Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb kutyás könyv...

Melyik a legjobb kutyás könyv amibe leírja h milyen szempontok alapján válassz magadnak kutyá?

Figyelt kérdés
Sziasztok, valami olyasmi könyvre gondoltam( vagy ha tudtok akk. neten) h válaszolsz pár kérdésre és leírja h melyik kutya illik hozzád a legjobban ( EGYET!) Vagy valami olyasmi könyv ami segít a kutya választásban...stb

2013. febr. 27. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Kiválasztasz pár kutyát fajtát aki tetszik, és elmész 1-1 tenyésztőhöz beszélgetni..


Nagyából persze előbb nézz utána a fajtának, hogy szerinted neked való e. Találd ki mit szeretnél kezdeni vele az is jó támpont. Aztán hogy mekkorát szeretnél? hosszú rövid szőrüt stb.. Ez azért szűkíti majd a kört rendesen. Tudtommal egyébként ilyen kutyás könyv nincs.

2013. febr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az ilyen netes melyik kutya illik hozzám dolgok egy nagy hülyeség, mert én amiket beírtam magamnak, arra kihozott egy teljesen nyugodt kutyát, ami illene hozzám, holott huskyjaim vannak, és rendszeresen sportolunk.

szóval, éles ellentétet hozott ki arra, amiben én tökéletesen jól megvagyok, és ami tényleg illik hozzám, meg abba, mi szerinte illik hozzám.

amúgy, ha van egy kutya ami tetszik, akkor vegyél olyat egy tenyésztőtől, mert úgyis összeszoktok. ha túl sportos kutyát veszel magadnak, úgyse fogod tudni megállni, hogy ne menjetek, mert az, hogy látod rajta, hogy örül,és szabályosan nevet, amikor szaladtok együtt, az mindennél többet ér.

Én anno, mikor vettem az első huskym, kb azért vettem meg, mert gyönyörűek, de a jelleméről semmit se tudtam.

ennek ellenére van két husky-m, akik minden sztereotípiát cáfolnak, nem szöknek, nem ássák a kertet, nem kezelhetetlenek, és nem makacsok, akikkel imádok együtt élni, és nekik hála az én életem sem abból áll, hogy egész nap a 4 fal között elvagyok, hanem folyton megyünk, mozgunk, sétálunk, túrázunk, egyszóval, rám így hatott az, hogy kb zsákbamacskát vettem.

2013. febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zsuzsabazsa ***** válasza:

Először saját magadat kell, hogy ismerd.

Ideges ember vagy e vagy nyugodt. Ha idegesebb vagy akkor egy ugyanolyan pörgős kutya nem hinném, hogy jó választás lenne. Ha nagytestű kutyát szeretnél, meg van e hozzá a fizikai erőd. Mennyire vagy aktív?

A kutya igényli a sétát és szeret kirándulni is. Ha te nem ilyen vagy, akkor olyan kutyát válassz ami lusta és nem igényli a nagyobb túrákat.

Szőrét hullató, vagy sem. Ha zavarna a szőrhullás akkor olyat válasz amit nyírni kell, mert a másik után szinte mindennap porszívózni kell.

2013. febr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!