Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puszi! Szuka kutyáknál hogyan...

Dickharta kérdése:

Puszi! Szuka kutyáknál hogyan végzik az ivartalanítást? 'elkötik' vagy kiveszik a méhet?

Figyelt kérdés
2013. febr. 26. 16:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Normális orvos kiveszi a méhet és a petefészkeket is.
2013. febr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnál is kivették a méhet és a petefészket is!
2013. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Andizsuzsi ***** válasza:
Kiveszik a méhet és a petefészkeket is. Az elkötés nem ivartalanítás, attól még a kutya ivaros maradna, a hormonjai ugyan úgy működnének (pl. tüzelne is), csak az átjárhatatlan petevezeték miatt megtermékenyülni nem tudna.
2013. febr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az elkötéses módszert laparoszkópiás ivartalanításnak hívják. Nem tüzel tőle a kutya, az enyémnek is így csinálták meg. Ilyenkor csak 3 apró seb van a hason, nem vágják fel a hasát, sokkal könnyebben gyógyul. Mi ezért választottuk ezt a módszert.
2013. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2. vagyok még annyit hozzáfűznék, hogy amióta ivartalanítottuk a kutyust sokkal vidámabb lett a természete, sokkal mozgékonyabb, játékosabb lett, előtte nagyon lusta volt, szóval nem kell izgulni a műtét miatt. Műtét után az 1. éjszaka volt kellemetlen, de másnap már lejött velem sétálni. Persze ez kutyánként változhat, de én csak pozitív dolgokat tudok mondani erről a témáról.
2013. febr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
akkor elköttetem.. nem akarom megfosztani a nőiességétől. (:
2013. febr. 27. 22:43
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha elkötteted ugyanúgy megváltozik hormonálisan, hisz nem tüzel, viszont úgy elég magasra emeled a kockázatát a gennyes méhgyulladásnak.
2013. febr. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Így van!Érdemesebb kivetetni inkább mert így hajlamosabb a gyulladásokra és daganatokra. Igaz ez a te döntésed, de én mindenképp a kivetetést tanácsolom.
2013. febr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A másik oldal: a teljes méh kivétel egy nagy hasi műtét. Rutin, ez igaz, de akkor is egy nagy beavatkozás. Mellette szól, hogy jóval olcsóbb, mint a laparoszkópos. Ez utóbbi viszonylag új módszer, kisebb a műtéti beavatkozás helye. Egy kamerát és két eszközt vezetnek be a pár mm-es lyukakon, és tulajdonképpen a petefészkeket távolítják el. A méh kivételénél nyilván nem lesz méhgyulladás, hiszen ha valamit teljesen eltávolítanak, az nem tud utána begyulladni. A laparoszkóposnál megmarad a méh. Nekem ez utóbbi jóval szimpatikusabb beavatkozás, de mindenkinek magának kell eldönteni. De ha az árát nézed csak, a laparoszkópos tényleg drágább.
2013. febr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Andizsuzsi ***** válasza:

"Az elkötéses módszert laparoszkópiás ivartalanításnak hívják. Nem tüzel tőle a kutya, az enyémnek is így csinálták meg."


Laporoszkópiás ivatralanítással a petefészkeket távolítják el. A petevezeték elkötése semmilyen hormonális változással nem jár, megmarad a tüzelés is, hiszen a hormonokat a ptefészkek ugyan úgy termelik tovább.

Hátránya a teljes ivatalanítással szemben, hogy továbbra is fennáll a gyennyes méhgyulladás lehtősége, viszont valóban kisebb műtét, mint a teljes ivartalanítás. Bár azon is 2-3 nap alatt túl vannak a kutyák, a sebre kell a varratszedésig vigyázni.

2013. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!