Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Svájcba költözés kutyával?

Sippara kérdése:

Svájcba költözés kutyával?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy nagyon rövid időn belül (1-2 hónap) Svájcba költözünk. Még a munkával, utazással kapcsolatban sem biztos semmi, de szeretnék minél előbb tájékozódni a kutyánkkal kapcsolatban. A szóban forgó kutyus egy 16 hónapos husky-német juhász jellegű keverék kan.

Útlevélen, érvényes chipen, veszettség oltáson kívül kell neki még valami? Olvastam a "kutya jogsiról", amit mindenkinek le kell tennie, de arról sehol nem találtam semmit, hogy ha kutyával együtt költözök, előbb ki kell-e mennem letenni a vizsgát, vagy letehetem itthon, vagy odaérkezés után van bizonyos türelmi idő?


...és természetesen szívesen beszélgetnék Svájcban élő kutyásokkal is, ha van itt ilyen :)


2013. febr. 27. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd csak ezt! Talán találsz valahol valakit.

2013. febr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy barátom lakik kinn Svájcban, Luzernben és többször voltam nála kutyával. Egy tuti, minden le van szabályozva, kb a kutyát sehol nem tudod elengedni pórázról. A városban vannak oloyan kerületek ahol kutyás nem vehet ki albérletet. Egyébként is nagyon nehéz kutyával albit találni. Sok sikert hozzá, de én nagyot csalódtam ilyen szempontból Svájcban... a többi dolog lenyűgöző de ez nem tetszett.
2013. febr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Svájcba nem fogod tudni azonnal kivinni a kutyát. Ha jól tudom kell az összes létező szomszéd engedélye hozzá hogy tarthass a lakásodban kutyát. Társas házba nem tudom hogy van.. azt is el tudom képzelni hogy az egész házé kell..


Persze ezt csak hallottam valahol lehet nem igaz.. De miután megtudtam hogy 10után zuhanyozni se szabad bármit el tudok képzelni :D

2013. febr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem lehet 10 után zuhanyozni? :O Azt hiszem kezdek kiábrándulni Svájcból... :D
2013. febr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kicsit komolyan veszik a csendháborítást :D
2013. febr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ÉN szoktam hajnali egykor is tusolni,este 8-kor porszivozni.10év alatt nem panaszkodott senki sem.Macskam volt,az jobban megengedett.Kutyaval is lehet,de enegedelyt kell kérni .Nem a ház lakoktol,hanem tulajtol.Szerintem lehetseges,hisz szinte minden 3.embert kutyaval latok setalni.Nem olyan nehez ügy ez.Kérdésed van,nyugodtan irj!!
2013. márc. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is Svàjcban élek, konkrétan Bern kantonban. Nemhogy zuhanyozni nem lehet 10 utàn, de 8 körül màr balhéznak bàrmiért.

Még nincs kutyàm, de szeretnék, a tàrsashàzban ahol lakom, többen is tartanak kutyàt, ugyhogy remélem, ez nem lesz akadàly.

Amire mindenképp szükséged lesz, az egy SKN-Ausweis, az ehhez szükséges tanfolyam elméleti és gyakorlati oktatàsbol, valamit valamilyen vizsgàbol àll, még nem vagyok teljesen képben, de hamarosen én is benevezek egy ilyenre. Az elméleti képzés akàr online is elvégezhetö. A suli àra magyar szemmel huzos, 250-300 frank. Ezen felül fizetendö az éves kutya-ado, aminek összege ha kantononként/vàrosonként vàltozo. Az àllatorvosi költségek is az eget verik, mindig szàmolnod kell azzal, hogy ha valami történik, el tudd vinni a kutyust àllatorvoshoz.

Ha tudok valamiben segiteni, nyugodtan vedd fel velem a kapcsolatot privàtban, szivesen vàlaszolok. :)

2013. ápr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!