Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nincs pénzem saját lakásra,...

Ha nincs pénzem saját lakásra, soha többé nem is lehet kutyám?

Figyelt kérdés

Albérletben lakok,eddig is ott laktam évekig,volt,hogy költöztem is kutyával együtt. Eleve csak olyan lakások jöhettek szóba,ahová vihettem a kutyát is .Max 1 hét alatt találtam újat..


Most viszont nincs már 2 éve kutyám,eddig nem is szerettem volna,mert még fájt a régi elvesztése (a kora miatt halt meg,idős volt és sajnos rákos lett) . Rengeteget foglalkoztam vele ,kirándulni vittem magammal,kutyasuliba is jártunk,minden nap 3-4 órát sétáltunk összesen.. szóval minőségi tartás volt,nem úgy mint sok embernél,akinek saját háza van,akár kertes is,és csak ki van kötve a kert végébe ( természetesen nem mindneki,de sok ilyet látok) .


Most szeretnék ,vágyok egy új kutyára de albérletbe nem adnak a menhelyen.Hiába mondom,hogy eddig is volt,és ha költöztünk az sem jelentett problémát. Így soha többé nem is lehet kutyám ? Gyepmesteri telepről hozhatok ki szerintetek? Tulajdonképp nem is szándékozok lakást venni, csak hitelre tudnék,úgy meg nem kell.Inkább maradok mobilis és fizetem az albérletet. Ha veszek,akkor csak kertesházat,de azt sem mostanában ,pedig elég jó fizetésem van és (relatíve) sokat félreteszek.


2013. márc. 7. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
a menhelyek szigorúan adnak ki kutyát. Ahogy te is irtad sokan a kertvégébe láncon tartják a kutyájukat és jó esetben azért adnak neki naponta. De nem mindenki. Hiába tartanád jól a kutyádat ott is van tapasztalat. Néz körül a netten apróhirdetések között. Fajtiszta kutyák is vannak ingyen vagy nagyon olcsón. a telepen is kell fizetni, ahonnan én hoztam a régi kutyámat kellet fizetni 8000 ft-ot
2013. márc. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Akkor ne menhelyről fogadj örökbe, hanem nézz hirdetéseket, vagy keress fel olyan szervezeteket, akik így is kiadják a kutyust. (pl. Állat és ember?)

Bár ott tartanánk, hogy kevés gazdikereső kutya van, és nem lehet kutyához jutni...

2013. márc. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan menhelyre kell menned, ahol albiba is kiadnak kutyát. Vagy rengeteg család megválna a kutyájától. Keress olyanokat .

csak nekünk magyaroknak pejoratív az "albérlet". Külföldön sem mindenki él saját tulajdonban.

2013. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elsőnek : Nem akarok szaporítókat támogatni,eszemben sincs "ingyen,vagy nagyon olcsón" "fajtatiszta" kutyát venni. Egy keveréket szeretnék,közepes testűt ,és 5-6 hónapnál nem fiatalabbat. Ennyi lenne az elvárásom ,szeirntem nem sok ..

A fent említett okokból nem szeretnék expresszen nézni ..

2013. márc. 7. 14:31
 5/13 A kérdező kommentje:
Tudnátok írni,olyan menhelyet ami szóba jöhet ? Pest megyében lakom ,de akár ha úgy van messzebre is el tudok menni . Ezt az ÁLLat és ember alapítványt mindjárt megnézem
2013. márc. 7. 14:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a problémádat, teljesen. Szintén albérletben lakom és nekem is nehéz volt ez a "kutya-dolog". Én is menhelyes keveréket szerettem volna és nem ócsó "fajtiszta pidpull"-t. (mert ilyen hirdetést is találtam)

Ebben az esetben nem gáz, ha hirdetési oldalak is nézegetsz. Én, amikor kerestem a kutyámat, akkor sok oldalt megnéztem. 80%-ban nem adták volna oda a kutyát, mert albérletben vagyok. A végén már odáig süllyedtem, hogy a vaterát néztem, de egyszercsak megláttam a KUTYÁMAT.

Őt a bp-i Illatosról hoztam el. Nem volt semmi gáz, volt egy kis adminisztráció azt annyi. Kellett a személyi+lakcím és megkérdezték, hogy a kutya tartási helye is ez lesz-e... itt meg bemondtam az albérletet.

2013. márc. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elveszett állatok alapítvány (így a vizslamentés is) ad örökbe kutyát albérletbe, csak igazolnod kell, hogy a főbérlő hozzájárul.

De az Állatvédőrség körébe tartozó csapatok többsége ahogy nézem, kb. bárkinek ad kutyát, ezt az albérlet dolgot egyedül a Noé veszi ilyen véresen komolyan.

2013. márc. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress állatmentő szervezeteket, illetve a gyepik is kiadnak albérletbe is.
2013. márc. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Pont a Noénál próbálkoztam :D:D Ilyen a szerencsém ..

na midnegy ,köszi akkor ezekszerint van remény .Hétvégén megyek is és megnézem amiket említettetek. Köszi mindnekinek:)

2013. márc. 7. 14:58
 10/13 anonim ***** válasza:
A Védőrség nem ad akárkinek kutyát, csak úgy megjegyzem. Az albérlet nem akadály, de előtte alapos utánézés van.
2013. márc. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!