Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy kutyások! Hogy oldjátok...

Nagy kutyások! Hogy oldjátok meg ezeket a szituációkat?

Figyelt kérdés
Nagytestű kutyám van (roti). Ha a kertben-udvaron van akkor persze hogy őrzi a házat és ha kell ugat meg minden, de amikor sétálni viszem esze ágába se lenne senkit bántani. Viszont egyes járókelők úgy tekintenek ránk mintha leprásak lennénk. Átmennek a túl oldalra, ha egy bolt előtt várakozok a kutyával, akkor nem mernek bemenni a boltba, ha mondom hogy a kutya nem bánt akkor is menjek arrébb (nem ugat, nem morog, nem vicsorog ilyenkor a kuty, csak szépen ül, amíg a párom ki nem jön). Ha kutyafuttatóba viszem, akkor ha már van bent valaki, akkor "sírás" van, hogy az ő kutyájukat biztos bántani fogja, ha meg nincs még ott senki, akkor meg nem jönnek be hozzánk.
2013. márc. 3. 19:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan nem értem, hogy mitől van a nagykutyásoknak ennyi rossz tapasztalatuk. :) Én két leonbergivel szoktam sétálni akiket a legtöbben kaukázusinak hisznek, mégsem menekülnek előlünk. Inkább elismerő szavakat szoktunk hallani és mindenki simogatni akarja őket. Még különböző fesztiválokon is bemegyünk az emberek közé és nincs belőle probléma. A szájkosarat egyszer mi is kipróbáltuk, de akkor tényleg féltek tőlünk az emberek, úgyhogy mindenkinek jobb kosár nélkül. A kutyafuttatón ha ismeretlen kutyával találkozunk akor általában ők is és mi is pórázra vesszük a kutyákat, megbeszéljük, hogy mindenki barátságos és utána mehetnek ismerkedni. Bolt előtt, vagy bárhol egyhelyben állva perceken belül egy embertömeg közepén találjuk magunkat. Jellemzően idősebbek és kisgyerekes szülők a legérdeklődőbbek. Ilyenkor kellene egy információs tábla a kutyák fajtájával, nevével, korával ivarával és rokonsági kapcsolatukkal, hogy ne kelljen kétpercenként elmondanom ugyanazt az újonan érkezőknek. :)
2013. márc. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Boltnál ha nem az ajtóban álltok, akkor ne foglalkozz az emberi butasággal, semmi értelme.

Ha átmennek az út túloldalára, hát az ő dolguk, km hiányosak :D


A futtatós ügyet simán meg lehet oldani kommunikációval. Ha elmondjátok, hogy a kutya barátságos, esetleg csak azt nem tűri, ha nekimennek vagy rámásznak, akkor szerintem lehet találni kutyásokat, akik bemennek hozzátok.


Én bolt előtt vagy kikötöm a kutyát kosár nélkül (néha kosárral), vagy kifektetem póráz nélkül szájkosárban oda, ahol nem zavarja az embereket, ahol ki tudják kerülni.


Utcán ha látom, hogy félnek tőle, akkor lábhoz hívom, vagy ha pórázon van, akkor rövidebbre veszem. Zöld területen ültetem-fektetem magamtól távolabb, látják, hogy jól nevelt.

Volt már vicces szitu: Argos roti-nj mix kan, volt velünk egy bearded collie ivtalan szuka meg egy kisebb ivtalan szuka. Összefutottunk egy vizslás ismerőssel. Jött egy bringás család, látszott rajtuk az aggodalom, ezért a sétány szélére fektettük libasorban a 4 kutyát. Erre a bringáról a kutyákkal egy vonalban leszálltak az emberek, és kérdezi a nőci, hogy nem harapnak? Mire kimondtam volna, hogy persze, nem, ismerősöm rávágta, hogy nem, fekszenek :)))

Vmelyik nap azt mondtam, hogy nem harap, bár még nem reggelizett :D Hülye kérdésre hülye válasz.


A kutyafuttatós sztori tipikus...nagyon sok ember nem ismeri a kutyáját, nem tudja, hogy milyen szituban hogy viselkedik. UGyan mi nagyon ritkán járunk futtatóba, de akkor simán bemegyek. Ha a gazdik idegeskednek, akkor mondom, hogy nem bánt, de védekezik :D Ha a másik kutya kicsit köcsögöl, akkor simán leállítható.

Volt, hogy összejöttünk 3-4-en az egyik részben, a másik részben meg egyedül volt 1-1 kutyás, a kutyájuk meg jött volna át...megkérdeztem, hogy miért nem jön át...hát hebegett-habogott, nem tudom, izébizé...aztán csak átjöttek, kis pózolás-borzolás volt, de ez természetes...kis rászólás és együtt ment a bandázás. Én meguntam, hogy a legtöbb gazdi szerencsétlen, és nem tudom a kutyámat ismeretlen kutyákkal ismertetni. Ezért előzékenyen köszönök és megkérdezem, hogy odamehet-e, akár pórázos kutyához is, pedig alapesetben pórázon nem ismerkedünk. De ha látom a kutyán, hogy normális, akkor odaengedem, ha a gazdi megengedi...aztán belátják, hogy tényleg kár volt félni :)

2013. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekemk közepes kutyáim vannak de irigylem a problémád. Nekem meg abból van elegem, hogy mindenki leszólja a kutyáim mert nem látszanak veszélyesnek, vagy learanyosozza őket, engedély, kérés, figyelmeztetés nélkül rájuk ugrik, hogy simogassa őket, vagy a gyerekét küldi ránk és egy csepp tisztelet nincs bennük, és ha kimegyünk sétálni, akkor úgy kell mozognom hogy egy komplett akcióterv van a fejembe, mindezt csak azért mert ha a 12 kg-os kutyáim megtámadják más kutyák (ami nálunk mindennapos) akkor nincsenek elég erősek a védekezéshez, akármilyen bátrak. Mit nem adnék ha végre meglehetne az áhított nagytestű kutyám és békén hagynának. Egyszerűen csak nézd másik oldalról a dolgokat. Mindennek van jó oldala. Amúgy meg kutyavétel előtt ilyeneken sem árt gondolkozni. Ha neked fontos hogy mások hogy néznek a kutyára akkor azserint kell választani. Ha egy kutyának az volt a feladata hogy ijesztő legyen, akkor elég gáz lenne ha senki sem tartana tőle.
2013. márc. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem bullmacim van.

Azt vettem észre, h kiegészítőkkel az emberek java része közvetlenebb vele. Pl. sétáltunk a belvárosban, tél volt, hideg volt, kabát volt rajta, sokkal cukibbnak tartották és odajöttek hozzánk, h megsimogathatják-e?

Ezt már nem egy esetben megfigyeltem. Az én kutyám pedig kifejezetten igényli az ismerkedést, a simit idegenektől.

Úh most azt találtam ki, h csináltatok neki egy egyedi kendőt, amit a nyakörvére fogok ráhúzni. Bízom benne, h ennek is legalább olyan sikere lesz, mint a ruhának :)

2013. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan,bizonyos fokú fensőbbséggel,sőt büszkén :)

nem árt,ha az embert ilyen esetekben sokan kerülik :)

a sétáknál lehetőleg a kutya köztem és a kerítés,vagy a fal között megy ,bolt bejáratához közel NEM állunk, a kutyafuttatóba símán beengedem , szerintem ott a jól nevelt kutyáknak van helyük,így a többi kutyás eldöntheti,megy ,vagy marad,( a legtöbb marad ). érdekes módon volt rá eset ,hogy B.pest legforgalmasabb útján elsétáltunk a Margitszigetre ( komoly séta volt ) 2 kutyával ,mindkettő erős,nagy és veszélyesnek kinéző !

ha a gyerekek vitték őket ,akkor mosoly jött szemben , ha mi ?? akkor is ,csak kevesebb !!:)

a magabiztos fellépés, a nyugodt viselkedés, az embereket és a kutyákat is megnyugtatja . de mindig van olyan aki fél !! és őket TISZTELETBEN kell tartani!! ha szemben jönnek az utcán észreveszed, ha elmegy melletted ,látod rajta ,sőt a kutyádon is látod! szóval,csak nyugodtan :)

2013. márc. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! "Én két leonbergivel szoktam sétálni.." Jó, de egy leonbergi úgy néz ki mint egy nagyra nőtt plüss maci :)
2013. márc. 4. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!