Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire normális vagy nem...

Mennyire normális vagy nem normális, hogy a kutyám alvás közben nyüszög? (Mintha sírna, pityeregne. )

Figyelt kérdés

Gondolom álmodik valamit olyankor. De normális, hogy minden nap van ilyen nála többször is?


11 éves, és jól bántunk vele, semmi megrázkódtatás nem érte életében a saját maga által elkövetett ügyetlenségeken (feldöntött ezt-azt, majd megijedt a zajtól, ilyesmiken) kívül.


És sose tudom, ha így hallom, hogy álmodik és nyüszög, ilyenkor ébresszem fel finoman, vagy hagyjam?


Ti kutyátokra is jellemző ez?


2013. márc. 8. 08:22
 1/4 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy egyébként ritkán epilepsziás rohama van, ami mindig úgy kezdődött, hogy épp alszik. Bár olyankor nem tudom, hogy nyüszög-e, mert abban az időben még sose csíptük el.

És ezért szoktam inkább felébreszteni, ha úgy érzem rosszat álmodik. Hogy nehogy ettől is rohama legyen. De lehetséges, hogy normális az álmodáskori nyüszögés, és hagyni kéne?

2013. márc. 8. 08:26
 2/4 Valletta ***** válasza:
100%
Az epilepsziához nem tudok hozzászólni, de az normális, ha a kutya álmában nyüszög vagy vakkant, esetleg mozognak a lábai.
2013. márc. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb kutya csinálja. Én olyankor óvatosan megsimogatom a pociját.

Epilepsziás rohamot még nem láttam, de tudtommal vannak gyengébb epilepsziás tünetek. Azt viszont már Neked kell tudnod, hogy a betegsége miatt van e, vagy csak álmodik.

2013. márc. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Álmodik, biztosan álmodik, és az is oké hogy normális. Csak hogy ilyen gyakran normális-e, azt nem tudom. :-)


És szerintem ilyenkor rosszat álmodhat, mert pont olyan, mintha egy gyerek sírdogálna. Pedig semmi oka rosszat álmodni.


Ezért lennék kíváncsi többek véleményére, illetve olyan gazdik tapasztalataira, akiknek a lakásban alszik a kutyusa.

2013. márc. 9. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!