Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Össze lehet szoktatni a...

Össze lehet szoktatni a patkányokkal?

Figyelt kérdés
Van 2 patkányom, és a kutyánk elég ellenségesen viselkedik velük, egyszer el is kapta az egyikőjüket. Hogyan tudnám összeszoktatni őket? 6-7 év körüli tacskó-labrador keverék.

2013. márc. 7. 06:52
 1/6 Deák Axel válasza:
0%
Hát én szerintem,sehogyan mert a keverékek elég nehezen szoktathatók össze.
2013. márc. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
Nézz utána a kutyanevelésnek, azon belül is a dominanciának. Ha a kutya téged tekint főnöknek, akkor el tudod fogadtatni vele, hogy a patkány tabu. Haverok lehet, hogy sosem lesznek, de a patkányok biztonsága érdekében meg kell nevelned a kutyát. Meg úgy általában a saját érdekedben is.
2013. márc. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Anyum a falkavezér, engem nem igazán fogad el főnöknek. :/ De igyekszem.
2013. márc. 7. 07:53
 4/6 anonim ***** válasza:
14%

hát, a tacskó vér miatt nem tudom, hogy mennyi esély van rá. jó, biztos össze lehet őket szoktatni, de azért azt kalkuláld bele, hogy nem kölyök kutyáról van szó, aki ráadásul még vadászkutya keverék is:S

én a helyedben azt tenném, hogyha a patkányoknak van egy nagyon jól záró ketrece, amiből se ki se be, azt tedd először egy asztalra, ahol a kutya látja. ha nagyon izgatottan viselkedik, akkor tiltsad. ha majd megszokja, hogy ott vannak az asztalon, és ha esetleg közömbösen viselkedik velük, akkor tedd mondjuk egy székre, ami már közelebb van a kutyához. ott is érd el azt, hogy már ne foglalkozzon vele, és ha ez meg van, akkor tedd le a ketrecet a földre.

tuti, hogy menni fog rájuk a kutya, de tiltsátok, és talán egy idő után megszokja, hogy ott vannak, és hogy az neki tabu. Talán így hozzá lehetne szoktatni a dologhoz, más ötletem sajnos nincs.

2013. márc. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha beengedem a kutyust a szobába, képes egész nap a ketrec előtt ülni, és nézni őket. Próbáltam már, hogy kézbe veszem a patit, megszagoltatom a kutyussal, megdicsérem, ha jól viselkedik, de sajnos ebből lett múltkor a harapás. Én is a tacskó vér miatt aggódom, hogy nincs sok esélyem összeszoktatni őket. Köszi az eddigi válaszokat.
2013. márc. 7. 09:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne engedd oda a vadászkutyát a patkányaidhoz, ilyen egyszerű. A tacskót kotorékokba küldték/küldik be, szóval a patkány is lehet számára zsákmány, erős benne a vadászösztön. Nem is értem ezt az új mániát, hogy a ragadozó és a kajája legyen haver... ezzel a patkányaid életét veszélyezteted. Nekem is volt hörcsögöm és egy erdélyi kopó keveréke anyámnak egy családban, a kutya rá is ment volna a hörcsögre, ha hagyom, de a hörcsögöt olyan helyen tartottam, ahol a kutya nem érte el, mikor a hörcsög kint volt a ketrecéből, a kutya nem jöhetett a szobámba, stb. tehát lakásban is megoldható a probléma. Egy dolog biztos: ha az én kutyám fogott volna rá a tiltás ellenére a patkányomra, akkora pofont kapna, hogy kirepülne a szobából...
2013. márc. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!