Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondja már meg nekem valaki...

Mondja már meg nekem valaki hogy a 7 éves spánielem miért vizel folyamatosan a párom párnájára?

Figyelt kérdés
Komolyan már annyira idegesesito ha véletlenul ugy marad a halo ajtaja es nem vagyunk itthon bemegy fel az ágyba és rávizel a párom párnájára de ez már nem az elso annyira duhit ilyenkor hogy elmegy az egesz kedvem tolle.Miert csinalhatja ezt van meg valaki ugyan ebben a cipoben ????

#bepisilés #rávizel
2013. márc. 3. 00:47
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
nincs megnevelve. keress ra a neten erre, meg arra is hogy kell egy kutyat nevelni.
2013. márc. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez szó szerint üzenet a párodnak. a prod a kutya alatt helyezkedik el a rangsorban. érdemes lenne kicsit rágyúrnia a dologra.


ebben a videóban is (többek között) az a gond hogy a barátnőnek nem túl sok tekintélye van a kutyával. amit a kutya (többek között) az ágyra piszkítással is jelez.

http://www.youtube.com/watch?v=NI53IzK5wqE

2013. márc. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
* a párod a kutya alatt helyezkedik el.
2013. márc. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves elso nem hiszem hogy nem lenne megnevelve ugyan is sok idot szántunk a megnevelésére kiképzésére de valamit bizonyára elszurhattunk amikor kisebb volt akkor is megvolt ez a probléma akkor neki mind1 volt hogy az ágy melyik sarkába vizelhet azota nem engedtuk be háloszobába egyáltalán és nem is megy be ha itthon vagyunk csak akkor ha ne tán az ajto nyitva marad.2 eset volt rá és mind 2 x a párom párnájára vizelt.

A videot meg koszonom de még egy picit sem hasonlo a mi helyzetunkre ugyan is szot fogad mindenben olyan nincs hogy nem teszi meg akár mit kérhetunk tolle és ez mind 2 vonatkozik megteszi.

Szoval én már semmit nem értek...

2013. márc. 3. 01:34
 5/10 A kérdező kommentje:
Engedelmes bármit kérunk tolle hajlando teljesiteni ugy hogy kérlek ne kritizálj hogy hogy nincs megnevelve a kutyám mikor fogalmad sincs az egészrol egy szimpla kérdést tettem fel és ha nem tudsz egy normális választ adni akkor ne is irj.Nem tudom hogy miért van az ha az ember feltesz egy k..va kérdést mindig akad 1-2 emberke aki nem tud normális választ adni.
2013. márc. 3. 01:39
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
tenyleg azert szokott a kutya nem megfelelo helyre pisilni mert nincs megnevelve. de mivel benned nincs hiba, hogy is lehetne, vidd el a kutyat orvoshoz es majd o is elmondja ezt neked. esetleg el is altathatjatok rogton. huje pitcha
2013. márc. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is: nyugodj le. Másodszor: lehet kiírni sok ku..va kérdést és hidd el kapsz is normális választ. (ez is az, bár a látszat néha csal)


Ha egy kutya lehugyozza az embert vagy egy olyan személyes cuccát amin egyértelműen érzi az ő szagát akkor az -bármilyen felháborítónak tartod is- kizárólag dominanciaprobléma. Lehet magyarázkodni, hogy így meg úgy meg van nevelne, és milyen sok idő elment a kutya nevelésével meg "kiképzésével", akkor is az.


És ne dühítsen, főleg annyira ne, hogy elmenjen a kutyától a kedved, de neked is és a párodnak is rátok férne egy kis falkavezér-szerep tanulás.

2013. márc. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sippara ***** válasza:
83%

A kutya az általa ismert legfeltűnőbb módon fejezi ki a dominanciáját: szagmintát hagy egy olyan tárgyon, ami szaga alapján egyértelműen a párod tulajdona (mivel azon alszik nap mint nap).

Az pedig, hogy akkor kizárod a nappaliból, nem nevelés, hanem "tűzoltás", a probléma elfedése - ami viszont nem, hogy megszüntetné, de sok esetben még növeli is a problémát.

2013. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sippara ***** válasza:
76%
elnézést, *a hálóból (nem tudom, honnan jött a nappali :))
2013. márc. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért háborodtál fel,ennél egyszerűbben nem is lehetne elmondani. Te kinek a párnáját pisálnád le inkább,a főnöködét,aki tudod,hogy nemcsak kirúg de pofán is ver egy szívlapáttal ha meglátja,vagy a szomszéd béláét,aki 50 évesen az anyjával lakik és tudod ,hogy úgysem lesz következménye ,de jó buli volt?na?

Ha egy kutya lehugyozza a szeméyles dolgaidat,amin érzi a szagod,az semmi mást nem jelent,minthogy sz@rba se vesz téged. Egy falkatag vagy,ettől még ragaszkodhat hozzád,lehetsz jó játszópajtás,de tulajdonod nem lehet,ugyhogy ne is legyen már pofád rajtahagyni a szagodat bármin a lakásban,ami az ÖVÉ!

Ennél csak egy durvább van,amikor a kutya egyenesen téged vizel le. Láttam már ilyet,nem vicc ..

Itt ültök a net előtt,nézzetek utána,hogy kell domináns kannak lenni a házban. Mondjuk akit egy spániel ledominál,az túl férfias nem lehet.:D

2013. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!