Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdájánál egy kutya agreszív,...

Gazdájánál egy kutya agreszív, egy idegen kezében barátságos, miért?

Figyelt kérdés

Kedden találtunk az utcán egy Sima szőrű foxit,jött utánunk,aztán egy lány megkérdezte nem e tudjuk kié,mondtuk hogy van egy lány akinek hasonló kutyája van de az agresszív (neki megy más kutyáknak,mieinknek is neki ment már, nem egyszer) ez meg teljesen barátságos volt a kutyákkal így úgy gondoltuk nem az.

Ráraktuk a pórázt húzott mint az állat,de nem érdekelt most, csak jussunk az orvoshoz(10 perc múlva már vége volt a rendelési időnek) hátha van benne chip..

nem volt..csináltunk képet felraktuk fb-ra 30 perc alatt meglett a gazdája és az volt akire nem is gondoltunk,meg is döbbentünk,hogy ez az az "agresszív" kutya..

Mert amikor mi vittük pórázon nem volt agresszív a kutyákkal sőt nagyon barátkozos volt,a gazdájánal miért agresszív??

tegnap láttam is láttam és akkor is neki rontott egy kutyának..


írtam a lánynak ha kell nevelési tánács én szívesen adok,segítek..legalább a húzásban tudnék mert kb végig rángatja az utcán a lányt és flexivel sétáltatják -.-

azt mondta oké,köszi mindent..de nem írt ,hogy segítsek mondjuk a gazdája egy 13 éves p.csa..


Más volt a kisugárzásunk vagy egyszerűen a kutya megvolt rémülve és azért viselkedett máshogy?



2013. márc. 8. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az agresszivitása abból is adódhat, hogy amikor a saját gazdájával van, és "falkát alkotnak", a kutya úgy gondolja, ő a falkavezér, és meg kell védenie a falkát (ld. Jean Fennel: Kutyapszichológia). Az is lehet, hogy a gazda kisugárzása okozza az agresszivitását (ha feszült, ideges típus, az a kutyára is átragadhat), de az is lehet, hogy a gazdával a póráz végén baromi erősnek és bátornak érzi magát.
2013. márc. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg annyi, hogy a gazdája a kutya szemében lúzer, semmi tekintélye nincs. Titeket pedig nem ismer, nincs korábbi bénázásotok, nem szerepeltetek még le előtte, mint az a lány. Ezen kiindulva ha csak egy kicsit is hasonlítottatok a vezetőre, akit követhet, értelem szerűen jobban el is fogadott titeket annak.
2013. márc. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

hát nekem eleve a kisugárzásom a kutyák felé nyugodt és magabiztos!

a saját kutyáinknál már kialakult ez a kisugárzás és minden kutyával szemben így viselkedek..


hát valószínű,hogy abban a kapcsolatban a kutya a vezető..

2013. márc. 8. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!