Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkár kutyám,14 éves, bepisil...

Sanuár kérdése:

Uszkár kutyám,14 éves, bepisil éjjel, nem birja tartani, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy kis uszkár kutyusom, szobatiszta, este 9-kor levisszük utoljára, éjszaka teszünk neki ujságpapirt és arra pisil, de van ugy hogy éjjel háromszor is. Már gondoltam adok rá Pampers bugyit, de kisfiu. A nagy kutyusom mikor ilyen öreg volt és nem tudta tartani adtam má 25 -kg-ra való pampers bugyit, és nagyon jól tartotta reggelig. De az kislány volt, Már nem tudom mit tudnék csinálni, van valami jó ötletek? Ugy sajnálom szegényt, de éjjel a hidegben nem szoktuk levinni, és nem is kellett amig fiatalabb volt. De most már nem birja tartani.

Egyébként eszik, semmi baja, igaz nem lát már tökéletesen, de más baja nincs szerencsére.


2013. jan. 23. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
14 éves. Ne várj tőle csodákat. Örülj, h ilyen szép kort megért. Pamperst felejtsd el, az elkövetkezendő időkben inkább a felmosóval köss szorosabb ismeretséget.
2013. jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy nézzük akkor ez teljesen normális hisz az öreg bácsik/nénik sem bírják tartani ámbár ez betegség mi nálunk embereknél is és a kutyáknál is. Mindenképpen azt ajánlom hogy mihamarabb vidd el az orvoshoz mert ez akár valami betegség is lehet.
2013. jan. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy vidd le éjjelente, vagy tegyél le neki kutyapelenkát, abból a jó minőségűek kibírnak 3 pisit. Állatorvos is megnézhetné, hátha valamilyen gyulladása van.
2013. jan. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne újságpapírt tegyél ki, hanem kutyapelenkát. Arra többször is pisilhet, bírni fogja.
2013. jan. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Nekem más fajta kutyám van, az uszkárokat kevéssé ismerem, de lehet hogy ez a szervi gyengeség (hacsak nem betegség okozza) a fajta sajátossága? Úgy ahogy más fajtáknál pl. a diszplázia.

Esetleg sokat iszik a korábbiakhoz képest? Szerintem konzultálj - akár telefonon is - az állatdokitokkal, lehet, hogy van rá nem gyógyszeres gyógyír. A 14 év azért már matuzsálemi kor, ezt vedd figyelembe.

2013. jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó infót, szerződést kötöttem a felmosóva, nylon a kövezetre, rá ujságpapir, most megpróbálom egy régi ágynemü huzattal, amit a nylonra teszek. Egyébként aranyos, vidám, semmi baja, szerencsére jól eszik. NIncs semmi probléma, hiszen nagyon vigyázok rá. Ez csak éjszakára jellemző, amikor nem visszük le. Remélem azért még van egy pár éve :)_:) szivesen takaritok utána nem probléma :)
2013. jan. 25. 15:51
 7/8 A kérdező kommentje:
Még a kutyapelust kipróbálom, hol lehet kapni? kutyás boltban valahol, vagy kutyapatikában?
2013. jan. 25. 15:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Állatfelszerelés boltban lehet kapni. Mi pl Fressnapfban vettük anno.
2013. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!