Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet kis-közép méretű...

Hogyan lehet kis-közép méretű kutyákat vonaton szállítani?

Figyelt kérdés
Az interneten nem találtam semmi konkrétat vonatos utazásra. Kell érte fizetni? Ha igen mennyit? Azt tudom, hogy városi tömegközlekedésnél nem kell fizetni a kézben elférő állatokért. Igaz ez vonatra is?
2009. szept. 11. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

BKV: fizetni kell, hacsak nem dobozban szállítod.

Vonaton: fizetni kell és csak dobozban szállíthatod.

Aztán ugye kiveheted, ha már felszálltatok, persze, ha megkérded a szomszédod, hogy nem zavarja-e.

2009. szept. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most néztem meg a máv honlapját. Ott egy kategóriába van sorolva az élőállat és a bicikli ( tehát külön jegyet kell venni a kutyusnak).

itt megnézheted: [link]


Kismértű kutyusnál szállítóbox nagyon megtérül ilyen esetekben. Nagyobb kutyáknál meg a szájkosárt kell használni, nehogy valami baj történjen.

2009. szept. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szia! mi minden héten utazunk a kis yorkiemmal vonaton. Bizony kell érte fizetni és ez eltérő mennyit. Szóval pontosan nem tudom megmondani.
2009. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
jah és az első hülyeséget írt a vonaton ha dobozba van ha nincs akkor is fizetned kell. Buszon nekünk úgy mondta a sofőr ha kézbe van és nem tesszük le a földre meg ilyesmi nem kell fizetni, de minden buszsofőr más. Vkinél kell vkinél nem.
2009. szept. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Kedves 13:19, ugyan ezt írtam, idézem: "Vonaton: fizetni kell..." és kistestűt dobozban kell szállítani. Az más másik dolog, hogy kiveszed és ezt nem veszi zokon senki. Kallerfüggő is persze.
2009. szept. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
jó félreolvastam bocsi, de az is hülyeség hogy csak dobozban lehet szállítani. Én nem abba szoktam és még egyszer se szóltak ránk.
2009. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan dobozban kell, és mint írtam, kallerfüggő, hogy ki szól rátok.

De ha valakit zavar a kutya a vonaton, akkor be kell zárni.

Minden az emberek jóindulatán múlik. Az is, ha beszólnak vonaton és az is, ha kiforgatják a szavaid ;)

2009. szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első kutyámat (tacskó-pincsi keverék) vonaton hoztam haza és utána is rendszeresen jártunk vonattal.

Az elején még volt egy kosara utána viszont csak egy sima törölközőt vittünk (10 éven keresztül), + póráz szájkosár (ha kellene).

Akkoriban (1993-2003) a vonaton a kutya szállítása:

-Kis és közepes testű kutyát be lehett vinni a vagonba (ha a többi utast nem zavarta) a nagy testű ebeket csak a peronon lehetett utaztatni.

-Jegy ára: a normál felnőtt jegy 20%-a

2009. szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!