Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt mostanában...

Miért csinálja ezt mostanában a kutyám?

Figyelt kérdés
4 hónapos keverék kislány kutyusról van szó. Eddig mindig szépen jött fel séta után, de az utóbbi 2-3 hétben megmakacsolja magát és még a lépcsőház ajtóig is alig tudom elvinni, a lépcsőházban is nehéz feljönni vele, mert az első 1-2 emeletnél ugyanez a szenvedés megy. Lefekszik vagy csak simán nem jön...elég idegesítő és kellemetlen könyörögni a kutyának. Hiába rántok a pórázon, az sem érdekli, szerintem előbb fulladna meg mint megmozdulna. Ha valakit hall a lépcsőházban, hogy jön akkot persze egyből rohan fölfelé. Nem értem mi történt...2 hónapja van nálunk kb, és eddig nem volt ilyen gond, most viszont egyre rosszabb. Elég zavaró amúgy is, de ha pl mennem kell valahova időre és előtte megyünk le (volt, hogy 30perccel előtte vittem le, hogy hátha a hosszabb séta után könnyebben feljön...de nem, még akkor sem ha 1 órát vagyunk lenn és el van engedve futkozni is)akkor eléggé fel tudom húzni magam. Mitől lehet ez a változás? Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel?
2013. márc. 2. 15:34
1 2
 1/11 sippara ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen gond. Lépcsőház ajtaja becsuk, póráz elenged, és menj fel a lépcsőn. Amint eltűnsz az első fordulóban, teperni fog, mint a hülye :)
2013. márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen ez is volt eddig, de volt, hogy már a 2. jártam a kutya meg ott ült...és nem merek többet várni, hogy jön vagy sem ,mert ha jön valaki kifuthat :/
2013. márc. 2. 15:40
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdi úgy gondolni, hogy nem te irányítasz. Vagy az is lehet, hogy megriadt valamitől és ezért fél felmenni.


Próbáld meg jutival csalogatni felfele. Vagy játékkal.

2013. márc. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De akkor meg csak azért jön, mert tudja, hogy kap valamit...:/ Azt szeretném, ha azért jönne, mert én azt akarom, hogy jöjjön. De egyébként abban igazad lehet, hogy megijedt, mert hátrahúzza a füleit ilyenkor és nagy szemekkel néz rám...Bár fogalmam sincs, hogy mitől félhet.
2013. márc. 2. 15:58
 5/11 anonim ***** válasza:
ha nem nagyon nehéz a kutyus fel is emelheted és vidd fel úgy.
2013. márc. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ja meg hát mostanában ha hívom sem mindig jön hozzám, csak ha épp olyan kedve van. Az esetek 80%-ban jön , de amúgy...nagyon akaratos egy kutya.

Azon is gondolkodtam , hogy annak is lehet köze hozz. hogy most nem vagyok itthon egész héten, mivel egyetemre járok, és ilyenkor a páromnál van és csüt-vasárnap pedig nálam. Eddig megszokta, hogy velem volt minden nap és a párommal, most viszont van, hogy csak vele vagy csak velem van. Nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolhatja...Rossz nagyon, hogy itt kell hagyjam, de nem tehetek mást :S Amikor megjövök nem lehet vele bírni úgy örül, rám mászik, nyalogat pattog össze vissza még be is pisil örömében.

2013. márc. 2. 16:01
 7/11 A kérdező kommentje:
9 kilós...4. en lakok és nincs lift:D Most még csak felviszem, de később:D Egyébként hány hónapos korukig nőnek?
2013. márc. 2. 16:02
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
"De akkor meg csak azért jön, mert tudja, hogy kap valamit...:/" És az miért baj? Ha ennyire utálja ezt a dolgot, össze kell kötni valami pozitívval, ami a jutalom falat. Egy idő után pedig el lehet hagyni.
2013. márc. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Persze tudom szoktam is ezt alkalmazni máskor, csak azért zavar, mert eddig nem volt ezzel a résszel gond. De ha máshogy nem akkor ez lesz.
2013. márc. 2. 16:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy nála kicsit hamarabb kezdődik a kamasz kor, mikor elkezd bepróbálkozni, elkezd új szokásokat felvenni és felrúgja a régi szabályokat és rendszert. Vannak ilyenek. Általában 6-7 hónaposan kezdődik a kamaszodás, de lehetnek eltérések, persze.


Ha erről van szó és nem félelem vagy bizonytalanság, akkor ne hagyd ezt! Ha jutalomfalatot használsz, az megoldhatja a problémát, csakhogy azzal átadod az irányítást a kutyának. Én azt mondom, hogy húzd fel, told fel, de a legjobb az lenne, ha egyszerűen felküldenéd erélyesen a lépcsőn. Nálunk is volt ilyen, hogy nem volt hajlandó séta után bemenni az ajtón a kutyám, én a második alkalommal keményen bezavartam a lakásba, többet nem is csinálta ezt.

2013. márc. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!