és uszkárom is volt:)

ez vna, utálom ezeket a túltenyésztett divat kutyákat,mint a yorki meg a csivava :)

2013. febr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ha az uszkárod buta volt, akkor szerintem te csináltál valamit nagyon rosszul...
2013. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Dönci91 ***** válasza:
a Yorki mégcsak nem is öleb,kis mérete miatt lett ennyire felkapott.nekem Yorkim van és nagyon értelmes.ha nem bírod a ezeket a fajtákat csak azt mond meg minek írod ide a baromságaidat...senki nem kíváncsi a butaságodra.mindenkinek más tetszik és mást engedhet meg magának.nekem személy szerintem ingyen se kéne nagy testű kutya lakásba.ennyi!ha a kutyád buta az csakis a te hibád!midegy milyen fajta,ha tanítva van okos ha nem akkor olyan mint a tiéd volt...kedves kérdező sok szerencsét a választáshoz ezt csak te hozhatod meg nem pedig mi :)
2013. febr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Dönci91 ***** válasza:
aki szeretni a kutyákat annak mindegy milyen fajta...még ha keverék is szeretni fogja!!!
2013. febr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Az uszkár mellett döntök, mert az a legbiztosabb.
2013. febr. 28. 16:12
 19/22 anonim ***** válasza:
Én uszkáros vagyok, úgyhogy szerintem e lehető legjobb döntést hoztad meg. :) Persze ez nyilván egy elfogult vélemény. :)
2013. febr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Nekem Yorkim van és elég nyugodt !!!

Nincs vele semmi gond :)

2013. márc. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!