Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudassam a kutyával...

Hogyan tudassam a kutyával azt, hogy a fiam előtte áll a rangsorban?

Figyelt kérdés
A kutya fél éves foxi keverék, a kisfiam 5 éves. Eddig semmi agresszív viselkedést nem mutatott a gyerek iránt, sőt... csak nemrég egyszer odakapott amikor a gyerek hátulról megölelte. Bár nem sértette fel a bőrét sem, de akkor nagyon leszidtam. A fiamat próbálom tanítani, hogy mit nem szabad tenni egy kutyával, mire kell figyelni, de még csak 5 éves, még egy felnőttnek is nehéz ezeket betartani és nem megfeledkezni róla. Amikor enni kap a kutya, akkor néha szoktam hívni a fiamat, és együtt "eszünk" a kutya táljából -vagyis csak úgy teszünk mintha ennénk- azután kapja csak meg. Mit tegyek, ha észreveszem, hogy a kutya a dominancia jeleit mutatja a gyerkőcnek? Ha rászólok az segít? Mert a kicsi még nem tudja nevelni a kutyát. Ismertek olyan oldalt, ahol a kutya-gyerek kapcsolatról van szó? Bármilyen hasznos tanácsot szívesen veszek. Köszönöm!
2013. febr. 28. 22:27
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Olvastam egy ilyet: "Tisztázd gyerekeddel a „terület” fogalmát. Értesd meg vele, hogy bármi ami néhány cm-re van a kutyától, az az ő területe és azt nem szabad túllépni." ez mit jelent??
2013. febr. 28. 22:37
 2/25 sippara ***** válasza:
66%
Először is teljesen felesleges volt leszúrni, ugyanis nem ő volt a hibás. Egy öt évesnek igenis el lehet (és ha kiskutya kerül a házhoz, el is kell) magyarázni, hogy hogyan kell bánni a kutyussal. Hogy nem nyúlunk hozzá hirtelen vagy hátulról, és igen, van a kutyának egy "személyes tere", amit tiszteletben kell tartani. Ez nagyon tömören azt jelenti, hogy nem hadonászunk a kutya körül (mert megijedhet, támadásnak vélheti, és akkor jogosan kap oda), nem ijesztgetjük, nem tépjük a szőrét.
2013. febr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
39%

azért egy fél éves kutya ne kapkodjon!

nem hiszem, hogy annyira nem vette észre, hogy teljesen váratlanul érte!

igen is jogos volt a szídás!

persze a gyermeknek is el kell magyarázni a dolgokat.

a kutyus vérmérsékletét illetően (terrier) nem árt rendesen odafigyelni folyamatosan és csírájában elfojtani ezeket, ez igen is dominancia harc volt.

ha a gyerek is a kutya felett van rangsorban, akkor a kutya nem csinálhat ilyet!

szerintem.

2013. febr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, válaszodból ítélve neked biztosan nincs gyermeked.

A szabályokat ismerem, s mind próbálom megtanítani a gyereknek, és elmondom mindahányszor kimegyünk játszani a kutyussal.

Persze hogy el lehet magyarázni neki, és igen, meg is érti. Ám a gyerekek természetükből adódóan ezeket a "szabályokat" figyelmen kívül hagyják az ilyen pillanatokban.

Nem a "szabály" lebegett a kicsi szeme előtt abban a pillanatban amikor megölelte a kutyát, hanem csak szeretgetni akarta.

A szidás pedig -akár jogos volt akár nem- ösztönösen történt, bocsássa meg az ÉG, de nem gondolkodtam éppen akkor a kutya jogain.


Továbbá ha egy kutya tudja hol a helye a falkában, akkor nem kap oda a felette állónak, és épp ez itt a FŐ kérdés, amit figyelmen kívül hagytál: "Hogyan tudassam a kutyával azt, hogy a fiam előtte áll a rangsorban?"

Ezek után látván, hogy nincs tapasztalatod kutya-gyerek témában, nem is értem, minek írsz választ ilyen kérdésre.

További szép estét.

2013. márc. 1. 00:09
 5/25 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak is köszönöm, igen én is így érzem, egyáltalán nem szabadott volna ezt tennie ha tudja a helyét. A gyereket tanítom, sohasem hagyom őket egyedül kettesben, ekkor is épp mellettem volt mindkettő fél méterre. De mindezek mellett most vissza kell tennem a kutyát valahogyan a falka végére, és épp ez lenne a fő kérdés, hogy hogyan.
2013. márc. 1. 00:16
 6/25 A kérdező kommentje:
....minden oldalon ugyanaz a leírás, tud valaki ajánlani weboldalt vagy valamilyen könyvet ami segíthet ebben a témában? Köszönöm!
2013. márc. 1. 00:45
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem hülye. Tudja, hogy a fiad még gyerek. Viszont ha a te helyzeted tökéletes a kutya előtt, akkor azzal sem lenne baj ahogy a fiaddal viselkedik.
2013. márc. 1. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%

normális esetben a kutya a rangsor legalján helyezkedik el, tehát ő az omega ami azt jelenti hogy minden felette álló azt csinál vele amit akar. ha a személyes terébe furakodnak akkor a személyes terébe furakodnak, el kell viselnie különben fel is út le is út a falkából! jó példa erre hogyy a párom (pedig ő felnőtt!) nem igazán tartja be a vezérre vonatkozó előírásokat így megéltünk már olyat amikor a párom fegyelmezni akarta a kutya konrétan visszamorgott rá. én akkor azonnal ott teremtem és a kutyát lenyomtam a földre és ebből a pózból nem is engedtem fel kb. 1 percig. (persze ezt nem úgy kell elképzelni hogy eddig viaskodtam a kutyával) parancsomra úgy maradt és szintén parancsomra kelhetett fel. azóta nem fordult elő ilyesmi. én úgy vagyok vele mivel felnőtt ember a párom az még belefér hogy esetleg a kutya szelektíven hallgat rá, de semmi ilyesminek helye nincs hogy na majd ő helyreteszi a páromat! sőt senkivel a családban ne merészeljen tiszteletlenül bánni.


nemárt azt is figyelembe venni hogy a kutya lassan elérte a kamasz kort és ilyenkor feszegetik a legjobban a határokat. ez magába foglalja azt is hogy ha az addig vélt vezetői pozicióban levő gazdi valójában nem állta meg a helyét könnyen ő is a kutya alá csúszhat. én mindenképpen azt javaslom hogy egy szakember segítségét vedd igénybe (a gazda kutya kapcsolatával foglalkozó kutyasuli) mivel látatlanban én nem írhatok semmit, mert megesehet hogy az ellenkezőjét váltja ki a kutyából a dolog, főleg ha nincsen valami megfelelően és egyértelműen kivitelezve.


nagyon sok könyv kitér arra hogy ha a családban a kutya megharap valakit akkor az már súlyos probléma és erre az esetre a kizárás a jó gyógymód. magam is a lenyomás mellett a kizárást alkalmaznám ha (ne adj isten) a kutya szája is szerepet kapna, de én tudom azt hogy a pozícióm stabil lábakon áll szerencsére (egy kutya az általa vélt vele gyengébb pozícióban levő családtaggal ettől függetlenül be is próbálkozhat ez "természetes") és azt is tudom hogy a kizárástól a kutya iszonyúan szenvedne (főleg hogy az életünk része), persze ez nem azt jelenti hogy bezárom valahová, hanem a szokott környezetében hagyom, csak senki nem vesz róla tudomást. amolyan "örülj hogy egyáltalán a világon lehetsz" szitut él át. de bizony az ilyesmi nem egyszerű feladat mert a kutya bizony próbálkozhat, előveheti a legcukibb vagy épp a legrosszabb oldalát csak hogy felfigyeljenek rá és ha ez sikerül akkor bizony a kutyának nem volt mit megértenie, csak azt hogy a gazdi(k) gyengék, bármikor a közzéppontjukba kerülhet így nem is kell "leszokni" semmi rosszról.


véleményem szerint az a baj hogy egy súlyos dologra arászólás nem biztos hogy elég, mert nem egyenértékü egy pisivel pl. de lehet hogy a kutyád temperamentuma olyan hogy ez iselég volt. mindenesetre ez a dolog én úgy gondolom a legkevésbé sem játék hiszen egy ártatlan gyermekről van szó aki NE ADJ ISTEN súlyosabban is megsérülhet. javaslom az olyan sulit ahol a kutya gazda kapcsolaton van a hangsúly , oda menjetek el a gyerkőccel.

2013. márc. 1. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
azért legyenek már egy kutyának is jogai. Pl. legyen joga megijedni. Annyit tanits meg a gyerekednek, hogy mielőtt hozzányul a kutyához, előtte mondja a nevét, amikor a kutya figyel, lehet szeretgetni. Felesleges mindenféle körités ehhez az egészhez. Kettesben ugysem hagyod őket egyedül, ha bármi van közbe tudsz avatkozni. De nem lesz. A kutyák ösztönösen védik, és szeretik a gyerekeket, ha a gyerek is normálisan bánik vele. nem nyuzza, nem ijesztgeti stb.
2013. márc. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

A kutyusotok még nagyon fiatal, most fog kamaszodni, szóval esélyes, hogy Nálatok (és nem csak a fiatoknál) is feszegetni fogja a határokat. A terrierek elég forró vérmérsékletűek, de nagyon okosak, gyorsan tanulnak, és nem jellemző rájuk az agresszió.

És szerintem egy 5 éves simán megérti, hogy mit és hogyan kell csinálni egy kutyával. Pl. simán megdicsérheti és jutalmazhatja ő is, ha behívásnál visszajön, tudja neki mondani, hogy ül, marad.

Nekem egy 6 éves terrierem van, és egy 4 éves unokaöcsém, szóval a gyerkőc a kutyus mellett nőtt föl. Nagyon hamar megtanulta, hogy hogyan kell bánni az állatokkal, 3 évesen már minden kutyát meg akart simogatni az utcán, és nem úgy, hogy rájuk rontott, hanem tök ügyesen először odanyújtotta a kezét, hagyta, hogy megszagolják.

Nálatok más a helyzet annyiból, hogy még csak rövid ideje van veletek a kutyus, mindenki tanulja, hogy hogyan kell vele bánni.

Ha elfogadsz 1-2 tanácsot.

- ivartalanítás, lehetőleg ivarérés előtt

- kutyasuli, kutyaovi. Pont jó korban van, itt a tavasz, nagyon sokat fog segíteni a későbbiekre nézve

- csináljatok közös programokat, és a gyerkőc is sétáltathatja. A közös élmények mindig elmélyítik a kutya-gazdi kapcsolatot :)

2013. márc. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!