Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha néha együtt alszom a...

Ha néha együtt alszom a kutyámmal, tényleg büdös leszek?

Figyelt kérdés

Anyám ezzel "fenyeget", hogy ne aludjon velem. Általában hajnalban jön fel az ágyba, mert hideg van (4hónapos még csak).

Tényleg rossz szagom lehet tőle? Nem büdös amúgy, csak anyám szerint...


2009. szept. 12. 16:24
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

16:55, hajnalban felkelek , elmegyek wc-re, akkor a kutya is megébred. Ahogy visszafekszem, feláll, h feljöhet-e. Valamikor a helyére küldöm, valamikor felengedem. Ebben szerintem semmi rossz sincs. Alap, h bolha-és féregtelenítve van...nincs kertünk, így "szobakutya".

Köszönöm a nagyszerű tanácsokat, nálunk van egy saját rendszer, amiben a kutty néha feljöhet. A kérdést ha elolvassátok, meglátjátok, h nem nevelési problémával küzdök.

Szerintem a falkavezérség meg nem ebből áll, h feljöhet-e v nem.

2009. szept. 12. 17:26
 12/25 anonim ***** válasza:
75%
Te utolsó nagyon cuki vagy!:P:) Ha a gazdit nem zavarja, semmi gond nincs azzal, ha az állat vele alszik. Nekem szobacicám van. Nagyszerű érzés, mikor viharban együtt bújunk a takaró alá.:D Én azért, mert félek, ő meg azért, hogy "belebújhasson" a számba.:D Egyedül a nagyobbtestű kutyáknál lehet baj az ágybanalvás, mert kiszoríthatják a gazdit. De egyéb téren semmi gond vele.
2009. szept. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja persze csak a cica nem falkában él. Felette nem kell főnökösködnöd... A kutya viszont igen. Én a többi sok állatot nem az állatokra értettem. A macskám nekem is ott alszik ahol akar, de a kutyámnak vans aját helye, nehogymár a végén még én kérjek engedélyt, hogy befeküdhessek az ágyamba...
2009. szept. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
88%

Én úgy gondolom a kutyának nem az ágyban, a kanepén, a széken a helye, de ez persze az én saját egyéni véleményem. Nekem egy elég nagy testű kutyám van, illetve kint alszik az udvaron, vagy lent a szutiban a helyén, de ha bent van, akkor is tudja hol a helye. Persze saját döntésed, hogy te vele alszol avagy sem, én ezért nem ítéllek el... Az én kutyám is bent alszik, ha éppen beteg, az ágyam mellett, a saját nagypárnáján. Úgy alszunk el, hogy simogatom, a kezem lelóg, és ettől ő is megnyugszik, de az ágyamba nem engedem fel, és teljesen jól érzi magát így is!

Büdös nem hiszem hogy leszel tőle, mondjuk vannak olyan ebek, amivel akármit csinálsz van egy tipikus szaga... nem tudom a tiéd milyen :) A lényeg, hogy azt kell figyelembe venni, hogy néha akarva akaratlanul is felfog ugrálni melléd, ha mondjuk dörög az ég és fél, felnőtt korában is. Szép és igaz mondás az, hogy amit egyszer a kutyának megengedsz arról már igen nehéz leszoktatni. Biztos emberfüggő, de én kifejezetten nem szeretném, ha arra ébrednék, hogy már megint mozgolódik a kutya mellettem. :)

2009. szept. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
És ha nemt udnák rengeteg kicsi kutya is van akit a végén a saját gazdáját kergeti ki az ágyból, mert mindnet megengedtek neki. Ez nem a testmérettől függ, minden kutya kutya (ez nem a kérdezőnek szól)
2009. szept. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Én kutyám közepestestű lesz nagy korában és nem büdös most.

Engem aztán ki nem kerget, akkor erélyesebb leszek vele:) Elég csak a büdös-kérdésre válaszolni :D

2009. szept. 12. 19:15
 17/25 anonim ***** válasza:
én az elején nem engedtem fel, mert nem találtam normális dolognak, de úgy kb 9 hónapos korától velem alszik és nagyon szeretem amikor a kis meleg testével odabújuk. én meg át tudom ölelni (középtermetű és rövidszőrű), persze egy pléd le van terítve az " ő " térfelére, az ágyneműmre nem szeretem ha ráfexik. tudom sokan tartják gusztustalannak, de ez van. amúgy akármikor le tudom küldeni és csak akkor jön fel ha szólok neki. anyám nekem sem engedi, de vigyázok rá h ne tudja meg. a plédet azonnal ébredés után leszedem. és a kutyám nem büdös, ápolt így én sem tőle.
2009. szept. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
előző vagyok, amúgy a 16:33-asnak igaza van! én is azokat az elveket vallok, kivéve ezt az 1 dolgot, mert nem tudok sajnos ennek ellenállni.
2009. szept. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

OFF

Nem mindenki tarja gusztustalannak csak aki tájékozatlan, inkébb szükségtelennek. És néha elítélendőnek, amikor minden más is meg van engedve a kutyának.

2009. szept. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
52%
Olvastam egy kutyás magazinban, hogy a házon kívül ( kertben ) és a lakásban tartott kutyák betegségeit vizsgálták . Azt a következtetést volták le, hogy a lakásban tartott kutyák kevesebbet betegek, mert boldogabbak, ugyanis a falkában élnek és a kutya nagyon sok mindent elvisel a falkáért. Tehát nem egyértelmű, hogy a kutyának az udvaron a helye. Más részben szaga mindenkinek van, így az állatoknak is. Ha tisztán tartod, akkor a szag nem lesz bűz, tehát nem leszel büdös a kutyádtól.
2009. szept. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!