Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bűzmirigy probléma meg tud...

Bűzmirigy probléma meg tud oldódni magától?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt akutyusom nagyon harapdálta a popója körül és még húzta is magát a földön pedig rendszeresn féregtelenítve van. Olvastam hogy lehet a bűzmirigyével van gond. Másnap el is akartam vinni az orvoshoz de minden abbamaradt. Nem rágja a popóját, nem húzza magát a földön, nem csinál úgy mintha kellene de mégsem. Lehet hogy megoldódott magától, vagy ettől függetlenül vigyem el orvoshoz?
2013. márc. 1. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Vidd el!

Nálunk is sokszor van,hogy előjön ez aztán elmúlik és újra előjön..

általában ha már sűrűn csinálják mi akkor visszük el őket,mert 2-3 órát várni azért,hogy kinyomják a 2 kutya bűzmirigyét.. kb a két kutyánál 10 perces a folyamat..

hiába megyünk a nyitás előtt 30-40 perccel előbb mindig nagyon sokan vannak,aztán jönnek a sürgős esetek (jó nyilván egy elütött kutyát lássanak el az fontosabb!!)


a lényeg magától nem múlik ez el,ha tele van a mirigye azon már csak a kinyomás segít!!


megelőzés képpen több csontot lehet adni,amitől keményebb lesz a kaksija és elvileg azzal együtt távozni szokott a bűzmirigy váladék is,de azért a csontot se szabad túlzásba vinni!!

mondjuk nekem fogalmam sincs mennyi az a csont mennyiség kb amitől már magától kiürülne..na mind1 :)

2013. márc. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Valletta ***** válasza:
Ha amiatt nem ürül, mert a széklet túl puha, akkor az étrend módosításával megoldódhat a probléma, de mivel gyulladás is állhat a háttérben, érdemes lenne állatorvosnak megmutatni.
2013. márc. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!