Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet...

R°°°b kérdése:

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy kapjak egy kutyát?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok régóta szeretnék egy kutyát.Inkább apámtól parázok,hogy mem engedi meg.Létszíves segitsetek mit csináljak hogy megengedjék a kutyát.
2013. márc. 6. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Elsősorban gondold végig: van elég nagy udvar, ahol ki tudja futni magát? Vagy egész nap egy kennelbe lesz bezárva? Lesz elég időd, hogy enni adj neki és sétálni vidd? Ha kutyát kapsz, nagy felelősséggel kell gondoskodnod róla. Nem unhatod meg pár év múlva, hiszen a kutyák sokéig élnek. Ha mégis úgy gondolod, hogy biztosítani tudsz számára mindenféle megfelelő körülményt, akkor mondd meg a szüleidnek a véleményedet. Hogy gondozni fogod, nem hanyagolod el, az a legjobb, ha leültök és közösen megbeszélitek. Mindenki mondja el, hogy miért akarja/nem akarja, hogy kutya kerüljön a házhoz, hiszen tudod: veszekedéssel nem lehet semmit elérni! Remélem, segítettem. :)
2013. márc. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm igen segítettél.
2013. márc. 6. 20:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 évig könyörögtem egy kutyusért.Juniusban fogok végre kapni :)

Kitartó vagyok a mai napig, jobban tanultam,takarítottam,segítettem.Minden hónapban említem a kutyás dolgot,beszéltünk róla,hogy komolyan gondolom-e.Persze,tisztában vagyok azzal hogy NEM 1-2 éves mulatság.Mindennek utánnajártam,nevelés,tanítás stb. Fajtáj után is kutakodtam hogy melyik illene be a családunkba.A jegyeimen javítgatok (bár van min csiszolni :)) Megbeszélem velük,hogy mit,hogy kell csinálni.Válalom érte a felelősséget.Pénzt is gyűjtöttem,ha esetleg tenésztőtöl vennénk kutyust.Bár én a menhely mellett állok.

A szüleid meg úgymond aggódnak,hogy mi lesz ha pár év múlva megunod és rájuk marad a kutya.Nekik kell fizetni a kaját,dokit,cuccokat.Te pedig csak 13 éves vagy,nem tudsz dolgozni,így te nem tudod fizetni az orvosi költségeket,ha esetleg beteg lenne.

Én 3 könyvet vettem a kutya nevelésről,tartásról.Rendszeresen járok ki a menhelyre önkénteskedni. :) Járok kutyasuliba segíteni néha.

De röviden a tanácsaim:

-Tanulás

-Takarítás

-Segítesz otthon

-Olvasgatsz

-Legyél kutyák közelében,hogy lássák tudsz velük foglalkozni.

:)

2013. márc. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már össze gyüjtöttem pénzt minden hónapba kapok átgondoltam tudnékróla gondoskodni.
2013. márc. 6. 21:36
 5/8 anonim ***** válasza:

A 3-as nagyon jól beszél.

Nekünk gyerekkorom óta mindig volt kutyánk. Közös volt. Ezért tudtam, h mit hogyan kell, de igazán csak akkor tudja meg az ember, h mennyire nehéz is, amikor saját maga csinálja.

A kiskutya annyi odafigyelést igényel mint egy baba. Csak másképpen.

Tarts be mindent amit a 3-as írt és olvass kutya nevelési könyveket.

Ha apukádnak ez a "jókislányos" viselkedés sem lágyítja meg a szivét, h lehessen kutyád. Még mondhatod neki azt is, h legalább nem a pasik után fogsz mászkálni később sem, hanem neked ott a kutya mint "hobby".


Remélem megengedik majd!

2013. márc. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. márc. 7. 06:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is tizenhárom évesen kaptam .

Január elsején szedtem rá oket és fél évet vártam rá. Július 2-án elmentunk érte.

Nekem sok rábeszélés volt és én is vettem konyveket osszeszedtem rá a pénzt, e-maileztem kennelekkel.

Mikor arra jottem haza, hogy az apukám a kutyás konyvemet olvassa, a kiszemelt fajtánál, akkor tudtam már csak egy kicsi puhítás kell. Itt még keményebben folyt a meggyozés.

Akkora volt az orom hogy csak!

Azóta is egy boldog border collie tulajdonos vagyok és májusban lesz két éves az én kicsi Sindym.

Sok sikert és oromot, na meg kitartást és turelmet a kutyushoz

2013. márc. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. márc. 8. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!