Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 éves kan puli kutyám nagyon...

5 éves kan puli kutyám nagyon kivan mindig mikor tüzel a szomszédban az újonnan odakerült kutyus. Mit tegyek? Nem lesz baja ettől?

Figyelt kérdés
Mindig depressziós, kiheréltetni nem akarom, nem vagyok híve neki, maximum akkor, ha tudom, hogy baja lehet belőle, ha állandóan tüzel a szomszédban a szuka kutyus.

2013. febr. 28. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
akkor más lehetőséged nincs mint alaposan lefoglalni, kifulladásig kifárasztani, mineden nap többször több órára sétára vinni és minden nap kemény agymunka.
2013. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szóval szervi baja nem lesz tőle? Mittudomén hererák, meg ilyenek?
2013. febr. 28. 17:19
 3/11 Valletta ***** válasza:
100%

Mindettől függetlenül lehet hererákja. Persze csak ha megvannak a heréi. :)


Ha neked nem elég az, hogy látod ahogy szenved, akkor mi bírna rá a műtétre? Nem a tiédet vágják le.

2013. febr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp az ivartalanítást ajánlom, amíg a kutyád fel nem nyársalja magát a kerítésre, hogy átjusson a szukához. Te is látod, hogy szenved, miért kellene neki átélnie ezt feleslegesen évente 4-5 héten keresztül? Ilyenkor a kutya teljesen stresszes, nem eszik, ami vezethet súlyosabb problémákhoz is hosszútávon. Az ivartalanítás pedig egy gyakorlatilag 10 perces műtét, utána boldog és kiegyensúlyozott életet élhet. Gondold át.
2013. febr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
5-6 éves kor fölött hatalmas arányban megnő a here és prosztata rák! Mindenképp ivartalaníttasd! És az amúgy is csak kínzás számára, hogy érzi a szuka szagát, de nem mehet át, nem engedelmeskedhet az ösztöneinek (természetesen ne szaporíts vele!). Persze, hogy depressziós! Ne akard már ilyen állapotban látni évente 2-3 alkalommal is. Légy egy kicsit felelősebb, gondoskodóbb az irányába!
2013. febr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Remélem nem változik meg a személyisége, ha megtörténik a műtét, amúgy köszönöm a válaszokat.
2013. febr. 28. 17:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem fog megváltozni magától, hacsak el nem kényezteted. :)
2013. febr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kivan ilyenkor. Gyűlik benne a feszültség, amit le akarna vezetni... köhm. De nem tudja.... te sem örülnék ha ilyen helyzetben volnál.


Ezért is jó megoldás a kasztrálás. Nem lesz idegbajos, még picit könnyebben kezelhetővé is válhat. Kiegyensúlyozottabb lesz.

2013. febr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fog megváltozni a személyisége, egy embernek megváltozik vakbélműtét után? Én is féltem tőle bevallom, 1,5 éve lett ivartalanítva a kan kutyám 7 évesen, ugyanolyan mint volt, talán kicsivel jobban figyel rám az utcán és nem izgatják a tüzelő szukák szerencsére.
2013. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a szuka kutyám lett ivartalanítva, és már 2 évesen kezdődő méhgyulladása volt :S ez csak a műtét után derült ki.

Akkor megfogadtam, hogy a későbbiekben ha lesz kutyám, az első adandó alkalommal ivartalaníttatom. Nem vagyok tenyésztő, az állatnak pedig megkönnyíti az életét.

2013. febr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!