Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russell Terrier, melyik...

Sundens kérdése:

Jack Russell Terrier, melyik módszer a legjobb?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy Jack Russell Terrier kutyám, és nagyon, de nagyon szeret harapni. Milyen módszereket ajánlotok, hogy ne harapjon? Még csak 7-8 hónapos(ember évben). Most szeretném leszoktatni, hogy engem ne harapjon.

2013. márc. 3. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Üss finoman az orrára,esetleg mondd mellé a "NEM"szót is.Hogyha már megszokta hogy ha a nemet mondod neki akkor ráütsz az orrára és ő nem szeretné hogyha megütnéd ezért,megfogja szokni.


Bocsi a rossz megfogalmazást!:)

2013. márc. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy látszik a te Jacked is ilyen. A szomszédomban is van egy Jack Russel, és az is meglepően harap. Szoktasd le még most mert egyre rosszabb lesz. Esetleg ha extra mozgást kapna akkor hátha elfáradna és nem lenne kedve harapni
2013. márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ráfogsz kicsit erősebbeb a felső állkapcsára, hogy felnyüszítsen, határozott nem, majd ha abbahagyta, odahívod, megsimogatod, megdícséred.
2013. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mi csak összeszorítottuk a száját ha harapot-és leszokott róla
2013. márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Van amikor mondom neki, hogy NEM! Rá is csapok, de nem hallgat rá. Mintha ülne a fülein. Fokozatosan jobban paskolom a fejét, de nem is törődik vele. Nem mindig van így, amikor kedve van, akkor csinálja. Összeszorítani az álkapcsát szerintem butaság.
2013. márc. 3. 20:25
 6/8 sippara ***** válasza:
Mit kell tenni ahhoz, hogy elhagyjon egy cselekvést? A "Nem!" paranccsal kísérve meggátoljuk a kutyát a cselekvés folytatásában. A harapásban úgy tudod gátolni, ha befogod a száját - az anyakutya ugyanígy befogja a kis pofájukat az alomban.
2013. márc. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7-8 hónapos emberévben???? vagyis a kutyus 1-2 hónapos? mert akkor semmit ne csinálj, még baba:) viszont következetesen kezd el lassan nevelni, a NEM szó határozott használata(következetesen!) nagyon hatásos. A JRTek hihetetlen karakterrel rendelkeznek, nem tudom, tudtad-e h mit vállalsz be:)))))))))) általában az van amit ok akarnak:)) de mivel végtelenül okosak, mndent értenek és amennyiben tisztel téged mert falkavezérnek tart(ami a te felelosséged, hogy így legyen) akkor mindent meg fog tenni amit kérsz tole. sok sikert, isteni cuki kutyid van, zabálnivalóak, én pár hónapig magamnak tudhattam egy kis jack keveréket akit az utcárol mentettem.........imádnivalóak:))
2013. márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy 1 év emberévben az 7 év kutyaévben. Tehát már van olyan 5-6 éves, nem? Falkavezérnek tart engem, a módszereket kipróbáltam, de a testvéremet még mindig nem hagyja nyugton. Mert amikor nem vagyok otthon, tesóm törődik vele, és rá nem nnagyon hallgat.
2013. márc. 5. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!