Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat a sírásról, ugatásról, ha egyedül hagyom otthon?

Figyelt kérdés
10 hónapos törpe tacskóm van, akinek sajnos előttem már 5 gazdija volt. Gondolom ezért is fél attól, hogy megint elhagyják. Panelban lakunk, mikor megyek haza, már lent hallom, hogy sír és ugat. Köszönöm a segítséget!
2009. szept. 11. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

tanulj egy kicsit :)

olvass, pl : jan fennelt,és cessar millant, meg kutyaiskolai honlapokat.

azért sír és ugat mert nem tud megvédeni téged .

ő a falkavezér,és te nem vagy ott ,hogy megvédhessen .

vedd át a vezéri szerepet ,erről egy jó leírást : cerberus kutyasuli honlapján találsz .

mozgasd,és fárazd ki ,legalább 2 × naponta .

reggel mielőtt elmész otthonról .

tehát a kutyus miatt korábban kell kelned !

és délután- este ha hazaértél !

a mozgás amit veled végez sokat javíthat addig is amíg megtanulod átvenni tőle a vezérséget :)

10 hónaposan még hamar megérti , és gyorsan tanul , feltéve ,hogy TE HELYESEN TANÍTOD .

könnyebb és sokkal gyorsabb egy jó módszerrel tanítani,mint egy rossz módszer hibáit kijavítani !

2009. szept. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Húha hát mivel lakásban tartod már könnyebb a dolgod. Jól mondod szegény biztos nem bízik már az emberekben és sajnos ebben a korban lekéne már szoknia a vonyításról de adok pár tippet:

Ha van akkor kellene egy már nem szükséges póló hogy érezze a szagodat


Vagy valami játékot amivel eljátszik!

PL: gumicsirke.


Esetleg ha nagy állatbarát vagy akkor vegyél neki egy macskát azzal eljátszana...


De szerintem egy idő után megszokja hogy te nem hagyod el...

2009. szept. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jótanácsokat, megfogadom:) Próbálok én lenni a falkavezér.. Mondjuk talán kicsit elkényeztetem.. Azt hallottam, azoknak a kutyusoknak, akiket többször is elhagytak, többet kell szeretgetni. Ezek szerint vagy nem jól hallottam, vagy túlzásba viszem:)
2009. szept. 11. 16:26
 4/5 A kérdező kommentje:
És ha ugatott végig, míg nem voltam itthon, megszidjam érte? Én azt csináltam ma mikor hazaértem, és már lentről hallottam az ugatását, hogy nem simiztem meg, nem dícsértem. Csak leszidtam, hogy nem szabad. Nyüszögött..
2009. szept. 11. 17:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebből a kutyának tudod mi maradt meg? "A gazdi hazaért és jól leszidott! Tehát a gazditól félni kell, mikor hazaér!" Magyarul gőze sincs róla, hogy a szidást a hisztizése miatt kapta. Azt jól tetted, hogy nem simogattad meg, de a szidás felesleges volt. Mikor hazaérkezel, egyáltalán ne vegyél róla tudomást (mintha nem is lenne kutyád) addig, amíg le nem nyugszik és békésen le nem heveredik valahol a lakásban. Ekkor odahívhatod magadhoz (nem te mész oda hozzá!) és megsimogathatod. De először is olvass, ahogy az első válaszoló írta!
2009. szept. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!