Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú kutyát ajánlaná...

Milyen fajtájú kutyát ajánlanátok gyerekek mellé, kertes házba, kizárólag kinti tartással, ha az alábbi szempontok is fontosak?

Figyelt kérdés

Fajtatiszta, nem nagy termetű (max. mint a berni pásztor), egészségi problémáktól mentes faj; jó idegzetű, türelmes, nem agresszív, jól tanítható, nem akaratos, játékos kan kutyát szeretnénk.

A legfontosabb talán az lenne, hogy olyan fajta legyen, aminek nincsen sok jellegzetes örökletes betegsége.

(pl. a labradorokról azt hallottuk, hogy gyakran a neves, gondos tenyésztők sem tudják a fajtára jellemző örökletes betegségektől mentesíteni az almaikat; vagy ha igen, és erre garanciát is vállalnak, akkor az áraik sajnos már nem átlagos anyagi lehetőségekkel rendelkező nagycsaládos pénztárcákhoz vannak méretezve.)

Szóval érdekelne a véleményetek.



2013. febr. 28. 10:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

9-es!


Csak mondom, hogy a vizsla tényleg jó fajta, de a legtöbb 3-4 éves koráig úgy pörög, hogy ennyi mozgás mellett begolyózna...

Arról nem beszélve, hogy 20.000 forintért csak szaporított vizslát tud venni, azok közt viszont pont nagyon jellemző az ideggyengeség és az agresszió.


Az én szerelemfajtám a német juhász, világ életemben ilyen kutyáim voltak, de ettől még nem ajánlgatom fűnek-fának, mert tudom, hogy mivel járhat, ha szaporítótól veszik, vagy kifognak egy IGAZI német juhászt, aki 6 óra sétával sem érné be, mert a sima séta meg se kottyan neki... és akkor milyen pótcselekvésekbe kezd, aminek általában az a vége, hogy kirakják az autóból valahol az isten háta mögött...

2013. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm!

A részletes válaszokat és a szűkszavúakat egyaránt.


Akkor azt mát mondtátok, hogy az én helyzetemben miért és hol vennétek.

De hogy a menhelyen vagy a fajtamentőknél milyen fajtájú, keverékű kutyákat keressek... arról még nem nagyon szóltatok.


Biztosan igazatok van, de azért kicsit ellentmondásosnak találom, hogy amíg a 20eFt körül (szaporítók aljától kínált) kutyákról csak rosszat írtok, meg azt, hogy lutri, addig a menhelyi kutyusokról szinte csak jót. :)


Mondván, hogy a menhely dolgozói tudják, hogy milyen a saját kutyusaik egészségi állapota, idegrendszere... hiszen sajnos viszonylag sokáig vannak bent náluk az állatok, és módjukban áll ezalatt megismerni őket.

Nem vitatom, hogy igazatok van, de azért kételyeim vannak.


Az internetet böngészve sok olyan cikket találni, hogy éppen szaporítóktól megvett, majd utóbb utcára kitett kedvencek kerülnek be gyakra(bba)n a menhelyekre...

Az ilyen szaporított kutyusok későbbi (akár keverék) almairól már nem is beszélve.


Kétségtelen, hogy egy menhelyen sokkal olcsóbban hozzá lehet jutni egy kutyushoz. Azt sem vitatom, hogy a sokáig bent tartózkodó kutyusokról sokat tudnak mondani az ottani gondozók...

Azonban nem gondolom, hogy 20eFt-ért egy szaporítónak nevezett embertől csak silány minőségű, beteg állatot lehet venni.

Azt sem gondolom, hogy ezek a szaporítók csak az anyagiakat nézik és nem törődnek sem a szülő állatokkal sem az utódokkal.

Jó példa erre a korábban említett saját berni pásztor kutyusunk.)


Mindemellett szerintem az oltásokról kell legyen oltási könyv.

Nekem biztosan nem adnának el bemondással kutyát, meg majd azzal, hogy utólag küldik. :)


Az átvételre is vinnék magammal valakit, aki nálam sokkal jobban ért az állatokhoz és tapasztalatból tudja, hogy mit kell nézni ezeknél az apróságoknál.

Ettől függetlenül nagyon köszönöm a sok véleményt.

Ha esetleg konkrét fajtát vagy fajták keverékét is tudnátok javasolni, akkor azt is nagyon megköszönném.

2013. febr. 28. 15:51
 13/25 anonim ***** válasza:

Te is mondod hogy a szaporítók általi kutyák kerülnek be a menhelyre. Az agyon szaporítás, a pénzért elletés a gerinctelen emberek pénzkeresete.

De arra a logikára nem gondolsz ha SENKI nem támogatná a szaporítókat akkor a kutyák se kerülnének be oda?

Pl ott a sintértelep ahol meg is halnak ártatlan kutyák csak azért mert a szomszéd juliska a szomszéd mariskával bepároztatja a keverékét majd születik belőle egy újabb generációs fekete keverék kutya mondjuk aminek nem lesz gazdája aztán kidobják ahonnan bekerül a sintértelepre,de mivel fekete is keverék is nem egy yorki az embereknek nem kell aztán halálra is van ítélve mert nincs hely.

És miért? Mert úgy gondolták hogy de muris lenne ha a kutyájuk végre párzana,vagy az ősi hiedelemnek élnek hogy a kutyának egyszer szülnie kell.

Na most ha ezektől az emberektől nem vásárolna senki,akkor a körforgás megszünne mivel ők általában csak a pénzért csinálják aztán mielőbb 6 hetesen lepasszolják 20 ezer ft-ért.

És akkor említed azokat a szaporítókat akik nem a pénzért csinálják csak hanem pont azért hogy de jó lesznek kiskutyák..

Igen de ezek nincsenek leszűrve,tele vannak genetikai betegséggel amit hordoznak vagy ki jön rajtuk vagy nem. Ez olyan mint az orosz rulett,ami szintén nem jó "játék" egy kiskutya életével.

Nem a törzskönyvet fizeted meg az csak 5000 ft. Hanem a rengeteg egészégügyi szűrést,a gondosan kiválasztott szülőket, a sok munkát amit egy TENYÉSZTŐ beleöl az egészbe.

És ezért mit kapsz? Egy egészséges jó idegrendszerű kutyát!

Tegyük fel veszel egy német juhász 20 ezer ft-ért,de ez csak egy példa.

Kis gyerekeid vannak és ha épp egy gyenge idegrendszerű kutyát fogsz ki akit még nem is sétáltatsz nincs lemozgatva,bekattan aztán megharapja egyik gyerekedet. Gazdát nem találsz neki,szintén menhelyen köt ki vagy sintértelepen de mivel agresszív nem sok embernek kell.

Vagy még egy lehetőség veszel xy fajtát aztán nem is az lesz belőle hiába látod a szüleit,mert lehet a nagyszülei mondjuk más fajták voltak és a kölyök azt örökli.

Vagy még egyéb rengeteg genetikai betegség közül az egyiket,amire 100 ezreket otthagyhatsz állatorvosnál. És akkor már ugyanott tartasz mintha GARANCIÁVAL vennél egy egészséges kutyát és évente viszed csak oltatni.

Ezek mind példák ami egyre gyakoribb magyarországon,és ezt kell megérteni itt hogy nem a törzskönyvön van csak a hangsúly ,törzskönyv csak egy garancia hogy tényleg Németjuhász mondjuk és nem csak egy fajtajellegű keverék,vagy szimpla keverék.

Ezt ajánlom még olvasgatásra kiegészítésképp:


[link]


facebookon ha fent vagy állatvédő csoportokkal tele van minden,jelöld csak be őket és nézegesd meg hány kutya kerül olyan sorsra a fent említett pár példa miatt. És még jó pár példa lenne de tovább nem ragozom,ha ennyiből nem értetted meg a lényeget.

2013. febr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Heni_10 válasza:

Mi is menhelyről hoztunk kutyust.Akkor 1,5 éves volt.Német juhász (fajtiszta).Sajnos ivartalanítva lett azon a napon,amikor mentünk kutyát választani.Nem tudatosan kerestünk,körülnéztünk, Ő tetszett meg.Első napokban nagyon félt,de érezte,hogy mi nem bántjuk,szeretjük.Most már 7 éves,ragaszkodó,családszerető,könnyen alkalmazkodott az új dolgokhoz,az volt számára a fontos,hogy a "megmentői" vele vannak.Túlesett egy költözésen,új családtag érkezésén.minden rendben volt/van vele.Nagyon hálás.

Szerintem is menhelyen kell körülnézni,mindenben segítőkészek,ők is tudják ha valaki odamegy akkor jó szándék vezérli és ők ezért dolgoznak,hogy jót tegyenek.Ez nekik is öröm.

Igaza van a hozzászólónak,aki írta, hogy lehet erősebb szervezetű egy keverék kutyus (azok az állatok sajnos melyek bekerülnek, sok-sok megpróbáltatáson vannak túl....általában).

Szumma: menhelyre mennék,egy állatnak lehetőség, Nektek új családtag és leírásod alapján jó helyre kerülne. :)

U.i. a költség sem lenne vészes (oltás,chip...),érdeklődni kell

2013. febr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Kvittagirl:


Hidd el! Értem én a lényeget. Sokkal kevesebből is. :)

Te kétségtelenül egy elkötelezett, és vélhetően jó lelkű ember vagy.

Ugyanakkor idealista is.

„De arra a logikára nem gondolsz ha SENKI nem támogatná a szaporítókat akkor a kutyák se kerülnének be oda?”


Ugye ezt te magad sem gondolod komolyan?!


Amúgy meg, én nem azt mondtam, hogy inkább vennék szaporítótól mint tenyésztőtől!!!

De, ha a tenyésztői árak megfizethetetlenek számomra, akkor nem biztos, hogy a menhely kontra szaporító választás közül a szaporítótól vett kiskutya csak a biztos rossz megoldás lenne, míg vele szemben a menhelyről befogadott (olcsóbban vett) kiskutya pedig a garantáltan jobb megoldás lenne.


Ha újra végigolvasod amit az előbb írtam, akkor Te magad is láthatod, hogy csupán a menhelyről vagy szaporítótól való beszerzési alternatívákat próbáltam boncolgatni.

Tenyésztőkről szó sem volt.


Én nem vagyok egy annyira elhivatott ember ebben a kérdésben, mint Te.

Mások cselekedetei, indítékai és magyarázatai sem nagyon érdekelnek.

Szeretném meglepni a gyerekeimet -a már évek óta ígérgetett- kutyussal.

Azonban megértve és tiszteletben tartva a Te véleményedet és a hozzád hasonlóan gondolkodók véleményét is, nem gondolom, hogy egy szaporítónak kikiáltott embertől venni kutyust, vagy a szomszédom két hobbi szinten tartott kutyája almából venni kutyust nagyobb kockázatot jelentene, mint menhelyről venni.


Az mindenesetre azért elgondolkodtató, hogy a témaindító kérdésem ellenére, bár többször újrakérdeztem, gyakorlatilag csak azt taglaljátok a válaszaitokban, hogy csak menhelyről vagy tenyésztőtől kell/szabad venni, a szaporítóktól meg miért nem.....

Pedig a kérdésem nem az volt, hogy honnan vegyek!!!


Azt kérdeztem, hogy:

„Milyen fajtájú kutyát ajánlanátok gyerekek mellé, kertes házba, kizárólag kinti tartással, ha az alábbi szempontok is fontosak?.......”

Erre a kérdésre azonban érdemi választ nem igazán kaptam.


Azt már tudom, hogy én magam is nagyon gonosz, lelketlen ember vagyok, gyakorlatilag a szaporítók alja népével azonos szinten.

De a kérdés nem az volt, hogy én milyen ember vagyok.

Ezzel a teherrel és a lelkiismeretemmel hadd birkózzak meg egyedül!

2013. febr. 28. 17:22
 16/25 A kérdező kommentje:

Heni_10:


Amíg az előzőt pötyögtem, befutott (beelőzött) a Te hozzászólásod is. Köszönöm.


A kutyusotoknak mennyi volt fiatalabb korában és mennyi mostanában a mozgás igénye?

Napi egy óra játszadozás, futás a gyerekekkel, vagy a kerékpár mellett elég lehet hétköznapokon?


Mi kan kutyusban, vagy ivartalanított nőstényben gondolkodunk.

Felénk -vidéken élek- nagyon sok a csellengő kutya.

Nem azért mert nincs gazdájuk, hanem mert meglógnak otthonról.

Gondolom többnyire ivarzási időszakban.

Mi éppen ezért készítettünk előre külön kennelt, hogy nehogy baj történjen, ha esetleg beküzdi majd magát a telekre egy idegen kutya.


A párom és a kisebb gyerekek nálunk is hajlanak a menhelyi választásra.

Nekik elég meglátni egy kis ártatlan pofikát … és el is ájulnak tőle.

Én kicsit messzebbre nézek. Nem mindegy mekkora lesz, milyen felmenői vannak..., stb.

Mint ahogy az előző kutyánkat, ezt is egy életre gondolom....


Több mint tíz éve nincs már kutyánk.

Mindig vártunk arra, hogy a körülményeink ideálisak, ideálisabbak lesznek.

Hát sokkal ideálisabbak nem lesznek, de a gyerekeink felnőnek.

Miközben az osztálytársaknak a panellakásban is nagy testű kutyáik vagy kisebb szobadíszeik vannak...


A gyerekek még nehezebben értik meg, hogy egy kutya az felelősség, azzal törődni kell és költeni rá... minőségi eledel, oltások, esetleg vitaminok és gyógyszerek, kiegészítő eszközök, játékok,... és sok-sok idő, nem csak akkor amikor kedvük van hozzá.

Azonban most már elég nagyok hozzá, hogy mindezt egyre jobban átlássák.

2013. febr. 28. 17:39
 17/25 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen eloszlatom a kételyeidet!:)


A szaporítók közül van, amelyik úgy tartja az állatokat, hogy amint lebukik, azonnal rendőrségi kísérettel mennek ki az állatvédők, és általában el is kobozzák az állatokat.

Az ilyenek ketrecekbe zsúfolva vagy valami sötét lyukba zárják az állatokat, akik a saját piszkukban fetrengenek... oltásokat nemigen kapnak, a kutyák pedig össze-vissza párosodnak a saját szüleikkel, testvéreikkel.

A kölyköket általában piacon, vagy autó csomagtartójából árulják, de olyat is láttunk már, hogy amikor jött a gazda kölyöknézőbe, nem engedték hátra, csak előhozták neki az aktuális kölyköket...

Ezek a kutyák a leghalmozottabban hátrányosak.

Mivel legtöbbjük beltenyésztett, sokan mindenféle rendellenességgel, szellemileg defektesen jönnek a világra, de van, aki csak apró termetű lesz... A nagyon kicsi csivik, yorkiek, uszkárok, egyéb "toy" kutyák 99%-a azért kicsi, mert a szülei közeli rokonok.


Aztán van az a szaporító, aki fajtajellegű keverékeket ad el. Egy pár hetes kölyökről nagyon nehéz megmondani, hogy felnőttként mennyi köze lesz a fajtához. (Amúgy sem nevezhető hivatalosan csivinek, ha nincs TK-ja... bocs, most kiragadom ezt a fajtát példának.) Ez még a kisebb baj, mert így van egy 20-25.000 forintért vásárolt keveréked. Ennyi pénzzel támogattál egy szaporítót, aki félévente megelleti a lógó cicijű, pár év alatt teljesen elfonnyadó szukáját, és tettél érte, hogy a jövőben is megérje neki szaporítani, hiszen megy a biznisz. És hidd el, ha odamész, mert neten beleszeretnek a gyerekeid egy kiskutya képébe, és a helyszínen derül ki, hogy nem kerek a történet, nem fogjátok otthagyni a kölyköt, mert szegény, meg mert "de anyaaaa", meg olyan cuki tejszagú... Akkor már több értelmét látom 5-10.000 forintért megmenteni egy menhelyes keveréket, akit még ismernek is, és amennyire lehet, megfeleltek egymás igényeinek...

Arról nem beszélve, hogy hiába van a szaporítónak papírja egy féreghajtásról, ha férges volt (amit az anyjuktól is elkapnak a tejen keresztül, akit viszont már minek féregteleníteni ugye), akkor azt 1 hajtás nem mindig viszi ki... és sok féreg az emberre is átterjed. Nem akkora buli a gyerekeidet féregteleníteni... A Noénál és a Canispronál is normálisan tartják a kutyákat, sokszor ideiglenes befogadóknál, kertesházban vagy bent a lakásban, és biztos lehetsz benne, hogy minden oltást és féreghajtást megkaptak.

Ja, és még valami: sajnos sok állatorvos van, aki némi kenőpénz ellenében képes papírt adni bármiről. (Pont nemrég halt meg emiatt parvoban egy állítólag mindhárom oltásán átesett, oltási könyvvel rendelkező 6 hónapos kis puli...)


És vannak azok a szaporítók, akik egész jól tartják a kutyáikat... Általában ezeknek nincs törzskönyvük, de még ha van is, ez sem jelent semmit, mert egy tenyésztő nem csak összerak két TK-s kutyát... Az olyan ahogy esik, úgy puffan eredményt ad...

Nem minden TK-s kutya "szaporodhat". Ahhoz előbb igen komoly tenyészszemlén kell részt venniük, versenyeken eredményeket elérniük, ahol sok TK-s kutya kiesik. ÉS egy normális tenyésztő 2 éves kora előtt nem elleti a szukát, egy szaporító az első tüzelésnél megteszi, amikor a kutya igazából még nincs kész az anyaságra.

Így születnek a karra fogó, nagy maci "kauk" és a nem zsákmányos, de agresszív "goldenek".

A tenyésztők mindig a lehető legjobb kombinációt keresik adott céljaikhoz. Ezt úgy képzeld el, hogy egy normális tenyésztő képes százezreket kifizetni csak arra, hogy amikor a szukája tüzel, Amerikából repülőn küldjék neki Európába azt a kant, aki a legjobb választásnak tűnik... és bizony van, hogy hiába fizetett annyi pénzt, a szuka nem veszi magára...


Nektek szerencsétek volt a bernitekkel.

Sokaknak szerencséje van!

De sokkal többeknek nincs.



A fajtamentés azért jobb a szaporítóknál, mert a szaporítónál hiába látod a szülőket, az nem jelent semmit. Ha akkora a defekt, hogy már abból az 5 percből-fél órából látni lehet, akkor ott már tényleg nagy a gáz. De sajnos általában nem lehet, pláne a hozzá nem értő nem látja. És természetesen nem csak a szülőktől, sokkal régebbi felmenőktől is örökölhet a kölyök.

A fajtamentők pontosan tisztában vannak vele, hogy hozzájuk általában szaporított állatok kerülnek, vagy fajtajellegű keverékek. Ritkán leadnak TK-s kutyákat is családi okokból vagy más miatt. De SOHA nem árulnak zsákbamacskát.

Azért ajánlottam őket is, mert írtad, hogy fajtatisztát szeretnél, de aztán azt is írtad, hogy megelégszel a szaporítósokkal is... Így ha nagyon ragaszkodnál ahhoz, hogy valamilyen fajta jegyeit hordozza, ez a legszerencsésebb választás.



A keverékeknél annyira kicsi az esély arra, hogy vérfertőzésből születtek, hogy ezt számításba sem kell vennünk.

Öröklött betegségeik nagyon ritkán vannak, általában hosszú életűek, tényleg ellenállóbbak... persze mindez általánosságban... mert egy szaporított csivava és egy westie kölykei is keverékek, és lehet, hogy az egész alom hibátlan, de lehet, hogy az egész alom nyomi. A legvalószínűbb, hogy lesz ilyen is, olyan is, ha a szülők sem százasak...

De az állatvédőknél az is hamar kiderül, ha van defekt, és minden esetben elmondják, mert nekik sem érdekük, hogy a védenceik pár hét múlva újra az utcán legyenek...

Én kutyákkal dolgozom, velük foglalkozom 10 éve, és konkrétan 1, azaz egyetlen egy olyan keveréket ismerek, akinek van egy kis furcsasága, ez annyiban merül ki, hogy néha felhúzza az egyik oldalon a felső ajkait. De amúgy tök normális, jól szocializált, kiegyensúlyozott.

Komolyan nem jut eszembe másik defektes keverék...



Ha pedig konkrét fajtát keresel, hááát... én azért nem akarok fajtát ajánlani, mert egyet sem ismerek, akinek elég lenne ennyi foglalkozás. Az nem lefárasztás a kutyának, hogy a gyerekeid napi 5-15 percet simogatják és van heti egy séta.

A lefárasztás ÁTLAGOSAN: napi 3 séta, ebből 2 félórás és 1 1-2 órás, étvégén kirándulás. Lehetőleg minden nap többször 5-10 perc klikkerezés (ez nagyon gyorsan lefárasztja, tehát ajánlom figyelmetekbe), és legalább 1 sport, amikor nem csak rohangál fel-alá, hanem általad irányított feladatot kap... ezt ma már nagyon olcsón is megoldhatod, rengeteg lehetőség közül választhattok.


Amúgy én kapásból csak 2 évesnél idősebb kutyát vennék magamhoz ilyen feltételek mellé. (Ugyanúgy fog kötődni, mintha kölyökkorától veletek lenne, sőt, általában az idősebb kutyák sokkal jobban, hamarabb kötődnek a gazdájukhoz, mint az idilli környezetben nevelkedett, 8-10 hetes korukban elválasztott, normálisan tartott kutyák.)


A gyerekek szempontjából én valamilyen pásztor kutyát választanék. De ne kaut vagy kájt, ha ennyi foglalkozás mellett a határban akartok sétálni velük (szájkosár és póráz nélkül...)

A társasági kutyák a kert miatt kilőve, a vadászkutyáknak ez nem lesz elég lefárasztás (már most mondom, hogy beagle-ben, spaniban, vizslában, goldenben, labiban, németjuhászban, border collie-ban, terrierekben, agarakban, belga és holland juhászban ne gondolkodjatok.) Nagy kics.szés lenne a kutyával is, meg magatokkal is.


Azért nem ajánlok szívesen fajtát, mert ismerek olyan mopszot, akit az sem zavarna, ha háromfelé húznák a gyerekek, meg olyan lusta németjuhászt is, hogy ha nem hiszem, nem látom.


Általában a nagyobb testűek nyugisabbak, jobban tolerálják a gyerekeket.


De most mondom, és ez a legfontosabb, hogy tökmindegy milyen fajta a kutya, ha nem jó kezekben van...

és ha tudnád, milyen könnyű elrontani egy kutyát, ha nem vagytok tudatosak... húzni fog a pórázon, nem jön be hívásra, elszalad a p.csába, ha ahhoz van kedve, ellopja a kaját, kipakolja a kukát, szétszedi a kennelt, fellöki a gyereket, megtámad más kutyákat... ezek csak a legáltalánosabb problémák.

Egy kau és egy tacskó ugyanúgy lehetnek álomkutyák és agresszív vadállatok is.



Egyébként ha adhatok még egy "tippet" vagy inkább tanácsot: Ha egyikőtök nem dolgozik, netán van, hogy emberi időben hazaértek, nagyon jó közös program, ha elmegy a család kutyát sétáltatni. Ez egészséges, stresszűző, és nagyon kell a gyerekeknek... mint a vasárnapi ebéd... a mai világban szerintem különösen oda kell figyelnünk, hogy elég minőségi időt töltsünk el a gyerekekkel...:)

Persze szülőként tudom, hogy ezt Te is tudod, csak a kutyaséta nem szokott az emberek eszébe jutni...


Szerencsére egyre többeket látok családostul jönni a kutyaoviba (ami nem mindig szerencsés, de a gyerekek iszonyúan élvezik, hogy 10-15 kölyökkutyával vannak körülvéve... közben pedig megtanuljátok a kutyázás alapjait, ami később igen jól tud jönni.:))

2013. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Na. Bocsi, de amíg írtam a válaszom, nem tudtam elolvasni az utolsó hozzászólásod!:)

Ez már jóval megnyugtatóbb!

A bringázás, futtatás nagyon jó napi 1 órában, ha megtoldjátok még egy kis klikkerezéssel. (Azért a klikkert mondom, mert finoman szólva nem nagy beruházás, megtanulni sem nehéz (Vámosi Nagy Nóra: KLIKK!), és 5-10 perc után úgy húzza a lóbőrt, mintha fejbevágták volna.:D Ezzel szemben a futtatás után 5 perccel mintha mi sem történt volna, újra akciókész... de a futtatás is nagyon fontos persze!:)


Így már jóval több kutyát el tudok képzelni Nektek, de komolyan mondom, hogy egy fajtán belül - pláne szaporítóknál, ahol azért már nem olyan élesek a fajtajellegek - annyira mások tudnak lenni a kutyák...

Most én hiába mondom, hogy legyen német juhász (egyébként talán ezt a fajtát ajánlanám, ha már mindenképpen kell), attól még, hogy néhány nj-nek ez maga a paradicsom lenne, rengetegnek a pokol, mert ennyi lefárasztás meg se kottyanna neki.



Csak vess egy pillantást ezekre a kutyusokra:

[link]


Egy rahedli fajtajellegű kutyát találsz.

Bízz bennem, ha innen választasz úgy, hogy az igényeidet is elmondod (de ne félj, mert nem is adnak akárkinek kutyát ám:)), esélytelen, hogy melléfogj!

És nem lesz felelőtlen döntés egy pillanatig sem!


Lehet ezt még nem írtam, de munkakutyás körökben teljesen normális dolog, hogy ha belebotlanak egy gyepin vagy menhelyen egy keverék kutyába, akinek jók a képességei, pont lesz.rják, hogy kik lehettek a felmenői.

Rengeteg ilyen keverék ma az élvonalban dolgozik, mentő, segítő, jelző, bomba- és drogkereső, terápiás és elfogó kutyák. Igen, a gyepiről meg menhelyekről.

Szaporított kutyát viszont konkrétan sehol nem ismerek ilyen körökben.


Gondolod, ha életeket bíznak sehonnai keverékekre, akkor annyival nagyobb kockázat lenne egy menhelyről választani?:)

2013. febr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Utolsónak (17.):

Nagyon köszönöm a hosszú és részletes válaszodat.

Ilyen válasz reményében tettem fel itt a kérdésemet.


A gyerekeim sokat sportolnak a suliban is, de mindemellett naponta futnak (futunk) is. Persze csak ha az idő engedi.

Attól nem félek, hogy nem lenne időnk lemozgatni a kutyust.

Az udvarba is sok hely van labdázásra, kergetőzésre, futkosásra...


Hát ami a fajtákat illeti, gyakorlatilag minden fajtát kilőttél, amire a csemetéim eddig gondoltak. :)

A hozzáértő válaszod után legalább kereshetünk új irányokat.

Berni pásztor? Boxer? (Bár ez utóbbi a rövid szőre miatt nem biztos, hogy bírná a kinti teleket.) Puli? Tacskó? Ezek keveréke?


Nem kis fejtörés lesz a választás.

2013. febr. 28. 18:19
 20/25 anonim ***** válasza:

A boxer nagyon gyerekszerető, igazából ő maga is egy gyerek...:D De valóban, sajnos nem kinti kutya...

A puli jó választás lehet, a tacskót viszont nem szabad bringa mellett futtatni.

De hidd el, ne fajta szerint keressetek.

Írj egy levelet a Noénak, ha megnézted a linket, láthatod, hogy több, mint 200 kutya közül választhatsz.

Itt vizslától kezdve a németjuhászon át a boxerig minden fajtát megtalálsz, sok keverék is van persze.


Ha elmondod a Noésoknak az igényeidet, leszűkítik neked a kört.

Csak akkor kezdenék el fajtában gondolkodni, ha sem a Noésok, sem a Canispro nem tud olyan kutyát mutatni, aki megfelel. (De ha ez bekövetkezik, eskü egy hónapig kutyakaján élek.:D)


A gazdikereső kutyáknál jobb oldalt rá tudsz keresni külön csak a kölykökre, szőrhosszra, nemre, stb-re...

Őt nézd meg például:

[link]


vagy őt:

[link]


Őt kifejezetten családi kutyának is szánják:

[link]


és esetleg ő:

[link]



Egyébként sajnos akármilyen furcsán hangzik (elég régóta vagyok magam is állatvédő, ideiglenesezem is), tényleg csak úgy lehet megállítani a szaporítókat (azt a részüket, aki pénzt kér a kölykökért), hogy egyszerűen nem vesszük meg a kölykeiket.


Tudom, hihetetlen, hogy miért, hiszen családtól családhoz kerülnek tőlük a kölykök...

Csakhogy egyrészt ezzel már megszületett, gyepin, menhelyen várakozó kutyáktól veszik el az esélyt, és ezzel halálra is ítélik őket, másrészt ha valahol születik 6 kölyök, abból 1-2 szokott élete végéig ugyanannál a családnál maradni, ahová befogadták.

A legtöbbjüket kidobják amikor sírnak, fogzanak és mindent szétrágnak, vagy amikor fél évesen teherbe esnek, esetleg a megszületett alommal együtt...

És nem utolsó sorban... Ezek az emberek sem szokták őket ivartalaníttatni.

Sokan jót akarnak... elviszik a csúnya szaporító bácsitól a kölyköt, akit rosszabb körülmények közt tartottak.

Ő szereti, az ágyában altatja, prémium táppal eteti, mittudomén, de nem ivartalaníttatja... mert neki az az agylövése, hogy szegény Fifi hadd élvezze a szexet, vagy hadd legyen anya... (többen gondolják így, mint gondolnánk...). És a nagy állatmentőből lett egy szaporító.


És még egy nagyon fontos dolog szól a szaporítók ellen:

tök mindegy, milyen rendezett családi házban élnek, mennyit sétáltatják a kutyáikat, van-e törzskönyvük (mondjuk ez még a jobbik eset), de csak ártanak a fajtának, amit állítólag szeretnek.

Minden fajta valamilyen feladatra lett szelektálva. De ehhez folyamatos, igényes szelekció kell.

Ez a világon mindenhol így ment. Most, hogy így megjelentek a szaporítók, úgy vágnak tönkre fajtákat, hogy fáj nézni. (Na egyébként pár tenyésztőhöz is lenne 1-2 keresetlen szavam, hogy miért küllemre szelektálnak KÁJ-okat és járnak velük őrző-védőre... hogy a csapott s.ggű nj-kről és dagadt disznó bernáthegyikről ne is szóljunk...)



Ááááá beugrott egy fajta!

Leonbergi!

Nagy, szelíd maci!

Nyáron nem kell agyonizzasztani, elég lustikák, de ha arról van szó, bírják a strapát... Télen meg szánkón is elhúzza a gyerekeket egy jó hámban.:)


Olvass csak utána, szerintem tetszeni fog!:)


[link]


Ezen az oldalon amúgy is kényelmes keresned fajtákra is.:)

2013. febr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!