Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhely, utca vagy ideiglenes?...

Menhely, utca vagy ideiglenes? Mit tegyek? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Tegnap találtam egy kutyát a vasútállomáson(Gyékényesen vártam a csatlakozásra), megetettem és 10 perc után már bújt,követett az ölembe mászott, feljött utánam a vonatra, nagyon fájt a szívem, hogy ott hagyom...Volt rajta nyakörv, de biléta nem, és nem is úgy tűnt, mint aki egy szerető gazditól szökött el. Az állomáson azt mondták,hogy napok óta ott van, de senki sem foglalkozott vele. Nem tudtam hazahozni, illetve a nyakörv miatt nem is voltam biztos benne, hogy jót tennék, de nem tudom elfelejteni ezt a kutyát. Hogyan segíthetnék? Hívjam fel a városhoz legközelebbi menhelyet? Menjek vissza érte és hozzam haza? Megtartani nem tudnám, de ideiglenesen befogadhatnám. Tényleg szeretnék segíteni, de felelőtlen butaságot nem akarok csinálni. Mi a legjobb megoldás?

2013. febr. 28. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd haza ideiglenesen, és szórólapozz körbe, hogy keresed az "eredeti" gazdiját.
2013. febr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
menhely.
2013. febr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Valletta ***** válasza:
Ha ideiglenesen be tudnád fogadni, az lenne a legeslegjobb a kiskutyának. A menhely nem biztos, hogy beveszi, ha meg a gyepmester találja meg, akkor sem sok jóra számíthat a kis szerencsétlen. Szóval vidd haza, utána pedig vedd fel a kapcsolatot a menhellyel, hátha tudnak segíteni a gazdikeresésben.
2013. febr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Első körben az adott helyen kéne chipet nézetni, hátha...aztán vagy vidd haza ideiglenesbe a menhelyet értesítve, így állják a költségeket, vagy egy jelentősebb részét, vagy hagyd ott. Ha lehetőséged van rá, vidd haza ;)
2013. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Néhány részlet még lehet fontos: én pécsi vagyok, tehát Gyékényes 2 és fél óra vonattal, autóm nincs. A kutya már felnőtt, bár szerintem fiatal, 2-3 éves lehet. Bár sokat olvasgatok a kutyákról, de szakértő egyáltalán nem vagyok, viszont szerintem elég komoly szeparációs problémái lehetnek. Félek hazahozni egy távoli városba és beszoktatni zárt lakásba. Viszonylag sok időm van most, de néha akkor is egyedül kellene maradnia, és mivel elég dumálós, hisztis kutya volt (ami neveléssel nyilván megszüntethető) így nem tudom mit művelne a lakásban egyedül. A másik dolog pedig, hogy nálam néhány hónapot lehetne maximum, ha addig nem találok neki gazdit (felnőtt, fekete, problémás kutya), akkor mit csinálok vele?
2013. febr. 28. 14:11
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

De arra készülj fel, ha nem jelentkezik a gazdija, akkor lehet, hogy több hónapig-fél évig-1 évig is Nálad lesz, amíg új gazdit nem találtok neki!

Ezért IS nem hozok haza talált kutyát. Egyszer egy tibeti masztiffot hoztam haza, mert tudtam, hogy elveszett és ritka fajta, este jött is érte a gazdi, illetve őt még egyszer pár nap múlva szintén hazahoztam.

Meg 2-3 alkalommal bilétás kutyát vittem haza.

Egyszer egy nyakörves, nem-bilétás kutyát hazahoztam egy éjszakára és másnap bevittem az Illatosra ...sajnos nem lehet minden kutyát megmenteni, hazahozni, elhelyezni :(

2013. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ebben az esetben vedd fel állatvédő szervezetekkel és menhelyekkel a kapcsolatot...de egy chipet tényleg kéne nézetni, hátha...
2013. febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! További tanácsokat is nagyon szívesen veszek!
2013. febr. 28. 14:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó lenne, ha ideiglenesen be tudnád fogadni. Sokkal jobb lépés, mint az azonnali menhely. Nálunk is volt ideiglenesen kiskutya és kb 2 hét után találtunk neki helyet.

Ha gondolod, tudok segíteni a hirdetés elkészítésében meg ilyesmi. :) Neten is lehet hirdetni, meg ilyen központokban!


Viszont dokihoz el kéne vinned ebben az esetben, hogy legalább átnézze a kutyát, nincs-e véletlenül valami baja. Ott is segíteni fog az orvos szerintem. Rendelőben is lehet kitenni hirdetést.

2013. febr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!