Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ez a kutyáknál?

Normális ez a kutyáknál?

Figyelt kérdés
A kutyám egy szuka,vettem neki egy rózsaszínű labdát másnap kimentem és a labda mellett feküdt és amikor el akartam venni akkor rám támadt,2 nappal később már a gyerekeként vigyázott rá és nem tudom hogyan lehetne megoldani?
2013. febr. 23. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Álvemhesség! Ivartalanítani kell. Ez komolyabbra is fordulhat. Az én kutyám is volt álvemhes, kb 3 napig védelmezte a labdát. Utána amikor sikerült elvenni, utána megjavult. Majd nemsoká el kell vinnem ivartalanítani.
2013. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Semmiképpen sem normális. Át kellene venned tőle a falkavezérséget. Ajánlom Jan Fennell Kutyapszichológia című könyvét.
2013. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vedd el tőle a labdát. Tüzelt mostanában? Valószínűleg álvemhes. Vidd el ivartalanítani.
2013. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális.Két megoldás van:

1,ivartalanítás

2,vedd át tőle a falkavezérséget

Utóbbival kapcsolatban millió kérdés van itt is,a neten is,kérlek,keress rá-az elmúlt pár napban annyiszor leírtam,hogy belefáradtam a hosszú monológba,és valójában a hosszú folyamatot nem is lehet pár mondattal leírni.De segíteni fog,az biztos,lehetőleg a kettő együtt.

2013. febr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
én nem szeretném ivartalanítani mer azér szeretnék kis kutyát már elvettem a labdát ha játékot kizárva a rózsaszín,sípolós játékok
2013. febr. 23. 12:06
 6/12 A kérdező kommentje:
Feltétlenül fontos az ivartalanítás?
2013. febr. 23. 12:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, az.
2013. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen,fontos.Ráadásul a kiskutyáktól csak rosszabb lesz,utána begyulladhatnak az emlői,méhgyulladásban is rengeteg kutya pusztul el(azok,akiknek kölykei voltak)és számtalan betegség fenyegetheti az anyakutyát,maga az ellés is kockázatokkal jár,arról nem is beszélve,hogy nagyon sok pénzedbe kerülne.Az anyakutyát hordani kell orvoshoz(egy sima orvosi vizsgálat egy egészséges kutyánál 4-5 ezer ft-nál kezdődik!!),ultrahangra,nagyon kell figyelni a táplálására,aztán ki tudja,hány kiskutyát kell többször oltatnod,féregteleníttetned,chippelni,etetni,nevelni!!Rengeteg pénzben lenne és ami a legfontosabb,a kutyád egészsége is rámehet!Az ivartalanítással ezek a gondok megelőzhetőek és kevésbé lesz agresszív,nem lesz ilyen,hogy kölykeként védelmezi a labdáját...Megjegyzem,ha a falkasorrend rendben van,azt sem lenne szabad!
2013. febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Fontos lenne ha álvemhes a kutya. Ismerősöm kutyája nem lett kezelve álvemhességgel, gennyes méhgyulladást kapott, majdnem belepusztult. Ivartalanítva lett, de elég kétséges volt, hogy megmarad-e. És nem sima falusi állatorvos mentette meg, hanem állatklinikán Pesten tudták csak életben tartani. Ha nem tenyésztésre lett szánva a kutyád aki rendelkezik tenyésszemlével, szűrésekkel akkor ivartalaníttasd minél előbb! Nem kell több gazdátlan kölyök a menhelyekre.
2013. febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez van akkor amikor a gazdi tudatlan. Nem mind1, hogy hogyan adod oda a kutyának a labdát. Minden részlet fontos. Gondolom te csak eldobtad neki, hogy tessék ez a tied. Hát akkor persze, hogy a sajátjának tekinti. Ő a vezér és nem te, azért morog rád, figyelmeztet. Te meg nem vetted a lapot, így neked ugrott. A kutyáddal nincs semmi baj, inkább sajna te nem értesz hozzá. A labda csak arra van, hogy labdázz a kutyával. Te döntöd el hogy mikor van vége a játéknak és ha vége van, akkor el kell venni tőle. Nem szabad neki odaadni a játék után. A sorrendet minél előbb rendbe kell tenni nálatok, mert te a kutya alatt vagy. Ő csak azt tette ami a természetes: Ő a vezér és te el akartad venni azt ami a falkavezéré. Ő nem engedte. Ilyen egyszerű. Ez normális!
2013. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!