Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent a kutyáknál a...

Mit jelent a kutyáknál a Babézia szó?

Figyelt kérdés
2013. márc. 1. 16:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ha nem viszed el állatorvoshoz AZONNAL, akkor 2-3 nap alatt meghal. A tünetek észlelésétől eltelt minden óra számít. Minél később kapja meg az imizolt, anál kisebb a túlélés esélye. Az én kutyám este már rosszkedvű volt de még evett, reggel már nem evett és nem jött elém üdvözölni, csak fekve csóvált egyet, ami egyértelmű jele annak, hogy valami nem stimmel. Megmértem a lázát, felhívtam a dokit és délután 3-kor megkapta az Imizolt. Este már evett, másnapra semmi baja se volt. Ha viszont sokat vársz, akkor nehezebb kikezelni, jön az infúzió és a küzdelem az életéért.
2013. márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
De én csak kérdeztem XD de ez elégé hát hogy is mondjam igazságtalan...:/ hogy....ez ez
2013. márc. 2. 15:27
 13/14 A kérdező kommentje:
De XD ha a kutyában 4 db kullancs vol és azt amikor ki szedték belőle 1-2 napig rosszul volt utánna jobban let mármint reggel olyan 8 óra körül rosszul volt utána amikor haza jöttek a gazdái jobban volt pedig nem csinált semmit????
2013. márc. 3. 13:51
 14/14 anonim ***** válasza:

Akkor annak semmi köze nem volt a kullancsokhoz. A kullancs a babéziát és a lyme kórt terjeszti. A babézia tüneteit leírtuk, azt a kutya nem éli túl imizol nélkül, mert nincs, ami megállítsa a parazitát, és elpusztítja a vörös vérsejteket.

A lyme kór egy nagyon sunyi betegség, nincsenek egyértelműen kimutatható tünetei, sokféle formában jelentkezik. De nem a csípést követő pár órán belül, az biztos. Sok esetben hónapokkal, vagy akár évekkel később is derül ki.

2013. márc. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!