Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szomorú a kutyusom?

Miért szomorú a kutyusom?

Figyelt kérdés
Húsvétkor vettem magamhoz egy rosszsorsú spánielt, sokat foglalkoztam vele akkor is és azóta is. Ahányszor elmegyek mellette, megsimogatom, szólok hozzá meg mosolygok rá. De az utóbbi időben annyira szomorúnak tűnik.:( Mitől lehet? Ugyanúgy megvan mindene, mint eddig. Vagy lehetséges, hogy megérzi, hogy engem bánt valami, és hatással van rá?? Köszi a válaszokat.
2009. szept. 12. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg van valami ami nem jó érzés neked,akkor gyorsan oldd meg,mert ez szerintem hatással lehet a kutyusra.

De ha nem ez,akkor próbálj meg vele többet játszani,sétáltatni.Vagy lehet hogy beteg,vagy nem tudom.Lehet hogy el kell vinni orvoshoz.;-)

2009. szept. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nálunk levertebb lesz a kutya, akkor kezd lebetegedni... Ha csillognak a szemei, meleg az orra, akkor meg már pláne. Ha sokáig ilyen amellett hogy sétálni viszed, játszol vele, mindent megkap amit eddig, akkor mindenképpen vidd el állatorvoshoz. Nem fog kinevetni csak mert az lesz a panaszod, hogy mostanában levert!
2009. szept. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként játszani játszik azért? Meg sétál? Mert utalhat betegségre is a szomorúság, letörtség. Egyébként az én kutyusom sokszor depressziós. Ő ilyen fajta, mindene megvan, mindig foglalkozunk vele, de ő ilyen.
2009. szept. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Játszik, meg rohangál.:) A séta nem igazán megoldható, mert 3 lábon él, meg irtózik a nyakörv látványától is. Megpróbálok vele még többet foglalkozni. Köszi az eddigi válaszokat! Várom a további ötleteket.
2009. szept. 12. 18:01
 5/10 A kérdező kommentje:
Állatorvos, hmmm...itt rájuk nem igazán lehet számítani, házhoz jött a veszettségoltásra, beoltotta a másik 3 kutyust, rá meg azt mondta, hogy nem oltja be, mert lehet nem marad meg(a rosszul megforrt lába miatt.) SZóval hozzájuk nemsokat lehet bízni. De remélem rendbejön a kis drágám.:)
2009. szept. 12. 18:03
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem lehet hogy magányos?

hozd össze egy ellenkező nemű kutyussal :)

2009. szept. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A kutyusok nagyon megérzik ha a gazdit bármi bántja,legyen az lelki vagy fizikai fájdalom,hidd el érzi rajtad!

Próbáld rendezni a dolgaidat és ha azután is ilyennek látod mindenképpen keress fel egy állatorvost!

2009. szept. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor nem hiszem, hogy beteg. Az én kutyusom is most három lábon jár, mert régen elszakadt az ínszalagja és megoperálták és most megint fáj neki. :(

Remélem mihamarabb jobb kedve lesz a kutyusodnak.

2009. szept. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valóban beteg, és ezt jelzi a letörtségével.

De az is lehet, hogy a te sajnálatod, együttérzésed mutatkozik meg a kutyán. Ne azt érzékeltesd vele, hogy jajj, szegény, meggyötört, hányattatott sorsú kutyuskám, hanem a kedveddel,a nevetéseddel próbálj meg életkedvet önteni belé.

Beteg kutyát nem szabad betegként kezelni (mármint érzelmileg), mert iszonyú erősen hat rá, és csak erősíted benne a betegség és rossz érzés tudatot.

Ha hagyja, meg kell bunyózni, meg kell barackozni a buksiját, vidámnak kell lenni a közelében. Ha történik valami izgi, hívjad, ő is legyen ott.

Nyilván nem kell túlzásba vinni, erőltetettnek lenni.

A sétáról pedig: igenis szoktasd hozzá a nyakörvhöz és a pórázhoz, lassan, türelemmel. A rendszeres séta, más kutyákkal való megismerkedés, játék, az idegen szagok, ingerek, hatások jót tesznek a kedélyállapotának. 3 lábon is teljes életet tud élni!

Persze mindezt csak azután, hogy nálatok, a házban, kertben biztonságban érzi magát, és a lábcsonkja teljesen meggyógyult. Próbáld a nyakörvet és a pórázt kedvességgel, jutalomfalattal, játékkal összekötni, hogy ne érezze fenyegetésnek, bajnak. Idővel rá fog jönni, hogy a póráz=>séta, és az nagyon jó dolog.

2009. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálom. Egyébként a közelében mindig vidám vagyok, rohangálunk, együtt fekszünk a fűben stb... Öregecske is lehet már, mert olykor nagyon türelmetlen a macskákkal, néha rájuk morog. Bár a családom többi tagja nem különösebben mondható állatbarátnak, őt mindenki szereti, babusgatja. Még1x köszi a válaszokat.
2009. szept. 12. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!