Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj? A kutyám...

Mi lehet a baj? A kutyám tegnap este óta étvágytalan és néha csak elkezd domborítani, és furcsa búgó hangot ad ki olyankor.

Figyelt kérdés
11 éves, múlt héten derült ki, hogy súlyos cukrbeteg, azóta inzulinozzuk, de most nagyon megijesztett, nem tudom mi lehet vele. Kertes házban tartjuk. Most 2 órája sikerült megetetni, de utána folytatta a domborítást-búgást. Kicsit szaladgáltunk vele, de elfáradt. Aztán megpróbáltuk elvinni sétálni, kicsit még szaladt is, de aztán alig bírtuk hazahúzni. Lefektettem, és mindkét oldalon megtapogattam a hasát, jó erősen megnyomkodtam, de nem kapta fel a fejét, szóval nem hiszem, hogy fájna neki. Hányást, hasmenést nem produkált.
2013. márc. 1. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez hányingerre utal.

Egyáltalán nem nyomogasd a hasát, és inkább sétálj vele, mint hogy futkorásszon. Öreg is, beteg is, kíméld kicsit jobban.

2013. márc. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Én legkésőbb holnap mindenképpen elvinném az állatorvoshoz.
2013. márc. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze mindenképp, hívtam ma is, azt mondta, adjak neki mézet, mert lehet, hogy a cukra ment le csak.
2013. márc. 1. 18:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az jó ha holnap elviszed dokihoz, de ha annyira étvágytalan akkor annak arányában csökkentsd addig a beadott inzulint is, nehogy túlságosan lemenjen a vércukor szintje.

Jobbulást a kutyusodnak!

2013. márc. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
KÖszönöm szépen!:)
2013. márc. 1. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyom profi doki lehet.

Embereknél a cukorbetegségnél pont a magas (Hyperglycemia) okoz hányingert.

Ha arra mézet etetsz ki is nyírod vele negyed óra alatt.

Cukorbetegségnél alapból nincs olyan, hogy "lehet hogy...", mert ha kajával kapcsolatos ez a "lehet hogy..." az az életébe kerülhet.

Na mindegy, csak egy észrevétel volt.

2013. márc. 2. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, elvittem, csak leállt kicsit a bélműködése, és bedugult, az volt a baj:(
2013. márc. 2. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!