Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás hogy megy?

Ivartalanítás hogy megy?

Figyelt kérdés

sziasztok.Áprilisban ivartalanítani szeretném a kutyámat, és Egerbe, az állatkórházba akarom majd vinni.

A kérdésem arra irányul, hogy ilyen műtét előtt ez hogy megy? mert akkor fogok először az egri kórházba menni, és csak úgy bemegyek, mondom, hogy mit szeretnék, és műtik is, vagy be kell jelentkezni előre?

ÉS ha előre kell jelentkezni, akkor mennyivel előtte célszerű? Elérhetőséget még nem néztem, mert még van addig egy hónapom, ezen is csak most gondolkoztam el.

Egy másik kérdésem is lenne.

Eger hozzánk kb 20-25 perc autóval.

a kutyát ez a műtét után nem viseli meg?

illetve, ha még alszik, mikor hazaérünk, akkor én hogy emeljem fel? mert az az igazság, hogy félek attól, hogyha felemelem kiszakad a friss vágás a hasán:S

Igazából ettől úgy félek, hogy még el is bizonytalanít az ivartalanítástól.

Amúgy, van helyi dokink is, akivel én eddig teljesen megvagyok elégedve, hozzá járok mindig, de hallottam a városban olyan pletykákat, hogy csak kb ötödjére tudta megcsinálni a vizsgáját, hogy doki legyen, meg hogy kókler, meg stb, és hát, most elbizonytalanodtam benne:S vagy szerintetek ez alaptalan?

Nem tudom, hogy mit csináljak, mert az is lehet, hogy rossz néven venné, hogy eddig hozzájártam mindig, és akkor az ivartalanítást meg máshol végeztetem el:S

Nem tudom, hogy hogy lenne a helyes.


2013. febr. 27. 12:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én Miskolcon ivartalanítottam a kutyusom, de szerintem mindenhol úgy van hogy be kell jelentkezni. Elég ha felhívod telefonon a rendelőt megmondod mit szeretnél és adnak időpontot. Nekem már 1 hét múlva adtak is. Elvittem, előtte még megvizsgálta az orvos, foghattam amíg beadták neki az altató injekciót, a kezemben aludt el és úgy vitték be műteni. Kb 1 órás volt én kint vártam. Vittem magammal egy nagy pokrócot és amikor vége lett a műtétnek és fizettem a pokrócra rátettük és úgy vittem a kocsiba. Hajtsd át többször minél vastagabb legyen, hogy ne nagyon tudd "hajlítgatni" (tudom hülye szó erre de másképp nem tudom megfogalmazni) a kutyust. Igaz nekem 15 perces út volt, de lassan mentünk, hogy ne rázkódjon a kocsi. Otthon jól be kell bugyolálni mert reszketni fog. Egyébként az enyémet reggel műtötték és csak délután felé tért teljesen magához. Az első éjszaka kellemetlen volt szegénykémnek virrasztottam mellette, de másnap már vittem sétálni kutya baja nem volt, persze vigyázni kell a varratokra. Azt kell mondja nem kell ettől megijedni csak jó orvost kell választani. Az én kutyám műtét előtt igen lusta volt, de műtét után sokkal életvidámabb játékosabb és mozgékonyabb lett. Ha van még kérdésed írj szívesen válaszolok!
2013. febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
bar nem kutyam van hanem ket kandurom. az ivartalanitas elott be kell jelentkezni, mert az ivartalanitas napjan (asszem vagy egesz nap vagy mutet elott nemtudom hany oraval) nem ehet az allat. elaltatjak felfektetik az asztalra,kis szikevel megpoccitik, kiveszik a hereit, visszaoltik (nem kell majd visszavinni h kivegyek a cernat, mert ez ilyen felszivodos cerna)a mutet megvan (a cicamnal 20-30 perc alatt megvolt.Elaltatott allapotban visszakapod, de vigyel valamit amibe lefektetheted,nehogy hozzaerj a mutetehez. par oran belul felebred, tiszta koma lesz, vigyazz ra mert hajlamosak eroltetni a jarast es folyton osszeesnek, de nem szabad adni neki enni se inni mert meg kaba es megfulladhat. de az orvos mindent reszletesen elmagyaraz, aztan 1-2 napra ra vissza kell vinni, hogy nezze meg es h kapjon meg az allat egy antibiotikum szurit. na ennyire emlekszem :) remelem segitettem . amugy az orvosoddal kapcsolatban...ez egy rutin mutet, nagyon elbaxni nem lehet ahogy hallottam, de ha nem bizol az orvosban(akihez mindig is jartal) menj mashoz, ne kockaztass, a lelki beked legyen meg. o meg nem lesz miert megsertodjon, megmondod, h beintezett egy ismerosod felaron es ugy gondoltad akkor meg is csinalod nala. ennyi :) L/22
2013. febr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az ivartalanítás egy rutin műtét, ha annyira kókler lenne, hogy ez nem tudja megcsinálni, akkor nem is praktizálna.

De ha nem bízol benne, akkor bizony jobb ha máshova mész.

Műtéthez általában időpontot kell kérni. Szerintem legalább előtte egy héttel telefonálj oda, hogy biztosan kapjatok időpontot, de ezt akár most is megteheted.

A 20-25 perce autó utat ki fogja bírni, de ha út közben ébred fel, elképzelhető hogy hányni fog.

Attól hogy óvatosan felemeled, egészen biztosan nemfog felszakadni a seb, hiszen össze van varrva. Ráadásul duplán szoktak varrni. Van egy belső varrat, ami felszívódó, ez a hasfalát fogja össze. És van egy külső varrat ami pedig a bőrét. Úgyhogy egészen stabil a dolog.

Legalábbis a szuka kutyáknál így van, és a nagy aggodalmadból arra következtetek, hogy szukád van.

Pár dologra kell csak oda figyelned. A műtét előtti napon ne egyen, és a műtét előtt 12 órával már ne is igyon. A műtét után csak akkor adj neki enni, inni, ha már teljesen magához tért, nem kótyagos. Amikor hazaviszed, ne tedd magas helyre, mint pl ágy, fotel, kanapé, mert amikor ébredezik könnyen lepottyanhat.

Remélem segítettem. :)

2013. febr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok az én kutyámat vissza kellett vinni varratszedésre meg kontrollra. Orvosa válogatja, hogy milyen varratot használ. Meg műtét után egy hatalmas ragtapaszt kapott a heg helyére. Szóval nem lesz szabadon a seb. A fiú állatkáknál másabb mert nekik sokkal kisebb sebet ejtenek. Igen azt kihagytam, hogy nem lehetett 12 órával ennie műtét előtt, de ha bejelentkezel úgy is részletesen elmondanak neked mindent.
2013. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én azért szeretném az ivartalanítást, meg egy szukám és egy kanom van, és hát az első tüzelés eléggé fárasztó volt, ezért a 2. előtt szeretném megműteni, de csak áprilisban kapok egy nagyobb összeget. Oka még az is, hogy sportolok vele, és hát pályára se tudunk menni, míg tüzel, gyakorolni, meg ha verseny lesz egyszer, akkor meg nehezebben bírnék vele. Meg jobb a békesség, kölykök se kellenek.

Amúgy, annak mekkora a valószínűsége, hogy mondjuk begyullad/begennyesedik a varrat? mert ilyenről is olvastam már, és én kicsit olyan vagyok, hogy amiről tudok, hogy bekövetkezhet, attól parázok rendesen, amiről meg nem tudok, addig jó, mert különben felőrölném magam :$

illetve mennyi idő után szedik ki a varratokat?

Mert akkor egerbe vinném vissza, mert én szerintem kicsit érdekes lenne, hogy a saját dokimhoz:S de az meg megint huza-vona, mivel az én drága kutyám állandóan mászkál a kocsiban, nem szeret autózni.

Te mit tennél ebben az esetben amúgy, A helyihez vinnéd, vagy Egerbe? mert Egerről nagyon sok jót hallottam már, de a saját dokimról meg nagyon sok rosszat:S

2013. febr. 27. 13:07
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp a jobb szakorvost választanám, nem érdekelne, hogy megsértődik a másik. Ami nekünk még bevállt, ilyen orvosi kutyaruhát-rugdalódzót előre beszerezni, mert sokkal jobb, mint a tölcsér a nyakán. Azt mindenképp várd meg, amíg elalszik, jobb, ha a te kezedben alszik el, mintha elveszik tőled még ébren. Ja, és az én kutyám első éjjel bepisilt. Szóval olyan takaróra/pokrócra tedd, aminek ez nem árt és könnyű kimosni. Az én kutyám másnapra ébredt fel teljesen, első nap ugyan ébren volt, de csak feküdt egy helyben és nézett maga elé.
2013. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

uhh, köszönöm a válaszokat, míg az előző kommentemet írtam, még csak egy válasz volt:) Hát, én végül is megbíznék a helyi dokiban, de a darazsat már elültették a fülemben.

Hát, nem tudom, szerintem az lesz a végső megoldás, hogy megkérdezem a helyit, hogy ő mennyiért vállalja, meg egerben is, és amelyik olcsóbb.

Amúgy, egy 22 kg-s szuka kutyusról van szó, aki áprilisban lesz 10 hónapos.

2013. febr. 27. 13:11
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok.

Én oda vinném vissza varratszedésre ahol műtötték, hiszen ez egyben egy kontroll is. Életében egyszer van ilyen esemény, úgyhogy ezt kis macerát igazán ki lehet bírni. :)

Természetesen előfordulhat, hogy begyullad, begennyesedik a seb, de ez elég ritka, és ha mégis megtörténik, könnyen kezelhető.

2013. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindennek megvan a maga kockázata, de ez már tényleg rutin műtét. Érdeklődj, kérj tanácsokat az orvosról olyanoktól akik már műtették ott a kutyájukat és nyugodtabb leszel. Nekem is mondták, hogy begennyesedhet de mondta a doki hogy akkor vigyem vissza, szóval ez nem egy életveszélyes dolog. Pontosan nem emlékszem mennyi idő után vették ki a varratokat úgyhogy nem írok hülyeséget. Én nem kértem rá tölcsért mert tudtam hogy nem viselné el, de ilyenkor fokozottan ügyelni kell a sebre. Én adtam rá ki pólót hogy ne piszkálja vagy vakarja ki de szerencsére ezzel nem is volt probléma.
2013. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 10-14 napon belül kellett visszamenni varratszedésre. Arra még figyelj, hogy amikor műtét után pár napig kimész vele sétálni, ne engedd be a bozótosba/fűbe, én pár napig csak betonon/rövid pórázon sétáltattam. Ja, az én kutyám az első pár napban sokkal rövidebb sétákat bírt csak, mint normálisan, egyszerre 20 percnél nem mentünk többet, azt is lassan. Kb egy hét után volt olyan, mint normálisan. De a hasára még akkor se nő vissza a szőr, szóval szerintem tényleg érdemes figyelni, hogy hol sétáltok.
2013. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!