Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ahol nincs kiírva, hogy nem...

Ahol nincs kiírva, hogy nem lehet bemenni kutyával, oda bevihetem a kutyám?

Figyelt kérdés

Még kölyök és nem merem kint hagyni, mert szerintem tuti elvinnék. Tudom, hogy élelmiszerüzletekbe nem vihetem, de máshova lehet?

(Szerintetek is elvinnék, mert pici?)


2009. szept. 11. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem kötekedni akarok, de sose értettem, hogy egy vásárláshoz miért kell a kutya. A kutyát nem csak ellophatják, hanem rátámadhat egy másik kutya is amíg kint vár, véletlenül is elszabadulhat stb. Ezen kívül nem hiszem, hogy nagy program lenne egy kutyának egy bolt előtt várni, de akár vásárolni sem a gazdival. Szerintem válaszd külön a kutyasétáltatást a bevásárlástól.
2009. szept. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek az elsővel. De pl én azt kérdem, egy állatos boltba be lehet vinni, pl ha nyakörvet akarok neki venni?
2009. szept. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Csak tudod, ha kutyát sétáltatok és eszembe jut, hogy kéne valami a boltból és a bolt mellett jövök el, akkor jó lenne megvenni...

És próbálom összekötni a kellemeset a hasznossal. Nincs kert vagy ilyesmi, be lenne zárva a kutya, míg vásárolok.

2009. szept. 11. 13:58
 4/14 A kérdező kommentje:
Második: oda be lehet. Ha pedig a bolt a Tescoban van pl, akkor addig ölben kell vinned. (És mi van a nagytestűkkel?)
2009. szept. 11. 13:59
 5/14 A kérdező kommentje:

És ha lehet, a választ írjátok meg, kérlek. Aki tapasztalt eddig valamit ezzel kapcsolatban. Ne azt, hogy válasszam szét a sétát a vásárlástól.

Köszönöm!

2009. szept. 11. 14:00
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Fressnapfba tuti beviheted. Ebben a Tescos dolgoban nem lennék biztos, szerintem ezt biztonsági őr válogatja. Hallottam már olyat, aki mondta, hoyg persze vigyék be a kutyát, ha neki akarnak ruhát venni, de szerintem nem ez az átlag.

Lehet én értelmeztem rosszul a kérdést, de úgy tetted fel, hogy azt tudod, hogy élelmiszer üzletbe nem viheted, de máshova igen? Én ezért feltételeztem, hogy a kutyával akarsz shopingolni. Biztos én túlzom el a dolgokat, de én nem hagynám kint a kutyáimat egy bolt előtt sem, kisközértben, ahol sokat vásárolok max beszólok, hogy adjanak ki egy kólát, jégkrémet stb és beadom a pénzt. Pedig nekem nem kell attól félnem, hogy ellopják a kutyáimat, mert két olyan "ronda" keverék, hogy rajtam kívül senkinek nem kellenének (meg nem is 3-4 kg-os kutyák, akiket fellehet kapni). Én úgy gondolom, hogy a kutyasétáltatás a kutyáról szóljon, ne arról, hogy nekem mit kell elintéznem. De mondom ez csak az én véleményem, nem kell vele egyet érteni.

2009. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én vidéki barkácsboltban dolgoztam, hozzánk bejöhettek a kutyák. Multikhoz szerintem nem, hacsak nem állatos bolt, a maszekok meg hozzáállás kérdése
2009. szept. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

kevés hely van , hová beviheted Pl: kutya boltok de csak ha az utcáról nyílik a bejárata !

a legtöbb helyre nem lehet bevinni !

kis kutyának kis szütyő , abba bele a blöki :)

esetleg így kicselezvén a biztonságit ,bejutsz, de szabadni azt NEM szabad :)

a járdára sincsen kiírva,hogy autóval behajtani tilos, mégis büntet a rend szigorú őre, ha véletlenül behajtasz :) :)

ha ,kint hagyod a kutyáta bolt előtt BIZTOS, hogy előbb vagy utóbb elviszik !!

persze kivétel a kiképzett örző védő, meg a nagytestűek .

de ott a kutya puszta látványa elég .

viszont a kis ölebeket símán lenyulják !!!

vagy ,ha van , sarki kisbolt a környékeden : tulaja,megengedi ,hogy bevidd,mert neki is hasonló a kutyusa :)

2009. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

"...És próbálom összekötni a kellemeset a hasznossal. Nincs kert vagy ilyesmi, be lenne zárva a kutya, míg vásárolok..."


Akkor ezek szerint állandóan otthon vagy a kiskutyával és bárhová mész, viszed magaddal???... 8-o

Iskolába/munkába, moziba, könyvtárba?...


Mivel mindig mindenhová nem viheted magaddal a kutyust, ahhoz is most kiskorában kellene hozzászoktatni, hogy otthon kell hagynod egyedül! (Később ezt nehezebben fogja megszokni.)

2009. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó.. úgy szeretem, mikor valaki ennyire kiforgatja a kérdést :D

Nincs velem folyton, sőt el van zárva a lakásban. DE HA sétálok vele (mert ugye sétáltatni azt kell) és akkor eszembe jut vmi, hgy vennem kell, akkor azt megvenném rögtön és nem mennék vissza érte. ENNYI.

A kérdés konkrétan az lett volna, hogy szabálysértő-e, ha nincs kiírva, hogy nem szabad bevinni kutyát és én úgy bemegyek (persze nem élelmiszerüzletbe).

2009. szept. 11. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!