Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának lehet adni nyers húst?

Kutyának lehet adni nyers húst?

Figyelt kérdés
Vettem pár kiló kacsa farhátat ami most le van fagyasztva, már több mint 1 hete fagyasztva van és ha kienged akkor oda adhatom neki nyersen?
2013. márc. 4. 00:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan. Disznón kívül mindent kaphat nyersen.
2013. márc. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%

hát nyersen nem ajánlatos..

inkább főzd meg a hátat ( kb 5-10 percet vesz igénybe)

megvadulhat tőle..

2013. márc. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
jaj kedves második, igy ébredés után ez egy kicsit fájt:))))
2013. márc. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Kedves második ne beszéld tele a kérdező fejét ilyen hülyeséggel!! Adj neki nyugodtan nyers húst!! Semmi baja nem lesz tőle. Én is szoktam adni a kutyámnak nyershúst és semmi baja nincs tőle és nem is vadul meg :) Csak arra figyelj oda hogy vannak kutyák akik alergiásak!!! Az egyik ismerősömnek yorky kutyája van és alargiás a csirkehusra az mindegy hogy megvan főzve vagy nyers.
2013. márc. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Ú bizony megvadul sőt vérfarkassá válik :D hogy aztán este rácuppanjon a lábujjadra és véresre szopogassa!!!

viccet félretéve; még jobb is neki a nyers táplálék mint a főtt, mert a gyomra nem termel enzimeket, amik a főzéssel eltűnnek a kajából, így nehezebben emészti meg és kevesebbet használ fel a kajából.

Én a VÉR-BEAGLE kutyámnak nyers szarvas húst adok, zöldséggel (répa,zeller) rizzsel, gyümölcsökkel(alma,banán stb) és vitamin készítménnyel kiegészítve. Mondanom sem kell nem vadult meg, de gyönyörű lett a szőre, és több az energiája, izmosabb.

Most volt alkalmam több beagle-t is látni, az én kis barátom az egész napos túrát végig nyargalászta és még este is bírta szusszal amikor túra után kimentünk a ligetbe játszani egy kicsit, a bejglik közül sokan már csak komótosan sétálgattak a túra végére, mert elfáradtak.

Próbáld ki 1-2 hónapig a BARF étrendet (neten találsz róla sok mindent) és meglátod milyen jó.

(:

2013. márc. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor most már tudom őrző-védőn miért nyírta ki a segédet a 10 kilós kutyám:D Nyers hússal etetem:)


Egész nyugodtan adhatod, sokkal egészségesebb hússal etetni, mint táppal. Ha van lehetőséged, olvass utána a BARF-nak, az lényegében a nyers hússal etetésről szól.

2013. márc. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Azért azt nem mondanám, hogy semmi baja nem lesz tőle a kutyának.

Először is: nem minden kutya tud rászokni a nyers húsra. Van olyan is, hogy nem bírja a gyomra... lévén, hogy nem farkas.

Másodszor: Sokan írják, hogy nagyon olcsón veszik a húst a kutyának... no az olyan is. Mindig is a hús volt a legdrágább a piacon, szóval gondolj bele... milyen hús lehet az, amit pár száz forintért veszel meg??


Én nem etetem így a kutyámat, nem is fogom soha. Szerintem nem éri meg rizikózni, de persze a te döntésed teljes mértékben. Azért olvass utána az interneten a BARF etetésnek.

2013. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én olyan szarvas nyesit vettem a multkor 200 ft.-ért kilóját, hogy összefolyt a nyál a számban:) Nem azért adjuk mert azt hisszük, hogy farkas, hanem azért mert ragadozó gyomra van.
2013. márc. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!